PDA

View Full Version : مشکل در تبدیل report به فایل text

reza_z
سه شنبه 30 تیر 1383, 22:54 عصر
با سلام به دوستان عزیز
1)وقتی که یه ریپورت به فایل text میبرم جداول و... را به فایل text نمیبره و اندازه فونت به هم میریزه ایا برای این مشکل راه حلی هست ؟
2) گزارشات من طوری هست که حتما باید از کاغذهای ریلی 132 ستونی استفاده کنم و پرینتر 2180برای اینکه بتونم گزارشاتم رو ی کاغذ 132 ستونی بصورت معمولی مثل تحت داس بشه چه کار باید انجام بدم ؟چه page setupی باید تعریف کنم ؟
لطفا در صورت امکان راهنمایی فرمایید . :oops:
با تشکر از همه دوستان

binyaz2003
چهارشنبه 31 تیر 1383, 00:00 صبح
دوست عزیز شما که بهتر میدونید فایل text برای هر تکه اش که نمیشه فونت با یک اندازه باشه و جدول بندی هم که شکل گرافیکی و به فایل انتقال داده نمیشه بهترین راه حل انجام عمل چاپ بصورت دستی به روش فاکستحت داس هست

kia1349
پنج شنبه 01 مرداد 1383, 07:21 صبح
شما در پرینتر خود باید از سایز کاغذ بصورت custom استفاده کنید و اندازه کاغذ را از نظر طول و عرض بصورت دستی در آن تعریف کنید من قبلا با همین چاپگر 2180 فرم بیمه را پرینت گرفته ام و هیچ مشکلی هم نداشته ام فقط برای بدست آوردن اندازه های طول و عرض یه کم حوصله که به خرج بدهید بهترین نتیجه را خواهید گرفت

rezamim
چهارشنبه 21 مرداد 1383, 10:47 صبح
آقای کیا
آیا شما مشکلی در خارج شدن کاغذ از پرینتر ندارید؟ منظورم پرینترهای سوزنی است که با کاغذهای ریلی تغذیه میشوند .
با تشکر

kia1349
پنج شنبه 22 مرداد 1383, 07:58 صبح
من فقط یه برنامه محاسبه بیمه و مالیات حقوق موسسات فرهنگی نوشته ام که با پرینتر 2180 کار میکنه و مشکلی هم ندارم
دوستانی که میخوان از فرمت txt در گزارشاتشون استفاده کنند بهتره که با کلاسهای موجود گزارشاتشون رو به word تبدیل کنن و بعد اونو چاپ کنند فکر کنم بهتر باشه
ضمنا برای اجکت نشدن کاغذ توی پرینتر های کاغذ رولی منبه هیچ نتیجه ای نرسیدم ظاهرا خصوصیت ریپورتهای ویژوال اینه که بعد از اتمام چاپ اجکت رو اعمال کنه
فکر کنم تنها راهش تعریف ریپورت داینامیک با روش تحت داس خودمونه که یه خورده سخته ولی میشه فونت و سایز و غیره را هم توش تعریف کرد

rezamim
پنج شنبه 22 مرداد 1383, 09:48 صبح
بله متاسفاه تنها راه همین است . من از دوستان universalthread هم که سپوال کردم تنها راه را همین میدانستند . ولی گفتم شاید شما راه دیگری را هم بدانید .
با تشکر

rezamim
پنج شنبه 22 مرداد 1383, 10:44 صبح
ببخشید جناب کیا یک سپوال دیگه

اگر برای ارسال اطلاعات به چاپگر از ??? استفاده کنیم بنظر میرسه چون از driver پرینتر رد نمیشه فارسی چاپ نمیشه.
اگر از say @ یا از ? یا ؟؟ مجبوریم در آخر از Set printer to استفاده کنیم که اگر چه فارسی چاپ میشه ولی در آخر کل کاغذ رو بیرون میده .
والا برای چاپ یه قبض کوچولو تو چه دردسری افتادیم . نمیدونم VFP این مشکلو داره یا همه تحت ویندوزها ؟
لطفا راهنماپی بفرمایید
با تشکر

rezamim
جمعه 23 مرداد 1383, 10:39 صبح
سلام جناب کیا
من یک گزارش با اندازه کاغذ Custom ساختم ( 2000*2000 ) و تغییرات لازم را در فیلدهای EXPR و Tag ها دادم ولی متاسفانه نمیدانم چرا اندازه کاغذ بعد از اجرای گزارش ( پرینت یا پیش نمایش ) به اندازه 254*254 تبدیل میشود.
آیا میتوانید مرا راهنمایی کنید ؟
با تشکر

reza1357
جمعه 23 مرداد 1383, 12:32 عصر
سلام دوست عزیز

این هم یک برنامه که شاید به شما کمک کند
:wink:

kia1349
شنبه 24 مرداد 1383, 06:58 صبح
من کاغذ رو custom تعریف کرده ام ولی در ابعاد کلاس p یا همون 132 ستونی که فکر کنم میشه 1000*1500
البته اگر اشتباه نکنم
البته باید حواستون به مقیاس اندازه گیری که اینچ یا سانتیمتر است توجه داشته باشید
ضمنا من فارسی رو با همون دستور های say @ تست کرده ام ولی با ؟ و ؟؟؟ حتی در زمان داس هم کار نکردم

mehran_337
شنبه 15 مهر 1385, 23:46 عصر
برنامه ای باید قبض صادر کنه و چاپ بگیره
اما ابعاد قبض مثلا 10 درصد a4
در ضمن این قبض هیچ detail هم نداره . اگر قبض ها بصورت رول باشند بهترین روش برای اینکار چیه؟؟؟report یا label یا روش دیگه
برای اینکه توی این ابعاد چاپ بشه چه کار کنم؟

در مورد ابعاد کاغذ کمتر از a4 در ریپورت بصورت custom ... ???

از دوستانی که بازدید می کنند تقاضا دارم به این مشکل من هم یه نگاهی بندازن

mehran_337
یک شنبه 07 آبان 1385, 13:15 عصر
ممنون از همه کسانی که نظر دادن.
دیروز کلی وقت آقا کیا رو گرفتم و منو راهنمایی کرد . من هم بر طبق وظیفه اون تشریح می کنم :
مثلا می خواهیم کاغذی داشته باشیم که بصورت رول می باشد مثل امورمشترکین که قبض ماهیانه موبایل چاپ می کنه . ابعادش A4 نیست و همینطور رولیه .
نکته اول اینکه اون چتپگر باید قابلیت اینو داشته باشه مثلا چاپگر لیزری تنظیم شده روی A4 و سایز دلخواه نمی زنه .
نکته دوم باید در تنظیمات چاپگر در کنترل پنل ابعاد دلخواه را ایجاد کنیم و اون ابعاد و در گزارش استفاده کنیم :

1 - start/control panel / Printer

2- چاپگر مورد نظر را انتخاب کرده سپس از منوی File گزینه server properties را انتخاب می کنیم

3- creat a new form را علامت می زنیم تا قسمت form name فعال شده و بتوانیم ابعاد دلخواه را ثبت کنیم .
نکته : حتی اگر ابعاد بزرگتر مانند a3 را هم می توانیم وارد کنیم به شرطی که چاپگر قابلیت آن را داشته باشد. حالا با این نکته توی فکر این هستم که من اگه پرینتر مورد نظرم در دسترسم نبود آیا می تونم یه نرم افزاری پیدا کنم که پرینتر مجازی برام نصب کنه مثلا پرینتر مجازی اپسون 300 نصب بشه یا نه ؟ اگه کسی می دونه بگه ...

4- ابعاد مورد نظر را تایپ کرده و گزینه save form را کلیک کنید
اکنون ابعاد مورد نظر با اسمی که دادید در لیست page size وجود دارد و شما می توانید به راحتی در محیط گزارشگیری فاکس نیز از آن استفاده کنید و خودش ابعاد را همان اندازه دلخواه در نظر می گیرد . خیالتون از اجکت به اندازه A4 هم راحت باشه .

با تشکر از دوست عزیزم آقای حیدری کیا.

tayebeh
چهارشنبه 02 آبان 1386, 08:52 صبح
باسلام
مطالب بالا رو به دقت خوندم و به کار گرفتم . در ابتدا از تمامی دوستان تشکر میکنم.اما من همچنان یه مشکل دارم . مشکل من اینه که در تنظیمات پرینتر 2180،فیلد page sourceرا برابر Tractor Feed انتخاب می کنم تا صفحات بصورت پشت سرهم چاپ شوند و اطلاعات هر صفحه دقیقا در همان صفحه جای بگیرد ولی بعنوان مثال اگر گزارشم 5 صفحه ای باشد .صفحه اول که چاپ میشود،صفحات بعدی کمی بسمت بالا کشیده می شوند و به این ترتیب اطلاعات صفحه دوم وارد صفحه سوم می شود و الی آخر ... چطور می شود این مشکل را حل کرد؟(یعنی اطلاعات دقیقا در همان تعداد صفحات مورد نظر چاپ شوند)
نکته : گزارش من در کریستال ریپورت طراحی شده است .
با تشکر

naderigh
چهارشنبه 02 آبان 1386, 13:27 عصر
اگر چاپگر شما دفترچه راهنما داشته باشد میتوانید انرا تنظیم نمائید چاپگرهای فوق برای کاغذ A4 تنظیم شده در صورتی که طول صفحه 80 یک مقداری کمتر از صفحه A4 میباشد

rezaTavak
چهارشنبه 02 آبان 1386, 13:34 عصر
کد FormFeed که فکر کنم کد شماره ۱۲ باشد باید به چاپگر ارسال شود تا به صفحه بعد بروید.

RESMAILY
پنج شنبه 03 آبان 1386, 00:16 صبح
من همین مشکل رادر برنامه دستمزد داشتم گزارش را به پی دی اف تبدیل میکنم بعدچاپ میکنم
فقط سرعت چاپ بر روی 2180 کم میشود در ضمن باید چاپ آکروبات باید تنظیم شود

mehran_337
شنبه 05 آبان 1386, 08:22 صبح
باسلام
مطالب بالا رو به دقت خوندم و به کار گرفتم . در ابتدا از تمامی دوستان تشکر میکنم.اما من همچنان یه مشکل دارم . مشکل من اینه که در تنظیمات پرینتر 2180،فیلد page sourceرا برابر Tractor Feed انتخاب می کنم تا صفحات بصورت پشت سرهم چاپ شوند و اطلاعات هر صفحه دقیقا در همان صفحه جای بگیرد ولی بعنوان مثال اگر گزارشم 5 صفحه ای باشد .صفحه اول که چاپ میشود،صفحات بعدی کمی بسمت بالا کشیده می شوند و به این ترتیب اطلاعات صفحه دوم وارد صفحه سوم می شود و الی آخر ... چطور می شود این مشکل را حل کرد؟(یعنی اطلاعات دقیقا در همان تعداد صفحات مورد نظر چاپ شوند)
نکته : گزارش من در کریستال ریپورت طراحی شده است .
با تشکر

در راهنمای چاپگر دیده بودم که تنظیم لبه های کاغذ رول در چاپ وجود دارد و قابل تغییر است آن هم می توان چاپگر را خاموش کرده و همزمان با نگهداشتن دکمه استارت چاپگر را روشن کنیم تا شروع به چاپ تنظیمات خود کند . اما بنده به نتیجه ای نرسیدم شاید بی حوصلگی کردم.

اما قبض برنامه من هم همین مشکل را داشت در حالیکه ارتفاع کاغذ قبض 7 سانت بود من گزارشم را در ابعاد 8 سانت طراحی کردم و مشکلم حل شد:گیج:
فاکسه دیگه ...