PDA

View Full Version : سوال تکراری بدون جواب در گزارشگیری اکسس

SHAREZA
جمعه 17 اسفند 1386, 23:10 عصر
سلام به دوستان ، من مدتهاست این مسئله را مطرح کرده ام ولی از کسی جواب روشنی نشنیده ام .

لطفا" اگر کسی میدونه جوابم را بده خدا خیرتون بده

فرض کنیم 6 رکورد برای گزارش دارم که در هرصفحه گزارش 4 رکورد جا میگیرد .
در صفحه دوم گزارش 2 رکورد باقیمانده نمایش داده می شود و پائین صفحه خالی میماند . حالا چکار باید انجام داد تا کل صفحه به همان اندازه 4 رکورد پر شود یعنی2 رکورد بعدی تکست باکس خالی نمایش دهد تا کل صفحه تکمیل گردد .

با تشکر

saeed razaee
جمعه 17 اسفند 1386, 23:35 عصر
با سلام
دوست عزیز فکر نمی کنم این سوال شما جواب داشته باشد.در اکسس وقتی که در تنظیمات صفحه کاغذ را به هر اندازه تنظیم کنید در نمایش هم همان را می بینی حال فرقی نمی کند که در آن صفحه تنظیم شده یک رکورد یا بیست رکورد باشد اگر بیست رکورد باشد همان بست رکورد را نمایش می دهد و اگر دو رکرود باشد بقیه صفحه خالی نمایش داده می شود.

SHAREZA
جمعه 17 اسفند 1386, 23:52 عصر
البته برخی موارد امکان دارد اکسس ناتوان باشد ولی این مورد حتما" شدنی است هرچند که دریکی از تایپیکها خواندم که باید از طریق جستجو در ماکروسافت افیس آنرا جستجو کرد ولی وجود دارد خودم هم سعی میکنم راهی برایش پیدا کنم . گفتم شاید کسی قبلا" این مشکل راداشته و به جواب رسیده است حالا بتونه مرا راهنمایی کنه
بهر حال از توجه شما متشکرم

Profesorjd
شنبه 18 اسفند 1386, 01:12 صبح
سلام
عزیز کسی قبلاً راهش رو یاد داده !
کمی جستجو کن به جواب میرسی و گرنه بفرما ( بعد از جستجو) تا فایل نمونه‌اش را که دوستان زحمتش را کشیده‌اند بفرستم

mohkhosh
دوشنبه 20 اسفند 1386, 10:33 صبح
دوست عزیز من از یه راه کاملا غیر منطقی این مشکل رو حل کردم !!!!!
از یک رکورد خالی عکس گرفتم و چند گزارش درست کردم و در page footer گزارش بترتیب لازم 1 بعدی 2 و .. از این عکس رکورد خالی رو قرار دادم با تابع dcount تعداد رکوردهایreport رو قبل از چاپ می شماریم و با توجه به اون report مناسب رو برای چاپ می فرستیم
امیدوارم این روش غیر منطقی کارت رو راه بندازه ... من تو یه برنامه مالی با این مشکل مواجه شدم و محبور شدم برای حفظ فرمت گزارش این کار رو بکنم

شاپرک
دوشنبه 20 اسفند 1386, 10:58 صبح
فکر میکنم جستجو نکردید چون من قبلا یک برنامه که برای خود مایکروسافت بود گذاشته بودم ...
: