PDA

View Full Version : قیمت گذاری پروژه ها

fmehdi
جمعه 17 اسفند 1386, 23:39 عصر
سلام . من نمی دونم چه طوری روی پروژهام قیمت بزارم ...
شما روی http://www.hjamally.com چه قدر قیمت می گذارید .
و بقید اصولا یه پروژه رو قیمت گذاری کنم ؟

maysamscript
شنبه 18 اسفند 1386, 08:10 صبح
اگر پشتیبانی هم رو خودت به عهده میگیری حدود چهارصد تا فکر میکنم مناسب باشه.
در ضمن سایت روی Mozilla و Opera که من تست کردم قاطی داره.

امید امرایی
شنبه 18 اسفند 1386, 13:17 عصر
سلام
بنده همین نظر رو دارم

fmehdi
شنبه 18 اسفند 1386, 19:07 عصر
بله، استاندارد سازی نشده.
پشتیبانیش که با خودمه.
فقط بگید بر چه اساسی قیمت گذازی کردید ؟
ممنون

maysamscript
یک شنبه 19 اسفند 1386, 18:42 عصر
قیمتی که من دادم بر اساس طراحی قالب و پشتیبانی حدوداً یک ماهه که کارهایی مثل اضافه کردن خطبه ها و... رو انجام میده. ظاهراً سیستم مدیریت محتوا نداره که حتی خود امام جمعه هم بتونه مدیریتش کنه. ولی اگه اینجوری باشه که خیلی بیش از اینها ارزش داره.
اگه بگی دقیقاً چه کارهایی سیستم میتونه انجام بده شاید بتونم قیمت دقیق تری بدم.

در ضمن اگه دوستان دیگه هم بیان و نظرشونو بدن بهتر می تونیم به نتیجه برسیم

امید امرایی
یک شنبه 19 اسفند 1386, 23:56 عصر
بله، استاندارد سازی نشده.
پشتیبانیش که با خودمه.
ممنون

برای قیمت گذاری یک سایت چند تا عامل وجود داره :
1 - نوع طراحی (نرم افزاری) : که می تونه به زبان برنامه نویسی ، داینامیک و یا استاتیک بودن ، دیتابیس و ... وابسته باشه . 30%
2 - طراحی گرافیکی : که می تونه بسیار متنوع باشه و نرخ یا قیمت تثبیت شده ای هم نداره . 20%
3 - پشتیبانی : مهم ترین عامل پشتیبانی می تونه باشه که تقریبا می شه گفت قیمت به نوع پشتیبانی بستگی داره . 50%

غیر از این قیمت پیشنهادی بنده صرفا بر اساس تعداد صفحه هایی بود که پیش بینی می شه باید طراحی و برنامه نویسی بشن . گذشته از اینها همه باید دید شما چطور کار می کنید ؟
- قیمت بالا و نتیجه نه چندان خوب یعنی از دست دادن مشتری های بعدی و بالعکس
- ضمن اینکه قیمت پایین و کار خوب هم یعنی بی ارزش کردن کار

fmehdi
دوشنبه 20 اسفند 1386, 17:51 عصر
قیمتی که من دادم بر اساس طراحی قالب و پشتیبانی حدوداً یک ماهه که کارهایی مثل اضافه کردن خطبه ها و... رو انجام میده. ظاهراً سیستم مدیریت محتوا نداره که حتی خود امام جمعه هم بتونه مدیریتش کنه. ولی اگه اینجوری باشه که خیلی بیش از اینها ارزش داره.
اگه بگی دقیقاً چه کارهایی سیستم میتونه انجام بده شاید بتونم قیمت دقیق تری بدم.

در ضمن اگه دوستان دیگه هم بیان و نظرشونو بدن بهتر می تونیم به نتیجه برسیم
این سیستم به صورت کاملا دینامیک اجرا شده ...
و امام جمعه هم به راحتی می تونه با لوگین کردن در قسمت مدیریت که برای ان در نظر گرفته شده تمام سایت را مدیریت کند ( حتی کوچکترین چیزها رو ...) یعنی می گید بیش از 400 تومان ؟

امید امرایی
دوشنبه 20 اسفند 1386, 21:48 عصر
داینامیک بودن ملاک چندان مهمی برای قیمت نیست . امروزه دیگه سایت استاتیک معنایی نداره

باید دید بعد از فروش باز باید چقدر زمان صرفش کنید ؟
یعنی چقدر می خواید پشتیبانی کنید . این رو می گن هزینه های بعد از فروش .

fmehdi
پنج شنبه 23 اسفند 1386, 02:47 صبح
از تمام دوستان تشکر می کنم

hidensoft
پنج شنبه 23 اسفند 1386, 19:11 عصر
تا چه حد روی امنیت کار کردید ؟ SQL Injection , session FIX , XSS Filtering , SPAM , ....

نمی خوام روحیت رو بیارم پایین اما من فکر می کنم اگه بیرون بخوای این پرتال رو بفروشی 120.130 بیشتر نمی خرن ، یکی از مهمترین ویژگی های یک سایت در حال حاضر چند زبانه بودنش هست که فکر نمی کنم این قابلیت هم در این پرتال باشه ، (شاید به دلیل عدم نیاز)
، اما اگر شما یه مشتری واسش داشته باشی یعنی کار رو سفارشی انجام داده باشی به قول دوستان می تونی 400 تا بفروشیش.
از همه مهمتر قدرت مدیریت هست ! آیا مدیر سایت می تونه یک سری IP هارو ببنده که نتونند سایت رو ببینند ؟ آیا مدیر می تونه بطور موقت وب سایت رو تعطیل کنه ؟ آیا مدیر می تونه نحوه قرار گرفتن منو هارو تغییر بده ؟ آیا می تونه یک منو اضافه کنه و اطلاعات دلخواهش رو بگذاره ؟ آیا مدیر سایت قادر هست چینش کلی صفحه رو تغییر بده ؟ آیا مدیر سایت قادر هست براحتی یک قالب طراحی کنه و اینکه مدیریت قالب در سیستم وجود داره ؟ آیا این پرتال می تونه با کمک plugin قابلیت های خودش رو افزایش بده ؟ آیا مدیر سیستم قادر هست که اطلاعات حذف شده رو برگردونه ؟ آیا مدیر سیستم قادر هست تمامی کار هایی که انجام شده رو ببینه ؟ ( LOG) آیا مدیر سایت قادر هست سیستم Caching رو مدیریت کنه و یا اصلا این پرتال سیستم Caching داره ؟

داینامیک بودن ملاک چندان مهمی برای قیمت نیست . امروزه دیگه سایت استاتیک معنایی نداره

من دقیقا متوجه نشدم که شما منظورتون محتوای استاتیک هست یا وب سایت HTML

اما هر سایتی نیاز به محتوای استاتیک داره .

باید دید بعد از فروش باز باید چقدر زمان صرفش کنید ؟
یعنی چقدر می خواید پشتیبانی کنید . این رو می گن هزینه های بعد از فروش .

قبل از پشتیبانی ، بیشتر وقتی که صرف طراحی سیستم میشه مهم هست و اینکه سیستم چقدر قابل اطمینان هست !

برای قیمت گذاری یک سایت چند تا عامل وجود داره :
1 - نوع طراحی (نرم افزاری) : که می تونه به زبان برنامه نویسی ، داینامیک و یا استاتیک بودن ، دیتابیس و ... وابسته باشه . 30%
2 - طراحی گرافیکی : که می تونه بسیار متنوع باشه و نرخ یا قیمت تثبیت شده ای هم نداره . 20%
3 - پشتیبانی : مهم ترین عامل پشتیبانی می تونه باشه که تقریبا می شه گفت قیمت به نوع پشتیبانی بستگی داره . 50%
امنیت ، امکانات ؟