PDA

View Full Version : پیشنهاد ایجاد بخش کتابهای الکترونیکی

kavehYn
شنبه 18 اسفند 1386, 13:43 عصر
با سلام به کلیه همکاران و مدیران محترم سایت
احتمالا همه شما دیده اید که در تمام بخشهای این سایت آدرس تعدادی Ebook درج شده ولی سازماندهی شده نیست.
من پیشنهاد میکنم بخش مجزایی برای کتابهای الکترونیکی درج شود که به تفکیک موضوع کتاب ، سازماندهی شده باشد ،
اینکار کمک میکند که هم دوستانی هم که تالیفاتی دارند هم بتوانند نوشته هایشان را همانجا بگذارند و هم کتابهای خارجی که ممکن است خیلی ازما به دنبالش باشیم را راحتتر پیدا کنیم .

Nima_NF
شنبه 18 اسفند 1386, 13:54 عصر
هم کتابهای خارجی که ممکن است خیلی ازما به دنبالش باشیم را راحتتر پیدا کنیم .
این کار دقیقا فعالیت وارز محسوب می شود و شدیدا با این چنین مسائل غیر قانونی که مالکیت آن مربوط به افراد دیگری هست در این سایت برخورد خواهد شد ،

لطفا قوانین کلی سایت (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=51814) را مشاهده کنید.

ehsan_2000
شنبه 18 اسفند 1386, 22:01 عصر
ولی در کل پیشنهاد بدی نیست.

oxygenws
یک شنبه 19 اسفند 1386, 01:42 صبح
این کار دقیقا فعالیت وارز محسوب می شود و شدیدا با این چنین مسائل غیر قانونی که مالکیت آن مربوط به افراد دیگری هست در این سایت برخورد خواهد شد ،
مسلما هر ایبوکی وارز نیست! پیش‌فرض همه خوب‌اند، مگر خلافش ثابت بشه!

Nima_NF
یک شنبه 19 اسفند 1386, 16:36 عصر
مسلما هر ایبوکی وارز نیست! پیش‌فرض همه خوب‌اند، مگر خلافش ثابت بشه!
بله ؛ اما کلا درک فرق بین E-book قانونی و غیر قانونی برای بسیاری از کاربران تازه وارد که از قوانین هم اطلاع کامل ندارند ، سخت هست...
مگر اینکه این کار مدیریت شده انجام شود

mhf1927
دوشنبه 20 آبان 1387, 00:35 صبح
با سلام
اگه نظر بقیه واستون مهمه! "لطفا این بخش کار راه بندازو راه بندازین که همه راحت بتونن از E-Bookها استفاده کنن.
حق کپی رایت رو هم خودتون مدیریت کنید و تا جایی که امکانش هست کتاب های فارسی رو با اجازه منتشر کنید (درمورد خارجیهاش هم بیخیالشین بهتره)

mohammad272005
دوشنبه 20 آبان 1387, 03:37 صبح
1- e-book یعنی انتشار علم. و انتشار علم نه فقط وارز نسیت بلکه واجب هم هست. اگه قرار باشه e-book به بهانه وارز بودن خونده نشه، اطلاعات کتاب هیچ سودی نداره.
2- من که چون تو ایرانم، قدرت خرید کتابهای wrox و amazon و ... رو ندارم، از حق خوندن کتاب محروم هستم؟
3- فرومهای زیادی هستن که این کارو می کنن. مثل ایتجا (http://www.persiadevelopers.com/books/). ولی من دوست دارم فرومم منو از همه نظر بی نیاز کنه.

vcldeveloper
دوشنبه 20 آبان 1387, 04:15 صبح
حق کپی رایت رو هم خودتون مدیریت کنید و تا جایی که امکانش هست کتاب های فارسی رو با اجازه منتشر کنید (درمورد خارجیهاش هم بیخیالشین بهتره)
مشکل اصلی همون خارجی ها هستند. داخلی ها که چندان کسی به کسی نیست. طرف اگر بخواد شکایت کنه، باید چند ماه تا چند سال توی راهروهای دادگاه این طرف و آن طرف بره!
اما خارجی هاش کافیه که یکی دوتا گزارش برامون رد کنند، یا یکیشون شکایت کنه تا شرکت سرویس دهنده سایت درب سایت رو تخته کنه!

1- e-book یعنی انتشار علم. و انتشار علم نه فقط وارز نسیت بلکه واجب هم هست. اگه قرار باشه e-book به بهانه وارز بودن خونده نشه، اطلاعات کتاب هیچ سودی نداره.
2- من که چون تو ایرانم، قدرت خرید کتابهای wrox و amazon و ... رو ندارم، از حق خوندن کتاب محروم هستم؟

بعضی از مسائل واضح و روشن هستند. چرا سعی می کنید آنها را برای خودتان مبهم جلوه بدید؟! کسی به شما گفت e-book نخونید؟! ما جایی گفتیم علت جلوگیری از انتشار وارز رعایت حق کپی رایت و احترام به آن هست؟! بارها علت جلوگیری از انتشار وارز و معنی آن را توضیح دادیم. نمی دونم چرا هنوز برای شما روشن نشده!

3- فرومهای زیادی هستن که این کارو می کنن. مثل ایتجا (http://www.persiadevelopers.com/books/). ولی من دوست دارم فرومم منو از همه نظر بی نیاز کنه.
قرار نیست این فوروم همه نیازهای شما را برآورده کنه! هدفش هم این نبوده! برای تهیه لینک وارز سایت ها و فوروم های بسیار زیادی هستند که اصلا کار اصلیشون همین هست. هر کی دوست داشت، میتونه از اونها استفاده کنه. ما نه ادعا کردیم که همه نیازهای شما را برآورده می کنیم، نه جلوی کاربران را گرفتیم که از سایر سایت ها هم استفاده کنند.