PDA

View Full Version : پایین آمدن سرعت باsesion

jeniferxp
یک شنبه 19 اسفند 1386, 10:28 صبح
با سلام من یک سوال از خدمت دوستان دارم
من در پروژه ام برای login کردن از session استفاده کردم و در masterpage منویی دارم که با
توجه به مقدار session بعضی از آیتم های آن برای یک کاربر خاص true و برای کاربر دیگر false می شودولی بعد ازیک مدت که با سیستم کار میکنم سرعت خیلی پایین میادلطفا من را راهنمایی بفرمایید.خیلی برام ضروری هست
با تشکر

habedijoo
یک شنبه 19 اسفند 1386, 11:10 صبح
با اینقدر اطلاعات که نمیشه این سوال رو جواب داد دوست من

milade
دوشنبه 13 خرداد 1387, 07:51 صبح
دوست من اصلا استفاده از session باعث کاهش سرعت می شه تازه اگه به زمان timeout خودش نزدیک بشه که دیگه هیچ
چرا از roles ها استفاده نمی کنی؟

mohsen_zelzela00
دوشنبه 13 خرداد 1387, 14:35 عصر
دوست من اصلا استفاده از session باعث کاهش سرعت می شه تازه اگه به زمان timeout خودش نزدیک بشه که دیگه هیچ
چرا از roles ها استفاده نمی کنی؟

میشه در مورد roles بیشتر توضیح بدید و یه مثال بزنید و بگید امنیتش چطوره؟؟؟؟

m.hamidreza
دوشنبه 13 خرداد 1387, 22:55 عصر
برادر milade،
به تاریخ پست ها لطفا توجه بفرمایید.
استفاده از Session لزوما منجر به کاهش سرعت نمیشه! نحوه استفاده و تشخیص بجا استفاده کردن رو هم باید در نظر گرفت.
زمان TimeOut برای Session هم هدفی داره واسه خودش! چیز بدی نیست!
بسته به شرایط کاری،نوع پروژه، تیم، پول مشتری، زمان و ... باید پروژه رو سنجید و یه راهی رو اتخاذ کرد.
اینجور صحبت کردن شما واسه کسی که تازه کار هست و میخواد از این انجمن یه چیزی یاد بگیره جنبه ی بد آموزی داره !

milade
دوشنبه 13 خرداد 1387, 23:08 عصر
سلام
گفتی در مورد roles ها توضیح بدم
roles ها که در خود asp.net تعریف شده اند در واقع برای اعتبار سنجی یه کاربر استفاده می شن مثلا
role admin برای ورود مدیران استفاده می شه و role all برای بقیه کاربران
در مورد مثال بهم pmبده به yahoo id: miladhak2000 تا بهت کمک کنم
بای

amirjalili
سه شنبه 14 خرداد 1387, 02:26 صبح
منم با session مشکل دارم.. وقتی تعداد بازدید ها خیلی زیاد بشه حجم session ها خیلی زیاد میشه..
واسه همین دنبال یه راه جایگزین هستم..
یه جا شنیدم از کش هم میشه استفاده کرد..
به نظر شما چه جایگزین هایی برای session هست و اگه هست اگه میشه یه نمونه کد رو به عنوان مثال بهم نشون بدید..
ممنون

m.hamidreza
سه شنبه 14 خرداد 1387, 12:24 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=108205