PDA

View Full Version : فرم های گرافیکی

sanaz_k
یک شنبه 19 اسفند 1386, 11:48 صبح
سلام
من یک مشکلی دارم که کلافم کرده!
اونم اینه هرکی کارهای منو میبینه میگه طراحیش خیلی ساده هست یا محیط برنامت گرافیکی نیست!
من تقریبا تمام برنامه هایی که تو سایت آپلود شده بود رو دیدم
کار نوت بوک برمودا رو پسندیدم
ولی مشکل اینجاست که چطوری میشه یک بکگراند مناسب برای فرم پیدا کرد
و یا با textbox هام چی کار کنم!
وقتی تو سایت جستجو میکردم چند نمونه skin دیدم ولی از هیچ کدوم نتونستم استفاده کنم
برای دکمه ها میشه از آیکون و مقداری کد استفاده کرد ولی بقیه چی؟
برنامه هام مونده رو دستم باد کرده!

choobin84
یک شنبه 19 اسفند 1386, 12:19 عصر
سلام
من یک مشکلی دارم که کلافم کرده!
اونم اینه هرکی کارهای منو میبینه میگه طراحیش خیلی ساده هست یا محیط برنامت گرافیکی نیست!
من تقریبا تمام برنامه هایی که تو سایت آپلود شده بود رو دیدم
کار نوت بوک برمودا رو پسندیدم
ولی مشکل اینجاست که چطوری میشه یک بکگراند مناسب برای فرم پیدا کرد
و یا با textbox هام چی کار کنم!
وقتی تو سایت جستجو میکردم چند نمونه skin دیدم ولی از هیچ کدوم نتونستم استفاده کنم
برای دکمه ها میشه از آیکون و مقداری کد استفاده کرد ولی بقیه چی؟
برنامه هام مونده رو دستم باد کرده!

پشت تکست باکس ها یک lable بزارید و روش عکس قرار بدید تا حاشیه و دور هر تکست باکسی زیبا بشه

Mahdi.Kiani
یک شنبه 19 اسفند 1386, 12:34 عصر
پشت تکست باکس ها یک lable بزارید و روش عکس قرار بدید تا حاشیه و دور هر تکست باکسی زیبا بشه

این کار درست نیست
قرار دادن یک Lable برای هر TextBox فرض کنید یه فرم ورود اطلاعات دارید با N تا TextBox اون وقت می دونین چی میشه؟
ب راه های اصولی تر فکر کنید

hassan razavi
یک شنبه 19 اسفند 1386, 12:35 عصر
دوست عزیز اگر نمای برنامه و زیباسازی فرمهاتون خیلی براتون اهمیت داره ، پیشنهاد میکنم برید سراغ WPF .

سار
یک شنبه 19 اسفند 1386, 13:24 عصر
این بالایی و هستم 100%
سویچ کنید به VS 2008 و از WPF لذت ببرید.

Amir Oveisi
یک شنبه 19 اسفند 1386, 13:45 عصر
دوست عزیز به نظر من یه کم ذوق به خرج بدین و وقت بذارین میتونین ظاهر خوبی برای برنامه درست کنین.
توجه داشته که اولین چیزی که یک کاربر میبینه ظاهر برنامه هست پس خیلی موضوع مهمی هست.
WPF رو به شدت توصیه میکنم.
در ضمن اگر خواستید من میتونم براتون یه سری کنترل به درد بخور میل کنم. سایزشون زیاده اینجا نمیشه UP کرد.

موفق باشید

razavi_university
یک شنبه 19 اسفند 1386, 14:48 عصر
دوستان کار با کامپوننت های گرافیکی مثل Janus و یا DevExpress رو پیشنهاد نمی کنید؟
به نظر شما اونها چطورند؟

mamizadeh
یک شنبه 19 اسفند 1386, 20:59 عصر
دوستان
استفاده از سری کامپوننت های Developer Express به نظر دوستان چطوره اصولی هستش که از اینا استفاده بشه آیا سرعت نرم افزار رو پائین نمی یاره؟
من می ترسم از اینا استفاده بکنم و وقتی خواستم برنامه را تغییر ورژن دهم مصادف باشه با اومدن ورژن دیگه ای از VS حالا بیا کامپوننت سری جدید واسه سورست که تو VS ورژن جدیده رو پیدا کن.
و علاوه بر این کلا درسته از سری کامپوننت های اینطوری استفاده کرد یا نه

Amir Oveisi
یک شنبه 19 اسفند 1386, 22:31 عصر
به نظر من بهترین روش اینکه از خود دات نت و کنترل های اون واسه زیباسازی برنامه استفاده بشه.
کار سختی هم نیست!

tthenry14plus
دوشنبه 20 اسفند 1386, 02:16 صبح
همونطور که دوستان گفتند WPF خیلی مناسبه ولی اگر کمی (بسیار) حوصله ، ذوق و ابتکار به خرج بدید هیچ نیازی به WPF و سایر کامپوننت ها ندارید.
البته بستگی به خودتون داره که چقدر توی اینکار ها سلیقه داشته باشید.
مثلا با چهار عکس می تونید یک فریم خیلی زیبا برای فرمتون طراحی کنید.

خود من با 2005 برنامه ای نوشتم که به غیر از تکست باکس و دیتاگرید کنترل دیگه ای نمی تونستید توش پیدا کنید. ظاهرش شبیه برنامه درج 3 بود.

کمی بیشتر فکر کنید و بعد تصمیم گیری کنید که بعدا به مشکلی بر نخورید.
موفق باشید.

sanaz_k
دوشنبه 20 اسفند 1386, 16:54 عصر
اول از همتو ن متشکرم
بعد ببخشید خودم دیر جواب میدم isp های منطقه ما......

دوست عزیز اگر نمای برنامه و زیباسازی فرمهاتون خیلی براتون اهمیت داره ، پیشنهاد میکنم برید سراغ WPF .

من اطلاعاتی در مورد wpf ندارم البته هنوز جستجو نکردم!
ولی فکر نکنم تو این سایت در موردش صحبت شده باشه!

دوست عزیز به نظر من یه کم ذوق به خرج بدین و وقت بذارین میتونین ظاهر خوبی برای برنامه درست کنین.
توجه داشته که اولین چیزی که یک کاربر میبینه ظاهر برنامه هست پس خیلی موضوع مهمی هست.
WPF رو به شدت توصیه میکنم.
در ضمن اگر خواستید من میتونم براتون یه سری کنترل به درد بخور میل کنم. سایزشون زیاده اینجا نمیشه UP کرد.

موفق باشید
من سعی میکنم ذوق یه خرج بدم ولی مشکل اینه که هنوز مفهوم فرم گرافیکی برام روشن نیست
یعنی ایده ای در این مورد به ذهنم نمیاد
البته اگه دوستان لطف کنند چند تا عکس از کارهاشون که گرافیکیه قرار بدن کمک بزرگی کردن!

sinpin
دوشنبه 20 اسفند 1386, 17:07 عصر
من اطلاعاتی در مورد wpf ندارم البته هنوز جستجو نکردم!
ولی فکر نکنم تو این سایت در موردش صحبت شده باشه!
شاید به این دلیل که مطلب جدیدی ست. صرفا جهت یک اشاره کوچیک که چی هست :
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=471347
شما میتونید روی اون کار کنید و جزء اولین نفراتی باشید که توی این تالار راجع بهش مطلب مینویسه.

من سعی میکنم ذوق یه خرج بدم ولی مشکل اینه که هنوز مفهوم فرم گرافیکی برام روشن نیست
دقیقا مشکل همینجاست !
آخه نگفتید که چه برنامه ای و برای کجا دارید مینویسید.
قطعا بین نحوه ی آراستن UI یک برنامه آموزشی کودکانه و یک برنامه حسابداری که قراره در یک سازمان اداری نصب بشه تفاوت از زمین تا آسمان است!

اما بصورت کلی WPF یک شاهکاره...

sanaz_k
دوشنبه 20 اسفند 1386, 21:52 عصر
دقیقا مشکل همینجاست !
آخه نگفتید که چه برنامه ای و برای کجا دارید مینویسید.
قطعا بین نحوه ی آراستن UI یک برنامه آموزشی کودکانه و یک برنامه حسابداری که قراره در یک سازمان اداری نصب بشه تفاوت از زمین تا آسمان است!
اما بصورت کلی WPF یک شاهکاره...
متشکر از اشارتون
من یک برنامه حسابداری یک دونه انبار داری دارم و یکی هم برنامه برای وقت دهی مطب دندانپزشکی دارم می نویسم !
راستش من تا حالا برنامه ای به قول معروف گرافیکی باشه ندیدم تا از اون الهام بگیرم و خودم هم به شخصه چیزی به ذهنم نمیرسه! الان چند روزه دارم سعی میکنم یک عکس 3d طراحی کنم ولی چون نمیدونم چه طوری باشه بهتره به نتیجه نمیرسم!
اگه لطف کنید به من الگو بدید یا یجوری راهنماییم کنید ممنون میشم!

Demon-hunter
دوشنبه 20 اسفند 1386, 22:08 عصر
دوست عزیز من خودم تو اکثر برنامه هام از کامپوننت های DevExpress استفاده می کنم که ظاهر واقعا فوق العادهای به برنامه میده و واقعا کابر پستد و چشم نوازه.

نه زیاد مشکل سرعت نداره.

sarnev6t
سه شنبه 21 اسفند 1386, 00:04 صبح
130 تا ایکون سه بعدی 128 *128
گفتم شاید به کارتون بیاد البته سایتشو آقای امیر شاهی معرفی کردند
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=95001&page=20
بهتره از اونجا برید سایت!(حفظ اصول اخلاقی)

sinpin
سه شنبه 21 اسفند 1386, 01:35 صبح
من یک برنامه حسابداری یک دونه انبار داری دارم و یکی هم برنامه برای وقت دهی مطب دندانپزشکی دارم می نویسم !

برنامه هایی که دارید مینویسید نیازی به محیط گرافیکی و تصاویر 3D ندارند و فقط کافیه چینش کنترلها رو با سلیقه انجام بدید و برای خود کنترلها هم دو راه هست :
1- یا اینکه کنترلها رو برای خودتون سفارشی کنید
2- و یا از مجموعه از کنترلهای آماده مثل Janus یا DeveloperExpress و ... استفاده کنید.
http://www.componentsource.com/features/user-interface/index.html
http://www.devexpress.com/

چند تصویر از DeveloperExpress :

http://www.devexpress.com/Products/NET/DXperience/WhatsNew2007v3/i/bars-marqueeinstatusbar.gif

http://www.devexpress.com/Products/NET/DXperience/WhatsNew2007v3/i/ribbon-tabheaderbuttons.png

http://www.devexpress.com/Products/NET/DXperience/WhatsNew2007v3/i/xtrapivotgrid_prefilter.png

smt_414
سه شنبه 21 اسفند 1386, 01:57 صبح
سلام

دوست عزیز من خودم تو اکثر برنامه هام از کامپوننت های DevExpress استفاده می کنم که ظاهر واقعا فوق العادهای به برنامه میده و واقعا کابر پستد و چشم نوازه.

نه زیاد مشکل سرعت نداره.

این کامپوننت رو از کجا میشه گرفت؟
باتشکر

razavi_university
سه شنبه 21 اسفند 1386, 11:16 صبح
. .

2- و یا از مجموعه از کنترلهای آماده مثل Janus یا DeveloperExpress و ... استفاده کنید.
. .

جناب sinpin از لحاظ سرعت و وابستگی و یا هر چیز دیگه ای Janus یا DeveloperExpress مشکلی ندارند؟
نظرتون در مورد استفاده از اونها چیه؟

sanaz_k
سه شنبه 21 اسفند 1386, 12:25 عصر
برنامه هایی که دارید مینویسید نیازی به محیط گرافیکی و تصاویر 3D ندارند و فقط کافیه چینش کنترلها رو با سلیقه انجام بدید و برای خود کنترلها هم دو راه هست :
http://www.componentsource.com/features/user-interface/index.html
http://www.devexpress.com/

اینا خیلی قشنگه ولی اینتور که من دیدم باید خرید!
آخه 490$ کم نیستا!!:خجالت:

sinpin
سه شنبه 21 اسفند 1386, 12:42 عصر
جناب sinpin از لحاظ سرعت و وابستگی و یا هر چیز دیگه ای Janus یا DeveloperExpress مشکلی ندارند؟
نظرتون در مورد استفاده از اونها چیه؟
راستش من الان از هیچکدوم استفاده نمیکنم اما قبلا از جانوس 2 استفاده میکردم و هیچوقت مشکلی باهاش نداشتم. هر چند که بنظر من بزرگترین مشکل همون وابستگی به شرکتهاییه که ممکنه زیاد معتبر هم نباشند.

نه الزاما !
من خودم یک زمانی کلی از اینها رو از اینترنت دانلود کردم و سایر دوستان این تالار هم دارند.
خیلی از دوستان هم در گوشه و کنار همین سایت و (...) به چشم میخورند که اهل معامله هستند و یک DVD پر از کنترل و کامپوننت رو میتونید از اونها حدود 10.000 تومان بخرید. (البته روی من حساب نکنید! :دی :پی)

sanaz_k
سه شنبه 21 اسفند 1386, 12:46 عصر
نه الزاما !
من خودم یک زمانی کلی از اینها رو از اینترنت - بصورت رایگان - دانلود کردم و خیلی از دوستان دیگه هم دارند. اینترنت خوبی اگه داشته باشید میتونید در عرض یکهفته هرچی کنترل و کامپوننت خوب هست رو دانلود کنید.

من مشکل اینترنت ندارم ولی میشه یک لطف دیگه در حقم بکنید و دقیقا بگید ار کجا میشه همشونو مجانی دانلود کرد ! من سرچ هم کردم ولی موفق نشدم! اون سایتی هم که معرفی کردید همشون خریدنی بودند:لبخندساده:

sinpin
سه شنبه 21 اسفند 1386, 12:50 عصر
من مشکل اینترنت ندارم ولی میشه یک لطف دیگه در حقم بکنید و دقیقا بگید ار کجا میشه همشونو مجانی دانلود کرد ! من سرچ هم کردم ولی موفق نشدم! اون سایتی هم که معرفی کردید همشون خریدنی بودند:لبخندساده:
بله - متاسفانه سایت مستقیمی نمیشناسم و طبق قوانین سایت نیز نمیشه معرفی کرد (: Warez Activity)
پیشنهاد میکنم این تاپیک (پست 15# و 16#) رو ببینید :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=84508

sanaz_k
سه شنبه 21 اسفند 1386, 12:55 عصر
متشکر مجدد
ولی کاش اونایی که دارن یک جایی آپلود میکردند تا....:خجالت:

Amir Oveisi
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 22:14 عصر
some sample pics of my applications

sanaz_k
پنج شنبه 23 اسفند 1386, 00:40 صبح
some sample pics of my applications
اینا خوبن ولی فکر نکنم من از عهده طراحیشون بر بیام!
راستی قرار بود شما چند تا کنترل برام میل کنید!

Amir Oveisi
پنج شنبه 23 اسفند 1386, 01:12 صبح
i sent them

sanaz_k
پنج شنبه 23 اسفند 1386, 14:24 عصر
متشکرم!
خیلی به دردم خوردن ولی کاربرد چندتاشون نفهمیدم!
مثل AlphaBlendTextBox

smt_414
پنج شنبه 23 اسفند 1386, 17:58 عصر
سلام
به همه دوستان

نوشته شده توسط sinpin مشاهده تاپیک

آخه 490$ کم نیستا!!

نوشته شده توسط sanaz_k مشاهده تاپیک
من مشکل اینترنت ندارم ولی میشه یک لطف دیگه در حقم بکنید و دقیقا بگید ار کجا میشه همشونو مجانی دانلود کرد ! من سرچ هم کردم ولی موفق نشدم! اون سایتی هم که معرفی کردید همشون خریدنی بودند

بله - متاسفانه سایت مستقیمی نمیشناسم و طبق قوانین سایت نیز نمیشه معرفی کرد

آیا کسی از دوستان ک.ر.ک DeveloperExpress
رو می تونه اینجا قرار بده و یا آدرسش رو بده تا اینکه باقی دوستان هم بتونن استفاده کنن؟ :چشمک:

با تشکر

gdevnb
جمعه 24 اسفند 1386, 03:04 صبح
تصاویر و توضیحات

http://parchinonline.blogfa.com/page/l1.aspx
http://parchinonline.blogfa.com/page/l2.aspx
http://parchinonline.blogfa.com/page/l3.aspx

Amir Oveisi
شنبه 25 اسفند 1386, 00:11 صبح
متشکرم!
خیلی به دردم خوردن ولی کاربرد چندتاشون نفهمیدم!
مثل AlphaBlendTextBox

یکTextBox با قابلیت داشتن Transparent BackgroundColor

این کار رو با TextBox های خود دات نت نمیشه انجام داد.

موفق باشید

amin joon
شنبه 25 اسفند 1386, 13:21 عصر
هیچ کدوم از این کنترل ها خاصیت RightToLeft رو درست ÷یاده نکردند.
در مورد DXperience ، SandGrid و Xceed که مطمئن هستم.

اگر کامپوننت بدرد بخوری سراق دارید که راست به چپ رو هم پشتیبانی کنه، بگید (پیدا کردن Crack ش با من)

GoOd LuCk

smt_414
شنبه 25 اسفند 1386, 15:47 عصر
سلام
من با Nevron یه ذره که کار کردم اون هم به طور کامل RightToLeft رو پشتیبانی نمی کرد

(پیدا کردن Crack ش با من)
؟

migrant
سه شنبه 21 خرداد 1387, 10:44 صبح

ممنون از راهنماييتون ولي ميشه بگيد كه اين WPF چيه ؟؟؟؟؟؟؟

razavi_university
سه شنبه 21 خرداد 1387, 11:25 صبح
آموزش WPF (مقدماتی تا پیشرفته) (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=102127)

x125x125
سه شنبه 21 خرداد 1387, 15:02 عصر
به نظر من برنامه نویسی محیطی که توش طراحی الگوریتم و ساختمان داده مهم هست و زیبایی کار رو هم می تونیم با فوتوشاپ و امثالهم تامین کنیم البته طراحی یک دکمه رو تو فوتوشاپ انجام می دیم و بعد اون رو با ارث بری یا wpf تبدیل به دکمه می کنیم !
صد البته که فوتوشاپ برای طراحی و سی شارپ برای برنامه نویسی است.
می تونید برای پس زمینه هم از والپیپر های موجود در اینترنت استفاده کنید.
البته این نکته رو فراموش نکنید که سرعت برنامه بهترین زیبایی اون برنامه ست چون کسیکه با برنامه کارمیکنه اگه سرعت پایینی از برنامه ببینه اولین کاریکه می کنه چند تا بد و بیراه به برنامه نویسش می ده !

gdevnb
سه شنبه 21 خرداد 1387, 18:19 عصر
سلام
به نظر من هم اگه دلیل استفاده از کمپوننت فقط زیبا کردن برنامه باشه استفاده نکردنش بهتره.

Sajjad.Aghapour
سه شنبه 21 خرداد 1387, 20:27 عصر
به نظر من هم اگه دلیل استفاده از کمپوننت فقط زیبا کردن برنامه باشه استفاده نکردنش بهتره.

سلام......
نمی خوام در این مورد زیاد بحث کنم.......
ولی من تا حالا ندیدم که کسی مثلا ویندوز ویستا رو به خاطر امکاناتش(که خودم هم نمی دونم چیه) استفاده کنه.اکثرا برای زیباییش استفاده می کنن.نه تنها ایران ما بلکه فکر می کنم همه جا اینطوره که اگه یه پکیجی برای زیبا سازی یه برنامه به بازار بیاد همه اون رو می گیرن تا با زیبایی برنامه به قول معروف ....حال کنن..........

sarnev6t
سه شنبه 21 خرداد 1387, 22:20 عصر
سلام
خیلی بحث جالب و مهمیه!
به نظر من بستگی به مخاطب داره! هر چه قدر مخاطب شما عامی تر باشه باید برنامتون گرافیکی تر بشه
چون اون مخاطب چندان از پیچیدگیه کد شما خبر نداره و هر چقدر هم کد بهینه بنویسی ولی برنامت محیط جذابی نداشته باشه قطعا شکست میخوری!
اما اگه مخاطب حرفه ای داشته باشی اونجا سرعت اهمیت بیشتری داره ولی باز نمیشه منکر محیط کار شد!
به هر حال محیط زیبا قطعا لازمه اما به حد نیاز!

gdevnb
سه شنبه 21 خرداد 1387, 23:12 عصر
سلام
ببینید دوستان اهدافی که در پشت طراحی یه کمپوننت یا هر ابزاری از این دست نهفته فقط بحث زیبایی و UI درش مطرح نیست هرچند این مسئله خیلی تأثیر داره و مخاطبان زیادی هم داره که تعدادشون هم کم نیست.
ولی به نظر من خیلی عوامل دیگه ای در کنار زیبا کردن برنامه دخیله که بعضاً مهمتر از مسائلی از این دسته.فقط توجه به ظاهر کمپوننت باعث میشه که این اهداف هر چند ناخواسته در نظر گرفته نشه. و مسائلی از قبیل RTL برای ما میشه بزرگترین قابلیت یه کمپوننت .حالا اگه یه ابزار اومد و این خواسته ما رو براورده کرد هر قدر هم که ضعیف نوشته شده باشه مورد قبول برنامه نویس ما قرار میگیره.
آخرش با همین ابزار شما یه برنامه زیبا می نویسی ولی خدا به داد اون کاربری برسه که میخواد ازین برنامه استفاده کنه.
بهتره اگه قرار هست از یه ابزار استفاده کنیم اول اونو خوب بشناسیم .نقاط قوت و ضعفشو کنار هم بزاریم بعد تصمیم بگیریم که استفاده کنیم یا نه.

زیبایی یه برنامه خوبه ولی نه به هر قیمتی.

موفق باشید.

x125x125
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 05:27 صبح
نمی خوام در این مورد زیاد بحث کنم.......
ولی من تا حالا ندیدم که کسی مثلا ویندوز ویستا رو به خاطر امکاناتش(که خودم هم نمی دونم چیه) استفاده کنه.اکثرا برای زیباییش استفاده می کنن.نه تنها ایران ما بلکه فکر می کنم همه جا اینطوره که اگه یه پکیجی برای زیبا سازی یه برنامه به بازار بیاد همه اون رو می گیرن تا با زیبایی برنامه به قول معروف ....حال کنن..........

سلام
اگه من که فقط حداقل نیاز نیاز ویستا به سخت افزار رو دارم از اون به عنوان زیبایی استفاده کنم به نظر شما لذتی می برم؟!!
باز هم می گم
به نظر من سرعت زیباترین مولفه ی برنامه است و کاربر کلافه زیبایی ها رو نمی بینه!
با این حال در کنار اون باید با تدبیر و سلیقه زیبایی برنامه رو که همون طراحی فرم و دکمه ها ، چیدمانشون و غیره باشه رو در نظر داشته باشه!

amirmk
شنبه 08 تیر 1387, 13:29 عصر
هیچ کدوم از این کنترل ها خاصیت RightToLeft رو درست ÷یاده نکردند.
در مورد DXperience ، SandGrid و Xceed که مطمئن هستم.

اگر کامپوننت بدرد بخوری سراق دارید که راست به چپ رو هم پشتیبانی کنه، بگید (پیدا کردن Crack ش با من)

GoOd LuCk

من با dotnetbar کار کردم مشکل rtl نداشت , فقط یک مشکل کوچولو داشت که مربوط به فشرده کردن RibbonBar های rtl شده داشت , زمانی که فرم را دستی کوچک می کنید آنها فشرده نمی شوند.

فکر کنم الان ورژن 7.3.0.5 باشد.