PDA

View Full Version : کمک در مورد نحوه ساخت فوروم

asi_hesam
سه شنبه 21 اسفند 1386, 00:41 صبح
سلام خسته نباشید یه سوال از اساتید گرامی داشتم این که چطور میشه یک فوروم ایجاد کرد مثلا یه چیزی تو مایه های همین سایت البته نه این همه پیشرفته و حرفه ای در حد معمولی .. آیا این کار تکنیک خاصی میخواد ؟؟

miladr
سه شنبه 21 اسفند 1386, 00:59 صبح
تکنیک خاصی میخواد منظورت چیه؟؟؟؟(مگه تکنیک دیگه ای جز برنامه نویسی هست)
اگر میخوای از فروم اماده تحت asp.net استفاده کنی Yetanother

asi_hesam
سه شنبه 21 اسفند 1386, 01:14 صبح
تکنیک خاصی میخواد منظورت چیه؟؟؟؟(مگه تکنیک دیگه ای جز برنامه نویسی هست)
اگر میخوای از فروم اماده تحت asp.net استفاده کنی Yetanother

شرمنده منظورمو درست نتونستم بیان کنم .. منظورم از تکنیک این بودکه آیا این کار یک فرم آماده هست ؟؟؟ چون شبیه همین فوروم در سایت های خارجی هم وجود داره و هموشون مثل هم کار میکنن.... نمیدونم که باز درست رسوندم یا نه ؟؟ یه سوال دیگه ... Yetanother این چیه؟؟ میشه توضیح بدی؟

خیلی ممنون از جوابی که دادی دوست من

miladr
سه شنبه 21 اسفند 1386, 02:02 صبح
اره امادست

پائین صفحه نوشته :
این انجمن با استفاده از vBulletin نسخه 3.6.7 کار می کند

که vBulletin با PHP نوشته شده و Yetanother با ASP.NET

DotNet_King
سه شنبه 21 اسفند 1386, 02:08 صبح
اگه سوالتون رو بیشتر باز کنی کنید، خیلی بهتره!!!
سمپل آماده می خواهی یا می خوای خودت بنویسی؟

asi_hesam
سه شنبه 21 اسفند 1386, 11:19 صبح

اولا مرسی بابت راهنمائی هاتون .
دوستان من . من میخوام عین همین سایت یک forum واسه شعر و ادبیات ایجاد کنم حالا باید چی کار کنم دقیقا.... آیا این forum یک قالب آماده هست که خودم باید کدش رو بنویسم ؟؟ اگه آره باید از کجا به دست بیارم ؟؟

دوست من DontNet_King اگه سمپل آماده ای در این زمینه داری . اگه لطف کنی آدرسشرو بدی تا منم یه کم آشنا بشم با این مبحث..... تا یادم نرفته من با asp.net کار میکنم و php بلد نیستم .

قبلا از همتون نهایت تشکر رو میکنم.

araz_pashazadeh
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 21:34 عصر

با عرض سلام خدمت دوستان...
آیا فرم را با نرم افزار خواسی می سازند؟
اگه آره اسم نرم افرازش چی
در ضمن اگه سمپل آمادهای باشه ممنون می شم اگه در اختیار من هم بزارید

Mojtaba_ss
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 22:47 عصر
یه سری به لینک زیر بزنید

http://www.asp.net/community/projects/

قسمت Open-Source Applications
هر مدل سایتی با asp.net بخواید اینجا هستش
به همراه سورس کد

armangara
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 22:48 عصر
من چند وقت پیش یه فروم آماده تحت asp دانلود کردم که فارسی شده است فروم webwiz
الان لینکش یادم نیست اما اگه سرچ کنی پیداش مکنی تو یه انجمن در باره اش بحث شده.
البته ورژن 8 اون رو فارسی کردن.
اگه نتونستین پیداش کنید بگین تا براتون لینکش رو پیدا کنم.

arashkey
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 23:48 عصر
تا اونجایی که من می دونم
این سایت با ویبالتینه ، که برای اجراش نیاز به هیچ برنامه نویسی نیست . فقط باید زحمت فارسی کردنش رو بکشی
که اگه نسخه فارسیش رو هم گیر بیاری دیگه هیچی . این برنامه ها یکجور CMS به شمار می آیند. تعریف CMS به زبان سادش اینجوریه که : برنامه که خودش برنامه تولید می کنه .
یعنی شخص دیگه ای جوری برنامه نویسی کرده که شما هیچ کاری نکنی (اصلا برنامه نویسی نکنی) بلکه فقط کافیگ کنی
یعنی نمی خواد واصه این نوع فایل ها کدی بنویسی ، فقط کافیه بگی اسم سایت چیه هدرش چیه فرم هاش چیاست و از این جور صحبت ها
راستش رو بخوایی کار اصلی رو کسایی کردن که کد اصلی CMS رو می نویسن ، و استفاده کننده هاش عملا فقط ازش استفاده می کنن
برای همینم نمونه های خارجیش زیاده ، چون در واقع همشون یکیه فقط قیافش رو تغییر دادن
پس خیالت راحت، به راحتی می تونی سایت داشته باشی

asi_hesam
پنج شنبه 23 اسفند 1386, 00:24 صبح
من چند وقت پیش یه فروم آماده تحت asp دانلود کردم که فارسی شده است فروم webwiz
الان لینکش یادم نیست اما اگه سرچ کنی پیداش مکنی تو یه انجمن در باره اش بحث شده.
البته ورژن 8 اون رو فارسی کردن.
اگه نتونستین پیداش کنید بگین تا براتون لینکش رو پیدا کنم.

دوست من مرسی از لطفی که کردی من پیدا کردم ابته ورژن 9 رو و دانلودش کردم خیلی ممنون ... ولی من asp.net میخوام در این مورد کسی پیشهنادی نداره؟؟؟

m.hamidreza
پنج شنبه 23 اسفند 1386, 12:11 عصر
ولی من asp.net میخوام در این مورد کسی پیشهنادی نداره؟؟؟

برادر miladr (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=19175) گفتن !
YetAnotherForum چیز خوبیه . ASP.NET + MS SQL
یه تاپیک هم در مورد نصبش فکر کنم باشه ، من خودم پرسیده بودم یکی از دوستان راهنمایی های خوبی کرده بودن.

DotNet_King
جمعه 24 اسفند 1386, 20:23 عصر
اگه با امکاناتی پیشرفته ای مثل این سایت می خواهی که رو کمک من حساب نکن و بگرد حتما سورس آماده اش رو گیر میآری ! لطفا لینک اش رو هم اینجا بکذارید ! اگر نه ، تا یکی دو درجه کمتر بخواهی ، شاید بتونم کمکتون کنم!

asi_hesam
شنبه 25 اسفند 1386, 01:06 صبح
اگه با امکاناتی پیشرفته ای مثل این سایت می خواهی که رو کمک من حساب نکن و بگرد حتما سورس آماده اش رو گیر میآری ! لطفا لینک اش رو هم اینجا بکذارید ! اگر نه ، تا یکی دو درجه کمتر بخواهی ، شاید بتونم کمکتون کنم!

دوست من مرسی که به تاپیک من اهمیت دادی و جواب دادی. خودم یه سورس آماده پیدا کردم و دانلود کردم البته با کمک دوستانم تو این سایت.. ولی من دوست دارم خودم کد نویسی کنم. نمیخوام هم یه چیزه حرفه ای باشه من شروع کردم دارم یه کارایی میکنم اگه مشکلی داشتم همینجا میزارم .. مرسی

DotNet_King
شنبه 25 اسفند 1386, 13:58 عصر
دوست عزیز
با تاپیک آخر شما کاملا موافقم !حالا که می خواهی خودت کد بنویسی، بگو تو کجای ساخت فاروم مشکل داری؟!؟!؟!؟

miladr
شنبه 25 اسفند 1386, 22:12 عصر
ولی من فکر می کنم فقط وقتی خودت باید بنویسی که میدونی چیزه جدیدی به فروم اضافه خواهی کرد.

asi_hesam
شنبه 25 اسفند 1386, 23:37 عصر
ولی من فکر می کنم فقط وقتی خودت باید بنویسی که میدونی چیزه جدیدی به فروم اضافه خواهی کرد.

کاملا موافق هستم باهات ... من یه کم رفتم تو بحر این موضوع و به این نتیجه رسیدم که اگه من بخوام یه فاروم بنویسم ( خودشم به تنهایی) اولا اینکه کاره چندین متخصص رو انجام دادم و دوما انوقت اینجا چی کار میکنم میرم پیشه بیل گیتس :لبخند: . روی Yetanother کار کردم واقعا امکانات جالبی داره و کامل هم هست به دوستانی که میخوان کار کنن هم توصیه میکنم از همین فاروم آماده و البته کامل استفاده کنن. سوال من اینجا تمومه من مشکلم حل شد و حالا دارم روی همین فاروم کار میکنم....

از همه دوستان خوبم که منو راهنمایی کردن نهایت تشکر رو دارم ...

یا علی.