PDA

View Full Version : قفل نرم افزاری

RezaS_1354
سه شنبه 21 اسفند 1386, 11:20 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز
چندی است که جهت برنامه ام پی یک قفل نرم افزاری هستم چیزهای زیادی را امتحان کردم اما هیچ کدام مطمئن و 100 درصد نیستند از قبیل قفل حجمی و سوراخ کردن سی دی و گرفتن شماره سریال هارد و سی پی یو و چندین چیز دیگر که افاقه نکرد اما مواردی به ذهنم امده که شاید بتوانم با کمک شما به فعل تبدیلش کنم که انشاله اگر به جواب رسیدم در همین سایت میگذارم که از شر قفل شکنهای حداقل برنامه های خودمون راحت بشویم کدهایی که میخواهم ابتدا تاریخ رایت و شماره سریال دور مرکز سی دی که فکر کنم برای سریال کارخانه سی دی است لطفا عجله نکنید می دانم الان ده ها سئوال در ذهنتون جهت رد این مطالب و نقض این قفل می باشد ولی این موارد که میخواهم در واقع یک بخشی از قفل را تشکیل می دهند مطمئن باشید اگر این اطلاعات را داشته باشم جواب میگیرم خودم که حداقل همین را فکر میکنم راجع به جستجو در سایت هم لطفا نگویید چون دو روز تمام تو وقت صرف کردم و تمام تایپیک های قفل نرم افزاری و سخت افزاری و مشخصات سی دی را هم گشتم اینها نبودند و فقط اشاره شده بودند حتی در زبانهای دیگر و چندین سایت دیگر هم رفتم بهر حال اگر دوستان بنده را راهنمایی کنند یک عمر ممنونشان میشوم و از بلاتکلیفی در میایم ببخشید زیاد شد
باسپاس رضا

vahidm
سه شنبه 21 اسفند 1386, 16:22 عصر
قفلی که من روی برنامه هام میزارم واقعا امنیت برنامه ها مو بالا برده
از سریال cpu

RezaS_1354
سه شنبه 21 اسفند 1386, 20:41 عصر
دوست عزیز همانطور که گفتم استفاده از سریال های سخت افزاری خوبه ولی اونها هم دارای بعضا مشکلاتی هستند که راههای گریز از اون نیاز زیادی به فکر کردن ندارد و تازه اونجایی که
حجم تولید سی دی بالا میرود یک یا چند نفر برای مدت نامحدودی برای پاسخ به کاربران جهت اعلام شماره سریال نرم افزار شما احتیاج است که خود این حتی اگر سریالها تو سایت هم تعبیه بشود مشکلش کمتر از دیگر قفلها نیست ولی قفل مد نظر بنده از مزاحمت های پی در پی کاربران حداقل اسوده ای مگر در مورد خرابیهای احتمالی بهر حال بازهم تکرار میکنم از دوستان اگر راهنمایی راجع به مطالب بالا می دانند کم لطفی نفرمایند . با سپاس

alicomputer
سه شنبه 21 اسفند 1386, 20:54 عصر
به نظر من از شماره سریال مین یا سی پی یو استفاده کن زیرا این شماره ها فقط عدد هستند اگه شد برات سورسش را می گذارم

vbhamed
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 00:52 صبح
سلام
هر قفل نرم افزاری بزاری بالاخره با سریال و مشخصات سخت افزار باید کار کنی که
شا باهاش مشکل داری
به نظر من از ترکیب قفل نرم افزاری یا یک قفل سخت افزاری استفاده کن یا اینکه فقط سخت افزاری
یک نمونه خوبش هم اینجاست
www.novinafzar.com

RezaS_1354
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 01:47 صبح
رفقای عزیزم بابا من میخواهم کاربران محترم بعد از فروش نرم افزار با من کاری نداشته باشند چون حجم تعداد سی دی ها خیلی بالاست و من هم امکان پشتیبانی را ندارم مگر در موارد خاص مثل خرابی که استثنا است اون سریال سخت افزاری بدرد نرم افزارهایی که خصوصی نوشته شده اند یا مستقیما موقع نصب خودتان حضور داشته باشید بدرد میخورد و یا اینکه پشتیبانی فعال حتی با چند تا تلفن و کارمند و با اینترنت هم نمیتوانم این کار را بکنم و سریالها را بگذارم در سایت چون کاربران این نوع نرم افزار گاها حتی با خود کامپیوتر هم نمیتوانند درست کار کنند چه برسد به اینترنت و این بدین معنی نیست که این نرم افزار بکار حرفه ای ها نمی اید و ترس من هم از اونهاست بهر حال هنوز جواب نگرفتم با سپاس

liaghat
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 10:42 صبح
با سلام . .
اینکه با جنابعالی پس از فروش کاری نداشته باشند که مشکل است چرا که حداقل کاری که میتوانند انجام دهند این است که cd شما را در روی چند رایانه نصب می کنند.
پس شما می توانید:
1- برای هر cd خود یک شماره سریال آشکار تعریف کنید.
2- یک تابع مخفی از ترکیب شماره سریال مذکور و شماره cpu یک عدد را به صورت آشکار به کاربر اعلام کند.
3- کاربر با تلفنی که شما در نرم افزارتان اعلام کردید به شما تماس می گیرد و عدد مذکور را می خواند.
4- شما با یک تابع که در نرم افزار وجود دارد ولی خروجی نمیدهد و شما آن تابع را دارید مقدار عدد اعلام شده را حساب می کنید.
5- آن عدد را به کاربر اعلام کرده تا وی عدد را در محل مشخص وارد کند.

harati
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 12:20 عصر
سلام
دوست عزیز حالا فرض کنید فهمیدیم که چطور شماره سریالی که کارخانه در مرکز سی دی زده را بدست آوریم (فقط فرض)
مرحله بعدی چیست؟ فکری در موردش کرده اید؟
اگر فقط به شماره سریال سی دی وابسته شویم فقط می توانیم جلوی کپی های غیر مجاز از یک سی دی را بگیریم ولی نمی توانیم جلوی نصب های متعدد از روی یک سی دی اصل را بگیریم!
اگر در مورد این فکر کرده اید به ما هم بگویید تا با آگاهی از مرحله بعدی کار به دنبال حل مشکل مرحله اول (بدست آوردن شماره سریال سی دی) باشیم
با تشکر

hbahjat
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 19:05 عصر
به دست آوردن سریال کاری نداره ولی وقتی با کلون کپی بشه شماره سریال هم کپی میشه

RezaS_1354
پنج شنبه 23 اسفند 1386, 01:13 صبح
اینکه با جنابعالی پس از فروش کاری نداشته باشند که مشکل است چرا که حداقل کاری که میتوانند انجام دهند این است که cd شما را در روی چند رایانه نصب می کنند.
پس شما می توانید:
3- کاربر با تلفنی که شما در نرم افزارتان اعلام کردید به شما تماس می گیرد و عدد مذکور را می خواند.

سلام دوست عزیز من سه تایپیک دارم داستان تعریف میکنم شما تازه میگی لیلی زن یا مرد عزیز من اصلا شما فکر کن که این سی دی را من میخواهم خارج از کشور پخش کنم اونوقت چطور امکان دارد که با من ارتباط برقرار کنند شماره سریال بپرسند اون هم هر کی با زبان متفاوت باید چند تا مترجم بگذارم میگم فرض کن توجه کن هر خرید یک سی دی هر سی دی یک کامپیوتر نمیدانم حتما من خوب توضیح نمیدهم اخه فکر نمیکنم جای مجهولی باقی مانده باشد

RezaS_1354
پنج شنبه 23 اسفند 1386, 01:32 صبح
سلام
دوست عزیز حالا فرض کنید فهمیدیم که چطور شماره سریالی که کارخانه در مرکز سی دی زده را بدست آوریم (فقط فرض)
مرحله بعدی چیست؟ فکری در موردش کرده اید؟

اقا جان تو فقط شماره سریال رو به من بده بقیه را هم کاریت نباشه در ضمن تاریخ رایت سی دی را هم گفته بودم عزیزم انها فقط بخشی از تشکیل یک قفل هستند اون دوستمون (hbahjat)هم که گفت کاری نداره بیاد جلو تا تمومش کنیم بعد مطمئن باش تو همین سایت برای شکستن یا کرک کردنش جایزه می ذارم فقط عجله کنید

liaghat
پنج شنبه 23 اسفند 1386, 07:53 صبح
سلام دوست عزیز من سه تایپیک دارم داستان تعریف میکنم شما تازه میگی لیلی زن یا مرد عزیز من اصلا شما فکر کن که این سی دی را من میخواهم خارج از کشور پخش کنم اونوقت چطور امکان دارد که با من ارتباط برقرار کنند شماره سریال بپرسند اون هم هر کی با زبان متفاوت باید چند تا مترجم بگذارم میگم فرض کن توجه کن هر خرید یک سی دی هر سی دی یک کامپیوتر نمیدانم حتما من خوب توضیح نمیدهم اخه فکر نمیکنم جای مجهولی باقی مانده باشد

با سلام
اگر منظور جنابعالی از (جمله مشخص شده) در نقل قول این است که می توانید قفل نرم افزاری بنویسید که خریدار بتواند بدون هرگونه تماس با شما، فقط یکبار آنهم برروی یک کامپیوتر آن را نصب کند واقعا جایزه بزرگی باید به شما داد.:تشویق:

RezaS_1354
پنج شنبه 23 اسفند 1386, 15:48 عصر
ممنون از لطف شما ولی بجای این تایپیکها واقعا همت کنید یا همت کنیم نه تنها برای نرم افزار من بلکه همه نرم افزارهای بچه های سایت که میدانم تعداد زیادی از اونها منبع درامدشون فقط از همین بخش توی این دیونه بازار گرونی تامین میشود و اون هم یک نفر خیلی راحت قفل سی دی شون میشکنه و سی دی را رایت میکنه و طرف را بیچاره میکنه و حالا باید کاسه چه کنم چه کنم دستمون بگیریم که قبل از این که قفل را بشکنند تخمین هم بزنیم که کپی میشوند نهایت فروش را انجام بدبم حداقل یکی به اینها نیست بگه بابا خوب سی دی های خارجی را کرک میکنید حالا میگیم فلان .... دیگه چرا بخودی میزنید چه فرقی با دزدی داره من که الان 6 ماه است زندگی ام را گذاشتم روی این نرم افزار و خانواده ام خیلی ازار دیدند و نمی توانم قفل سخت افزاری هم بخرم چون نه پولش را دارم و نه اینکه میخواهم قیمت برنامه ام بالا برود واقعا فکر کنید چیکار باید بکنم بهر حال این همه واست روضه خوندم علتش اینبود که میتوانم کاری بکنم که حداقل چند ماهی بیشتر از اون سی دی بهره ببرم همین البته با کمک شما عزیزان فعلا با اجازه
با سپاس رضا

vahidm
پنج شنبه 23 اسفند 1386, 16:06 عصر
یا خدا چه برنامه ای هستش که می خوای بفروشی به کشورهای خارجی
اگر واقعا این برنامه باشه پس غیر ممکن هستش پشتیبانی نکنی و اگر کاربران واقعا به این نیاز داشته باشن مجبورن زنگ بزنن و شما باید مترجم استخدام کنید
واین که میتونی از قفل سخت افزاری استفاه کنی بسیار مفیده

vahidm
پنج شنبه 23 اسفند 1386, 16:08 عصر
حالا یه فکری باید برداریم

RezaS_1354
جمعه 24 اسفند 1386, 04:42 صبح
وحید جان گفتم فرض کنید میخواهم بفروشم به خارج از کشور برای اینکه دست از سرم بردارند هی نگویند پشتیبان و تماس کاربر میدونی که اینجا که میرسه معمولا میگن بابا از ما
ب؟؟ ب؟؟؟ن حالا تو واسم چیکار کردی قفل سخت افزار توجه کن نمیتونم بگذارم فکرت اون سمتی یوقت نره توجه کردی بچه های سایت اینروزها نسبت به حداقل چند ماه پیش و سنوات گذشته یه مقدار فرق کردند اون موقع یادم یک تایپیک یک نفر میزد همه سعی میکردند کمکش کنند یا حداقل اظهار نظر کنند بهر حال بچه ها جواب میگرفتن نمیدانم چه اتفاقی افتاده قابل توجه مدیران سایت البته یک مقدار می دانم چرا اینطور شده وحید جان بگذریم حرفهای 30 یا 30 ممنوع بگو ببینم چیکا میتونی انجام بدی هر گلی میزنی بسرت خودت میزنی دم شما گرم فعلا بای .... رضا

liaghat
شنبه 25 اسفند 1386, 07:57 صبح
با سلام
می بخشید که دوباره از نشدن (یا حداقل سختی کار) صحبت می کنم.
مگر cd فقط خواندنی نیست؟ شما هم که نمی خواهید خریدار حتی به اینترنت تماس داشته باشد. پس لطفا بفرمایید چطور می خواهید به cd حالی کنید که روی کامپیوتر دیگه نصب نشود؟
اگر من اشتباه می گویم دوستان دیگر هم نظر بدهند تا این قضیه به یک نتیجه ای برسد.

vbhamed
شنبه 25 اسفند 1386, 12:43 عصر
سلام
شرمنده من آخرش رو نخوندم اما از ابتدای تاپیک که دیدم جواب دادم
ولی آخه گفتی نمی خوای با مشتری تماس داشته باشی
غیر قفل سخت افزاری راه محکم دیگه ای نیست
البته راه هست ولی امنیت لازم رو نداره
یک قفلهای نرم افزاری خوبی هم هست که اگر تعداد تکثیرت زیاد باشه هزینه اش تقسیم میشه و برای هر کدوم مقدار کمی در میاد مثل قفل نرم افزاری نگهبان ولی بهر حال هزینه اولیه رو باید بدی
بعد قیمت نرم افزارت در چه حده و فکر می کنی چند تا می فروشی ؟
شاید بشه راههای بهتری هم براش در نظر گرفت

vahidm
شنبه 25 اسفند 1386, 17:27 عصر
دوست عزیزم من اینو بگم من برنامه ای نوشتم البته روی دیسکت برنامه خیلی ساده
و یک ستاپ دستی درست کردم در پایان نصب در بانکم روی دیسکت در یک فیلد وضعیت مقدار دهی میکردم و تا سه بار اجازه داشت نصب کنه ولی برای کار شما چند کار در نظر گرفتم ولی باید شما باید بگید چند تا قراره به فروش بره (تقریبا)

vahidm
شنبه 25 اسفند 1386, 17:35 عصر
اینو بگم که از طیق یک فایل دت dat هستش این فایل معروف به دت هستش نه نوع فایل
از طریق اینترنت قابل دانلود مییباشه و اکثر ویروس کشها برای بروزرسانی برنامشون از این فایل ها استفاده میکنن
من یکی از استادامون برنامه نوشته بود برای یک شرکت ولی پولش رو نداده بودند البته برنامه تلفن گویا بوده بعد زنگ زده بوده به برنامه از طریق تلفن گویا بعد گفت وارد کردم 253 کلا برنامشون قفل شد میشه فکری برداشت امیدوارم کارم درست دربیاد و بهت کمک کنم و همه بتونن استفاده کنن ولی دوستان لطف کنن همکاری کنن تا به درد همگی بخوره
با تشکر

فاطمه وطن دوست
شنبه 25 اسفند 1386, 20:14 عصر
سلام .
http://www.jadid.kalapost.com/detail.php?kala=0106007

Bahram0110
شنبه 25 اسفند 1386, 21:12 عصر
بحث روی قفل نرم افزاریه

اینجور سی دی های آموزشی "اکثرا" چرت گفتن!
همین سی دی های آموزش قفل گذاری روی سی دی رو بیارید واستون رایت کنم

RezaS_1354
یک شنبه 26 اسفند 1386, 19:48 عصر
دوستان دیروز که اون تایپیک بزرگ را میزدم یادم رفت دو مطلب را بگویم یک اینکه اگر خواستید قفل سی دی که محدودیت در نصب دارد را برایتان بگذارم که ببینید چیز خاصی نیست و تعجبی ندارد و دوم اینکه ما در مورد نصب و رایت سی دی هیچ مشکلی نداریم بگذارید هکرها 1000 تا رایت کنند و 1000 بار هم برنامه را در جاهای مختلف نصب کنند مهم اینست که نتوانند با ان کار کنند بدیم معنی که ما تمرکز و کنترلمون را روی برنامه خودمون و محدودیت ان میگذاریم نه کنترل یا محدودیت جهت ست اپ یا تعداد نصب نرم افزار فعلا با اجازه ...

vahidm
یک شنبه 26 اسفند 1386, 20:36 عصر
شما می تونید از طریق یک شماره حساب عمل کنید البته باید طرف وصل اینترنت باشه تا حساب چک بشه البته این هنوز یه ایده هستش صبر کن ببینم دیگه چه راهی هست
من به فکرتون هستم چون واقعا برای همه مفیده اگه به نتیجه برسه

alicomputer
دوشنبه 27 اسفند 1386, 16:51 عصر
برای دریافت کد به آدرس http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=98604

vahidm
دوشنبه 27 اسفند 1386, 23:31 عصر
میتونید بگی که شما از چه طریق پول رو دریافت می کنید ؟
البته برای جواب سوال شماست

RezaS_1354
سه شنبه 28 اسفند 1386, 02:12 صبح
دوستان ممنون از لطفتون علی اقا اگر زحمت نیست اون تایپیکهای قبل را بخون البته ازت ممنون که کمک میکنی جهت این گفتم که مشکل را واضح تر ببینی که زودتر انشاله به نتیجه برسیم اقا وحید همانطور که واست گفتم هیچ نوع خاصی پول دریافت نمیشه شاید نقدی شاید مدت دار شماره حسابی یا غیره .. یک نوع فروش ندارم از طرق مختلفی انجام میشود
فعلا ..

pedram55
جمعه 09 فروردین 1387, 10:32 صبح
دوستان مخاستم ببینم کسی اینجا هس که به من کمک کنه و کلید یه قفل نرم افزاری را برام بسازه !!
بله کی جن یا کرک میخام برام بسازید .در مورد هزینه هم در خدمتم. این اولین و آخرین پست من در این تاپیک هست لطفا حذف نکنید و بری منحرف نشدن موضوع PM یا email بزنید