PDA

View Full Version : تعداد رکوردها

arsalansalar
سه شنبه 21 اسفند 1386, 11:54 صبح
من در حال نوشتین یک برنامه هستم که می خواهم تعداد رکوردهای که کاربر هر روز وارد می کند را در یک تکست باکس و تعداد کل رکوردها را دریک تکست باکس نمایش دهد و میدانم که باید تعداد رکوردهای هر روز را در یک جا ذخیره کند و هر روز از آن مقدار کم کند.
اما مشکلی که من دارم این است که نمیدانم چگونه تعداد رکوردها را بدست آورم چون از دیتاست استفاده نمی کنم(بانکم اکسس هست)

amin_iman82
سه شنبه 21 اسفند 1386, 13:32 عصر
منظورتونو درست متوجه نشدم ولی اگه از ADO استفاده میکنید اینطوری میشه تعداد رکورد های تاریخ مورد نظر رو پیدا کرد:

" 'Adodc.RecordSource ="select * from tabel1 where date = '1386/10/10
Adodc.Refresh
Text1.text=Adodc.RecordSet.RecordCount

اگه میخوای تاریخ رو از کاربر بگیری:
" Adodc.RecordSource ="select * from tabel1 where date =' "+text1.text+" '
Adodc.Refresh
Text2.text=Adodc.RecordSet.RecordCount

این درصورتیه که شما یه فیلد داشته باشی که تاریخ رو توش ذخیره کرده باشی.
اما برای این قبیل برنامه ها که معمولا تجارین بهتره شما یه جدول داشته باشی که تاریخ ها رو توش ذخیره کنی و به هر تاریخ یه شماره ردیف نسبت بدی ، بعد توی جداول خرید و فروش و چک ها و حسابهای جاری و ... یه فیلد بذاری که فقط شماره ی ردیف تاریخ رو ذخیره کنی.

حالا خاصیتش چیه؟
1-به جای 10کرکتر شما فقط مثلا 2کرکتر ذخره میکنی. مثلا به جای اینکه توی همه جدول ها بنویسی 1386/10/10
مینویسی 103.
2-وقتی میخواید تاریخ ها رو واسه کاربر نشون بدی که یکیشو انتخاب کنه خیلی راحته ، کل اطلاعات یه فیلد از جدول رو میخونی و تویه ComboBox بهش نشون میدید

اگه توضیحات بیشتری خواستید خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم
موفق باشید

arsalansalar
سه شنبه 21 اسفند 1386, 14:01 عصر
منظورتونو درست متوجه نشدم ولی اگه از ADO استفاده میکنید اینطوری میشه تعداد رکورد های تاریخ مورد نظر رو پیدا کرد:

" 'Adodc.RecordSource ="select * from tabel1 where date = '1386/10/10
Adodc.Refresh
Text1.text=Adodc.RecordSet.RecordCount

اگه میخوای تاریخ رو از کاربر بگیری:
" Adodc.RecordSource ="select * from tabel1 where date =' "+text1.text+" '
Adodc.Refresh
Text2.text=Adodc.RecordSet.RecordCount

این درصورتیه که شما یه فیلد داشته باشی که تاریخ رو توش ذخیره کرده باشی.
اما برای این قبیل برنامه ها که معمولا تجارین بهتره شما یه جدول داشته باشی که تاریخ ها رو توش ذخیره کنی و به هر تاریخ یه شماره ردیف نسبت بدی ، بعد توی جداول خرید و فروش و چک ها و حسابهای جاری و ... یه فیلد بذاری که فقط شماره ی ردیف تاریخ رو ذخیره کنی.

حالا خاصیتش چیه؟
1-به جای 10کرکتر شما فقط مثلا 2کرکتر ذخره میکنی. مثلا به جای اینکه توی همه جدول ها بنویسی 1386/10/10
مینویسی 103.
2-وقتی میخواید تاریخ ها رو واسه کاربر نشون بدی که یکیشو انتخاب کنه خیلی راحته ، کل اطلاعات یه فیلد از جدول رو میخونی و تویه ComboBox بهش نشون میدید

اگه توضیحات بیشتری خواستید خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم
موفق باشید
دوست عزیز شما منظور من را متوجه نشدید من منظورم این است که فقط می خواهم تعداد رکوردهایم را ببینم

touraj
سه شنبه 21 اسفند 1386, 14:39 عصر
Dim recCount As Integer
recCount = DatabaseBindingSource.Count

arsalansalar
سه شنبه 21 اسفند 1386, 15:14 عصر
Dim recCount As Integer
recCount = DatabaseBindingSource.Count
دوست عزیز با تشکر از راهنمایی شما به جای DatabaseBindingSource.Count آدرس کانکشن بانکم را بدهم؟

adabyron
سه شنبه 21 اسفند 1386, 15:21 عصر
Me.BindingContext(ds, "tblName").Count

touraj
سه شنبه 21 اسفند 1386, 18:37 عصر
دوست عزیز با تشکر از راهنمایی شما به جای DatabaseBindingSource.Count آدرس کانکشن بانکم را بدهم؟

آره. مثلاً اسم بانکت هست Bookdb. به جای Database عبارت Bookdb رو بذار. که کلاً میشه:

BookdbBindingSource.Count

راستی، اون recCount هم واجب نیست ها. فقط یه متغیره که تعداد رکوردها رو تو خودش ذخیره میکنه.