PDA

View Full Version : Connection String For SQL Server 2005

mehdi58
سه شنبه 21 اسفند 1386, 17:45 عصر
من قبلا به راحتی می تونستم از طریق ASP.NET با SQL Server 2000 ارتباط برقرار کنم اما اخیرا با توجه به تغییرات نرم افزاری سیستمم ( به اجبار مدیران ارشد اداره !!!!) دیگه نمی تونم این کار رو انجام بدم .
لطفا کمکم کنین و بگین ایراد کار از کجاست .

در حال حاضر ویندوز من XP SP2 هست و همچنین از Visual Studio 2003 و SQL Server 2005 Developer Edition که به صورت Mixed Mode نصب شده ، استفاده می کنم .

اما Connection string :

Dim strCon As New SqlConnection("Server=(local);uid=myUser;pwd=XXX;database=myDB;co nnect Timeout=30")
TRY
strCon.Open()
Catch ex As Exception
Current.Response.Redirect(ex.Message())
End Try

البته به صورتهای زیر هم جواب نداد :

Dim strCon As New SqlConnection("Server=local; uid=myUser;pwd=XXX;database=myDB;connect Timeout=30")

Dim strCon As New SqlConnection("Server=localhost; uid=myUser;pwd=XXX;database=myDB;connect Timeout=30")

و اما نکات دیگه ای که از جستجو توی این سایت بدست آوردم رو هم خدمتتون عرض می کنم :

1. فایلر وال OFF هست .
2. Sql Server Browser هم فعال کردم .
3. تنظیم زیر رو هم انجام دادم :

Start \ All programs \Microsoft SQL Server 2005 \ Configuration Tools \ SQL Server surface Area Configuration \ Surface Area Configuration For Services and Connections \ Database Engine \ Remote Connection \ Local and Remote Connection \ Using TCP IP Only

حالا شما بگین چیکار کنم که وقتی از طریق ASP.NET می خوام با DB ام ارتباط برقرار کنم با پیغام خطای زیر مواجه نشم :

SQL SERVER DOES NOT EXIST OR ACCESS DENIED

:عصبانی++::عصبانی++::عصبانی++:

:عصبانی::عصبانی::عصبانی:

:عصبانی++::عصبانی++::عصبانی++:

raravaice
سه شنبه 21 اسفند 1386, 18:33 عصر
Server='(local)';User ID='sa';password='123456';Database='CLICK'

اینم تست کن اگه جواب نداد ببین اصلا SQL Service استارت هست؟

موفق باشید

mehdi58
سه شنبه 21 اسفند 1386, 20:58 عصر
مشکل حل شد :
SQL Server SP3 رو نصب کردم و مشکلم حل شد .
دوستان می تونن اون رو از آدرس زیر دانلود کنن :
www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyId=90dcd52c-0488-4e46-afbf-acace5369fa3&displaylang=en

من فایل sql2kdesksp3.exe رو که حدود MB 62 بود ، دانلود کردم .

farzad_vb62
سه شنبه 24 دی 1387, 00:41 صبح
Data Source=myserver;Initial Catalog=testdb;User Id=farzad;Password=123456;