PDA

View Full Version : رکوردهای اکسس

Aminch.pc
سه شنبه 21 اسفند 1386, 22:46 عصر
سلام دوستان
من می خوام یه پروژه برای یه شرکت بنویسم که اطلاعات زیادی رو می خوان ثبت کنند و من نمی دونم باید از اکسس استفاده کنم یا SQL .
تعدادی از افراد به من SQL رو سفارش کردن ولی من بیشتر با اکسس راحت ترم.
دوستان لطفاً اگه کسی در مورد تعداد رکوردهای قابل ثبت در اکسس خبر داره یعنی اینکه توی اکسس چندتا رکورد رو می شه ثبت کرد جوابش رو به من بده.
ممنون می شم.

karmand
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 07:37 صبح
اگر در اینده لازم نمیشود که برنامه را شبکه کنید اکسس تا 7 میلیون رکورد را من آزمایش کردهام مشکلی پیش نیامد

saeed razaee
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 15:55 عصر
و اگر هم لازم بود در آینده شبکه باشد فقط کافی که تیبلهای خود را به بانک SQL ایمپورت کنید و بانک SQL را روی سرور قرار داده و داخل دیتابیس اکسس خود که روی سیستم کلاینت نصب می کنیم تیبلها را لینک کنید به بانک روی سرور و دیگر هیچ مشکلی پیش نمی آید.

bad_boy_2007
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 19:11 عصر
سلام دوستان
من می خوام یه پروژه برای یه شرکت بنویسم که اطلاعات زیادی رو می خوان ثبت کنند و من نمی دونم باید از اکسس استفاده کنم یا SQL .
دوستان لطفاً اگه کسی در مورد تعداد رکوردهای قابل ثبت در اکسس خبر داره یعنی اینکه توی اکسس چندتا رکورد رو می شه ثبت کرد جوابش رو به من بده.
ممنون می شم.

دقیقا برنامه ات رو تشریح کن و نقاط حساس برنامه ات رو بطور کامل و مفصل شرح بده و اینکه برآورد حدودی رکوردها چقدره ؟ حدودا چند تا جدول داری ؟ اطلاعات خیلی حساس هست یا حساسیت خیلی زیادی نداره ؟ Join های مکرر و زیاد داری ؟

Aminch.pc
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 23:06 عصر
بازم سلام
ممنون که به سؤال من جواب دادید
یکی از دوستان در مورد برنامه سؤال کرده بود که من در زیر اطلاعاتی رو در مورد اون شرح می دم.
این پروژه برای یک چاپخانه است که از 12 جدول تشکیل شده که اطلاعات 5 جدول بسیار مهم و اساسی برای چاپخانه است.
در ضمن حدود 3 تا 10 میلیون برآورد رکورد شده که در همین 5 تا جدول باید قرار داده بشه.
در ضمن قرار هم نیست که تحت شبکه باشه.
فکر می کنم تقریباً همه چیز رو گفتم.
حالا لطفاً جواب من رو بدید چون می خوام پروژه رو تا 10-12 روز دیگه تحویل بدم.
ممنون

bad_boy_2007
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 23:17 عصر
بازم سلام
ممنون که به سؤال من جواب دادید
یکی از دوستان در مورد برنامه سؤال کرده بود که من در زیر اطلاعاتی رو در مورد اون شرح می دم.
این پروژه برای یک چاپخانه است که از 12 جدول تشکیل شده که اطلاعات 5 جدول بسیار مهم و اساسی برای چاپخانه است.
در ضمن حدود 3 تا 10 میلیون برآورد رکورد شده که در همین 5 تا جدول باید قرار داده بشه.
در ضمن قرار هم نیست که تحت شبکه باشه.
فکر می کنم تقریباً همه چیز رو گفتم.
حالا لطفاً جواب من رو بدید چون می خوام پروژه رو تا 10-12 روز دیگه تحویل بدم.
ممنون

با توجه به حجم بالای رکوردها 10( میلیون ) بهتره (نه الزاما چون اکسس هم توانایی پردازش این حجم رو داره) از SQL استفاه کنی .

تعداد جدولهات خیلی کمه و احتمالا Join های خیلی پیچیده ای نداره و تحت شبکه هم نمیخوای باشه از این حجت میتونی دنبال Access بری ولی توصیه میکنم این کار رو نکنی ، درسته که الان برنامه ات 12 تا جدول داره ولی زمانی که پیاده سازی بشه و اطلاعات (نیازهای برنامه) بیشتر شد و خواستی جداول رو افزایش بدی همچنین Join ها رو پیچیده تر کنی SQL خیلی بهتر میتونه کمکت کنه همین مطلب در مورد شبکه هم صادقه .

استاندارد مشخصی وجود نداره که برای چه حجم داده ای از SQL یا Access استفاده کنی ولی عموما رکوردهای بالای یکی ، دو میلیون رو با SQL پیاده سازی میکنن دلیلش هم اینه که در این حجم اطلاعات مدیریت داده ها تو SQL خیلی ساده تر از Access هست مثلا امکاناتی که یا Access پشتیبانی نمیکنه یا با قدرت بسیار کمتر از SQL پشتیبانی میکنه Trigger - Transaction - StoredProcedure , . . .
که کمک بسیار زیادی در مدیریت دیتابیس میکنه جدا از امکانات دیگه ای بسیار ساده در SQL قابل پیاده سازیه مثلا پیاده سازی انواع محدودیتها اعم از کلید خارجی ، حوزه تعریف و . . .

Aminch.pc
پنج شنبه 23 اسفند 1386, 22:44 عصر
دوست خوب واقعاً از جوابتون ممنونم
ولی یک سؤال دیگه؟
اگه اطلاعات در حد همون یکی دو میلیون باشه سرعت برنامه چطوره یعنی آپدیت ها سریعاً انجام می گیره؟

bad_boy_2007
پنج شنبه 23 اسفند 1386, 22:57 عصر
دوست خوب واقعاً از جوابتون ممنونم
ولی یک سؤال دیگه؟
اگه اطلاعات در حد همون یکی دو میلیون باشه سرعت برنامه چطوره یعنی آپدیت ها سریعاً انجام می گیره؟

عموما طرفدارهای پر و پا قرص SQL رکوردهای اکسس رو در حدود 200 هزار و بعضی ها 2 یا 3 هزار میدونن ولی فکر کنم این جور اظهار نظر ها یکم یکطرفه باشه !!!
یادمه پارسال بود که برنامه ای برای دانشگاه نوشتم تو این برنامه فکر کنم چهار یا پنج جدول داشتیم که به علت اینکه اول از همه سفارش دهنده (دانشگاه) تقاضا کرده بود با Access کار کنیم و ثانیا ما به SQL تسلط نداشتیم بانک رو با Access طراحی کردیم ، یکسری از جداول که الان حضور دهن دارم رو مینویسم :
جدول نمرات - شامل شماره دانشجویی سال و ترم ، نمره این جدول بزرگترین جدولمون بود فکر کنم یه چیزی حدود 1.5 میلیون رکورد داشت
جدول دروس
جدول مشخصات دانشجو
جدول لیست دروس هر رشته ، لیست رشته ها و . . .

فقط نکته مهمی که اینجا بود این بود که ما Join نداشتیم
به این نکته خیلی توجه کن که اگر Join میداشتیم فکر نمیکنم سرع مطلوبی بدست میاوردیم (با اکسس 2002 شاید نشخه های جدید مشکلی نداشته باشن)
و بازیابی اطلاعات بلادرنگ انجام میشد و سیستمی که ما روش برنامه رو نصب کرده بودیم پنتیوم 1 یا 2 بود فکر کنم سی پی یو ش کمتر از 500 بود ، برنامه خارج از شبکه کار میکرد و با VB6 نوشته شده بود .

ولی به نظر من اگه اطلاعاتت بالای میلیون میره و بخصوص اگر Join داری (که حتما داری) برو سراغ SQL Server

javad490
شنبه 25 اسفند 1386, 15:26 عصر
سلام دوستان
ممنون می شم.

من با 7 میلیون رکورد و حجم 2 گیگیا بایت اطلاعات کار کردم و اکسس براحتی کار میکند و مشکلی پیش نیامده است.
:لبخندساده: