PDA

View Full Version : ارتباط با sql

Hossein Bazyan
جمعه 24 اسفند 1386, 18:52 عصر
سلام
قبل از اینکه جواب بدید جستجو تا آخر متن رو بخونید.
من شیوه ارتباط با sql و همچنین provider در sql را میدانم ولی مشکل من اینه که با توجه به اینکه من sql server 2005 روی کامپیوترم نصبه ( همراه با ویژوال بیسیک نصب شده - ویژوال من اصلیه و کپی نیست ) و همچنین فایلهای sql من هم مسیرشان مشخصه اما ویژوال هنگام ارتباط به sql آنها را نمیشناسد اصلا هنگامی که میخوام وصل بشم اتصال به sql را نمیتواند انجام دهد . در ضمن من از لوکال هاست IIS استفاده نمیکنم . این مشکل را در asp هم دارم . به بانکهای access راحت connect میشم اما sql را نیمشناسد . آیا باید کار خاصی راانجام بدم؟

sqlcommandbuilder
شنبه 25 اسفند 1386, 02:53 صبح
چه خطایی میده؟

bahar2008
شنبه 25 اسفند 1386, 09:01 صبح
احتمالا شاید تو فایل app.config برنامه ات data source اشتباه تنظیم شده

Hossein Bazyan
شنبه 25 اسفند 1386, 13:19 عصر
سلام

خطا میده که sql رو نمیشناسه .

مسیر رو چه جوری در ap.config بنویسم . در شمن برنامه من win application با vb.net میباشد.

bahar2008
شنبه 25 اسفند 1386, 17:58 عصر
روی گزینه open sql server service manager که بزنی اسم server که استفاده می کنی توی ویندوزت مشخص هست
اسم این سرور با اسمی که جلوی data source توی فایل app.config نوشته باید یکی باشه
منم یک مدتی با همین مشکل روبرو بودم که وقتی اینو فهمیدم و درستش کردم دیگه پیغام نداد امیدوارم مال شما هم مشکلتون با این راه حل بشه

Hossein Bazyan
شنبه 25 اسفند 1386, 22:20 عصر
روی گزینه open sql server service manager که بزنی اسم server که استفاده می کنی توی ویندوزت مشخص هست
اسم این سرور با اسمی که جلوی data source توی فایل app.config نوشته باید یکی باشه
منم یک مدتی با همین مشکل روبرو بودم که وقتی اینو فهمیدم و درستش کردم دیگه پیغام نداد امیدوارم مال شما هم مشکلتون با این راه حل بشه

سلام
مرسی از جواب شما. اینو از کجا پیدا کنم open sql server service manager

yavari
یک شنبه 26 اسفند 1386, 09:28 صبح
سلام

کانکشن استرینگ شما باید بدین صورت باشه

Data Source=192.168.10.2;Initial Catalog=Astronomical;Persist Security Info=True;User ID=ffff;Password=yavari

جزء جزء کانکشن استرینگ خصوصا آی پی سرور رو درست میدید ؟؟؟

موفق باشید

bahar2008
یک شنبه 26 اسفند 1386, 10:01 صبح
سلام
مرسی از جواب شما. اینو از کجا پیدا کنم open sql server service manager

اگر sql server رو نصب کرده باشی توی منوهای سمت راست پایین ویندوزت یک شکلی هست که روش یک فلش سبز داره که اگه روی اون راست کلیک کنی می تونی این گزینه رو ببینی

saman_itc
دوشنبه 27 اسفند 1386, 08:04 صبح
سلام
من از Vb6 دارم با بانک Access کار میکنم
برای نصب SQL باید چه کار کنم؟