PDA

View Full Version : پیام موقع شرط

elham123
شنبه 25 اسفند 1386, 13:30 عصر
سلام ممکنه سوالم تکراری باشه ولی چیزی پیدا نکردم

یه QRY نوشتم که شرط داره حالا می خوام بگم اگه گزارشی بر اساس این شرط وجود داره بهم پیام بده
چکار کنم؟
ممنون می شم

مهدی قربانی
شنبه 25 اسفند 1386, 14:09 عصر
سلام
سئوالتون خیلی کلیه ! اینطوری قطعاً جوابهای دریافتی مطابق نظر شما قرار نمیگیره و کار هم به درازا می کشه بهتره دقیقاً اعلام کنید چه کاری می خواین انجام بشه تا امکان راهنمایی بهتر باشه .

elham123
شنبه 25 اسفند 1386, 15:02 عصر
من یک QRY نوشتم که توش شرط گذاشتم که یه فیلدش در صورتیکه پر شده باشه ولی فیلده دیگش تیک نخورده باشه به من گزارش بده
این کار رو انجام دادم و گزارشو به وشیله یه دکمه می بینم
حالا می خوام وقتی برنامم Open میشه در صورتیکه همچین موردی پیدا کرد (این qry صدق شده باشه ) به من پیغام بده که ......
لازم به ذکره که فقط به من پیام بده وگرنه گزارشش رو یه جا دیگه نشون میده به وسیله دکمه
ولی من میخوام به صورت خودکار تا فرم باز شد این qry چک شه که اگه گزارشی مربوط به این QRY وجود داشت فورا پیام بالای فرم ظاهر شه

مهدی قربانی
شنبه 25 اسفند 1386, 15:58 عصر
سلام
این نمونه رو ببینید :

elham123
شنبه 25 اسفند 1386, 17:09 عصر
بازم سلام
نمونتونو دیدم توی کدنویسی در Onload بعضی خط های کد ( مخصوصا خط های رنگ سبز ) به شکل عجیبی نوشته شده فکر کنم فارسی در مورد کد توضیح دادین که من نمی فهمم چی نوشته شده میشه لطف کنین برام طوری بنویسین که بفهمم چی نوشته شده
و دیگه اینکه این برنامه که فرستادین پیام هشدار اول میاد بعد که OK فشار میدیم میره می خوام این پیام تا آخر بمونه (حالا همینم که نوشتین خوبه) فقط تو کد نویسیش با کلمات انگلیسی به زبان فارسی برام بنویسین که بفهمم چکار کردین
ممنون می شم

مهدی قربانی
یک شنبه 26 اسفند 1386, 00:26 صبح
بعضی خط های کد ( مخصوصا خط های رنگ سبز ) به شکل عجیبی نوشته شده فکر کنم فارسی در مورد کد توضیح دادین که من نمی فهمم چی نوشته شده میشه لطف کنین برام طوری بنویسین که بفهمم چی نوشته شدهبه روشهای گفته شده در تاپیک زیر عمل کنید مشکل حل میشه :

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=49081

و دیگه اینکه این برنامه که فرستادین پیام هشدار اول میاد بعد که OK فشار میدیم میره می خوام این پیام تا آخر بمونچرا باید پیغام بمونه ؟ ماهیت پیغامها در برنامه معمولاً : اعللان ، هشدار ، اخطار و ...... هست و اصولاً کاربر باید به اون پاسخ بده اگر اینطور که شما عنوان کردید قرار باشه پیغام روی صفحه بمونه دیگه کاربر قادر به ادامه فعالیت با برنامه نیست . اگر قصد شما این باشه که فقط کاربر رو مطلع کنید تا در حین کار با بانک اطلاعاتی بصورت متوالی ( زمانبندی ) این پیغام رو دریافت کنه میشه از رخداد On Timer برای این موضوع بهره گرفت و پیغام رو در فواصل زمانی مورد نظر براش نمایش داد ولی به نظر من بهتر اینه پیغام در زمان ورود و خروج برای کاربر نمایش داده بشه . به هر حال پیاده کردن این روش بستگی داره به نظر و سلیقه شما .

elham123
شنبه 17 فروردین 1387, 11:24 صبح
یه مشکلی که این برنامه داره اینه که اگه ما هشداری نداشته باشیم اول برنامه خطا می دهد می خواهم طوری باشه که اگه هشداری وجود نداشت پیام ندهد اگر داشت بدهد ولی این در برنامه در صورتیکه هشداری وجود ندارد خظا می دهد لطف کنین راهنمایی کنین ممنون می شم
نمونه برنامه بالا است

مهدی قربانی
شنبه 17 فروردین 1387, 17:42 عصر
سلام
نمونه اصلاح شده خدمت شما :

nazemmazem
شنبه 17 فروردین 1387, 19:46 عصر
راه حل ساده تری که به نظر من میرسد این است
شرط زیر اگر برقرار بود آنگاه هر کاری که لازم است انجام دهید

if DCount("code","Query1")>0 then

نمونه اصلاحی و پیشنهادی را ببینید