PDA

View Full Version : نحوه کد نوشتن

حمیدرضاصادقیان
جمعه 02 مرداد 1383, 18:59 عصر
سلام.دوستان یک بنده خدایی به من گفت وقتی دارم یک برنامه مینویسم هر شی که میذارم رو فرمم خاصیتش رو خودم به صورت کد تو برنامه بنویسم و از پنجره خاصیت تغییر ندهم.
میگفت مشکل بعد دربرنامه ایجاد میشه.
میخواستم ببینم ایا صحت داره یا نه/
چون من تاحالا که به مشکلی برنخوردم.
ولی یک ذره مشکوک شدم :?

sh
جمعه 02 مرداد 1383, 19:52 عصر
یعنی گفته اگر خصوصیت ها رو از طریق پنل تغییر بدی به مشکل بر میخوری

اگر اینطور گفته که یه حرف بی معنی و الکی هست

شما میتونی هم از طریق کد نویسی و هم از طریق امکانات وِیژوال هر کاری دوست داری بکنی و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد

Abbas Arizi
جمعه 02 مرداد 1383, 20:29 عصر
اگه منظورش در مورد وب فرمها بوده تا حدی درسته (لطفا اگر کسی راه حلی میدونه که میشه از شر فضولیهای VS.NET در این مورد خلاص شد، به ما هم بگه. من هرچی علامت توی Optionهاش بود برداشتم ولی بازم کار خودشو میکنه)
ولی در مورد فرمهای برنامه‌های ویندوز به نظر من کار صحیحی نیست.

حمیدرضاصادقیان
جمعه 02 مرداد 1383, 21:12 عصر
نه منظورشون در مورد ویندوز فرمها بوده
پس ایرادی نداره به صورت ویژوال تغییرات رو انجام بدم؟
ممنون
:oops: :)

حمیدرضاصادقیان
جمعه 02 مرداد 1383, 21:46 عصر
بعد یک سوال دیگه
الان برنامه رو کامپایل کردم میخواستم ببینم فایل اجرایی اون کجاست.
اخه توی My ducoment تو قسمت bin از برنامه یک فایل اجرایی ساخته ولی اونو توی ویندوز دیگه اجرا میکنم error میده
میخواستم ببینم مشکلش کجاست

sh
جمعه 02 مرداد 1383, 23:33 عصر
روی سیستم مورد نظر دات نت فریم ورک رو نصب کردی ؟

چه اروری میده؟

مهدی کرامتی
جمعه 02 مرداد 1383, 23:59 عصر
اگه منظورش در مورد وب فرمها بوده تا حدی درسته (لطفا اگر کسی راه حلی میدونه که میشه از شر فضولیهای VS.NET در این مورد خلاص شد، به ما هم بگه. من هرچی علامت توی Optionهاش بود برداشتم ولی بازم کار خودشو میکنه)
عباس آقا، میشه در این مورد بیشتر و دقیق‌تر توضیح بدی؟

Abbas Arizi
شنبه 03 مرداد 1383, 00:13 صبح
به نظر من چون بعضی وقتها لازم میشه که چند کنترل تو در تو ایجاد بشن انجام این کار به صورت دستی راحت تر از کار با ابزارهای ویژواله. من شخصا این جوری احساس راحتی بیشتر میکنم. احساس میکنم روی همه چیز کنترل بهتری دارم. به خصوص در حالت FlowLayout که نمیشه کنترلها رو راحت روی صفحه جابجا کرد بهتره که آدم از همون اول خودش اونهارو ایجاد کنه.

بعضی وقتها هم لازم میشه که خصوصیات بعضی کنترلها متفاوت با اون چیزی که خود ASP.NET رندر میکنه باشن.
این چیزیه که من جدیدا تجربه کردم:
در مورد خصوصیت Width وقتی یک کنترل سرور ASP.NET رو به همون صورت خودش بنویسیم به همین صورت رندر میشه. بعنی فرضا:
<input type=text width="200px">
اما من جدیدا متوجه شدم که در مرورگهای دیگه به غیر از IE در این حالت این مقدار برای textbox تشخیص داد نمیشه و باید به صورت Stylesheet مقدار دهی کرد. یعنی:
style=width:"200px"
ولی چون برای کنترلهای سرور همچین خصوصیتی تعریف نشده IDE خودبخود این رو دوباره به همون مقدار معتبر از نظر خودش تغییر میده. :cry: و این برای ما شده دردسر...

حمیدرضاصادقیان
شنبه 03 مرداد 1383, 09:13 صبح
سلام.
من روی ویندوزهای دیگه م دات نت فرم ورک هم دارم.
ولی خود ویژوال استودیو نصب نیست.وقتی برنامه رو اجرا میکنم این ایراد رو میگیره.
application has generated an exception that could not be handled.
process id=0xdac(3500), thread id=0xdbo(3504)
press ok to terminate
press cancel to debug
اینم در صورتی پیش میاد که من در فرمم از devexpress ها استفاده میکنم

Farhad.B.S
یک شنبه 04 مرداد 1383, 18:10 عصر
اما من جدیدا متوجه شدم که در مرورگهای دیگه به غیر از IE در این حالت این مقدار برای textbox تشخیص داد نمیشه و باید به صورت Stylesheet مقدار دهی کرد.
امروز متوجه شدم ویژوال استادیو (2002) کنترلی رو که به این شکل نوشته شده بود :

<asp:TextBox Id="txt1" width="200" RunAt="server"></asp:TextBox>
به این صورت رندر کرد :

<input type="text" style="width : 200px">

در مورد دستکاری ویژوال استادیو هم از طریق زیر تونستم بهش بفهمونم که کدها رو تغییر نده :

Tools > Options > Text Editor > HTML/XML > Format > under the "Apply Automatic Formatting", uncheck "When saving document" and "When switching from Designer to HTML/XML view"

Abbas Arizi
یک شنبه 04 مرداد 1383, 19:42 عصر
من یه بار دیگه چک کردم. توی IE همون طوره که شما میگی ولی توی سایر براوزرها خصوصیت width اصلا نیست. :o :گیج:
اگر مقدور بود شما هم یه تست بکنید و نتیجه رو بگید.
اون کاری هم که گفتید قبلا هم انجام داده بودم ولی نمیدونم چرا در این به مورد به خصوص هیچ تغییری حاصل نشد.

(بیربط: من توی این چند روزی که با مرورگرهای مختلف سر و کله زدم پی بردم که حقیقتا IE حداقل از حیث قدرت پردازش و تولید صفحات یک مرورگر بی نظیره :oops: )

Farhad.B.S
دوشنبه 05 مرداد 1383, 18:20 عصر
من یه بار دیگه چک کردم. توی IE همون طوره که شما میگی ولی توی سایر براوزرها خصوصیت width اصلا نیست.
بله ، داخل IE ، خصوصیت width و امثال اون به معادل css شون تبدیل شدند. نحوه کار در Opera 6 هم همینطور بود. جالب تر اینکه در Opera 7 ، خصوصیت width بدون هیچ جایگزینی حذف شد ! :?

در مورد مطلب دوم هم ، با آنچک کردن گزینه هایی که عرض کردم ، دیگه مشکلی پیش نیومد . شما از چه VS استفاده میکنید ؟

Abbas Arizi
دوشنبه 05 مرداد 1383, 18:31 عصر
من از 2002 استفاده میکنم.
یعنی شما الان اگه جلوی تگ asp:TextBox خصوصیت width رو بصورت css بنویسید اون رو تغییر نمیده؟

Farhad.B.S
دوشنبه 05 مرداد 1383, 18:53 عصر
یعنی شما الان اگه جلوی تگ asp:TextBox خصوصیت width رو بصورت css بنویسید اون رو تغییر نمیده؟
بله ، تغییری نمیده.