PDA

View Full Version : layer

dr_csharp
یک شنبه 26 اسفند 1386, 15:10 عصر
layer چیست و چگونه در طراحی page استفاده میشه ؟
من که تو VS2005 این tag رو ندارم !

raravaice
یک شنبه 26 اسفند 1386, 15:45 عصر
سلام

Layer یک تگی بود که قدیما Netscape ازش استفاده میکرد. ولی از اونجا که تا حدودی تو جریان سئوالت هستم پاسخت رو اینجوری بهت میدم که بتونی به راحتی المانهات رو بدون نیاز به جدول تو صفحه بچینی.

float یکی از Style هایی است که میتونی از فضای کناری هر المان استفاده کنه که Right و Left داره مثلا مثال زیر 3 تا Div هست که کنار هم قرار میگیرن و div آخر باعث میشه که این style برای المان بعدی پاک بشه تا در خط پایین قرار بگیره و اگر هم div هارو بدون این style استفاده کنه زیر هم قرار میگیرن.

<div style="float: right">1</div>
<div style="float: right">2</div>
<div style="float: right">3</div>
<div style="clear: right"/>
یه تگ دیگه هم توی HTML استاندارد هست که بنده خدا افتاده یه گوشه و ازش استفاده نمیشه زیاد ولی کارایی جالبی داره.
کد زیر رو تست کن :

<dl>
<dt>Test Head</dt>
<dd>Test Details</dd>
</dl>
جالبه نه ! ولی به نظر من فوق العادست .;)

البته با ادقام ul,li با float و textindent بازم میتونی به نتایجی مثل Table نزدیک بشی ولی دو مورد بالا راحتتره.

وقتی کارت تموم شده حجم صفحت رو با زمانی که Table داشت مقایسه کن بعد برای خودت دست بزن.

پ.و : "طراحی HTML یه هنر که معتقدم از خود برنامه نویسی شیرین تره"

موفق باشی

ehsan2007
یک شنبه 26 اسفند 1386, 21:12 عصر
layer همون div هستش که با style لایه میشه
با این کد
position: absolute;
و الان هم در تمامیه مرورگرها کار میکنه
اگه توی ویژوال استدیو این کدو نمیبینی با استایل به راحتی میتونی به لایه تبدیلش کنی
مثلا

style="position: absolute; width: 100px; height: 100px; z-index: 1"

و هر چه که کد z-index: 1 بیشتر بشه لایه شما بالاتر قرار میگیره
موفق باشی

dr_csharp
دوشنبه 27 اسفند 1386, 10:12 صبح
ممنون میشم دوستان دراین مورد بیشتر راهنمایی کنن :
یک Page به سه قسمت اصلی header و Body و Footer تقسیم بشه !حالا خود Body که قسمت اصلی صفحه است به دوقسمت Menu و Main تقسیم بشه :لبخندساده:

raravaice
دوشنبه 27 اسفند 1386, 10:43 صبح
<div id="header" >1</div>

<div id="body">

<div id="Menu" style="float: right">1</div>
<div id="main" style="float: right">2</div>

</div>

<div id="footer" style="clear: right"></div>

ابعاد هایی هم که نیاز داری خود بهشون بده اگرم خواستی وسط صفحه نشون داده بشه کل سورس رو بزار بین : <center></center>

موفق باشید

dr_csharp
دوشنبه 27 اسفند 1386, 12:43 عصر
برای تقسیم بندی خود Main چطور عمل کنم بهتره ؟
منظورم اینه که از Table استفاده بشه یا بازم Layer ?

raravaice
دوشنبه 27 اسفند 1386, 13:05 عصر
منظورم اینه که از Table استفاده بشه یا بازم Layer

الزامی در استفاده از هیچ کدام وجود نداره شما بررسی کن ببین با Div و dl مشکلت اگر حل میشه که فبها وگرنه از همون Table استفاده کن.

کار کردن با این 2 تا تگ یه کم سخته ولی وقتی با زیرو بمشون آشنا بشی میبینی که پیچیده ترین مسائلی که راحترین راه حل شون استفاده از Table بوده رو با حجم کمتر و زیبا تر میتونی حل کنی.

دد کل Table هم چیزه بدی نیست ولی در HTML بارها تاکید شده که از استفاده از Table های تو در تو بپرهیزید تا مرورگر شما راحتتر بتونه کد ها رو تجزی تحلیل کنه.

موفق باشید