PDA

View Full Version : انتخاب ازکمبو باکس با رعایت امنیت

قله بلند
دوشنبه 27 اسفند 1386, 16:18 عصر
با عرض سلام وخسته نباشید
میخواهم از طریق اقلامی که در کمبو باکس هست به کاربر اجازه انتخاب دهم تا موارد مورد نظر را از لیست کمبو باکس انتخاب کند ولی میخواهم امنیت نیز برقرار شود به این صورت که اگر کاربر به صورت سهوی یا عمدی دستش به کلیدی از کلیدهای صفحه کلید خورد ، مقدار انتخاب شده مخدوش نشود .
اگر کمبو را مخفی کنیم ویا Enabel کنیم ویا قفل کنیم ، نمیتوانیم از کمبو استفاده کنیم ، آیا گزینه ای در propertise کمبو باکس را باید تغییر داد ویا باید تابعی نوشت تا به ایده آل ذکر شده رسید.
با تشکرفراوان

F_ashigh
دوشنبه 27 اسفند 1386, 16:48 عصر
سلام دوست عزیز
شما فقط کافیه اطلاعات مربوط به کمبو باکس مربوطه را از Row Source بخوانید و در Control Source چیزی انتخاب نکنید . اگر منظورتون غیر از اینه بیشتر توضیح دهید.

مهدی قربانی
دوشنبه 27 اسفند 1386, 17:23 عصر
سلام
اگر خصوصیت Limit To List کامبو رو Yes تنظیم کنید مقادیر متفرقه رو قبول نمی کنه .

قله بلند
سه شنبه 28 اسفند 1386, 11:19 صبح
با سلام وتشکر از همراهیتان
من هر دوحالتی که دوستان ذکر کرده اند را انجام داده بودم ولی همچنان وضعیت به حالتذکر شده بودولی اگر به جای کمبو باکس از لیست باکس استفاده کنیم ،کاربر هر چقدر هم تلاش کند نمی تواند تغییری را ایجاد کند. این واقعیت خوب است. حال نمی دانم استفاده کردن از کمبوباکس و لیست باکس سلیقه ای است یا این جایگزینی میتواند مشکلی را در ادامه روند پایگاه داده به وجود آورد؟
ممنونم
در ضمن عیدنوروز نیز بر شما مبارک باشد

F_ashigh
سه شنبه 28 اسفند 1386, 12:20 عصر
در کمبو باکس درسته که کاربر میتونه تایپ بکنه ولی نمیتونه سرس اصلی را تغییر بده .
آیا منظور شما همینه؟

مهدی قربانی
سه شنبه 28 اسفند 1386, 21:27 عصر
با سلام وتشکر از همراهیتان
من هر دوحالتی که دوستان ذکر کرده اند را انجام داده بودم ولی همچنان وضعیت به حالتذکر شده بودولی اگر به جای کمبو باکس از لیست باکس استفاده کنیم ،کاربر هر چقدر هم تلاش کند نمی تواند تغییری را ایجاد کند. این واقعیت خوب است. حال نمی دانم استفاده کردن از کمبوباکس و لیست باکس سلیقه ای است یا این جایگزینی میتواند مشکلی را در ادامه روند پایگاه داده به وجود آورد؟
ممنونم
در ضمن عیدنوروز نیز بر شما مبارک باشد

سلام
برای موارد انتخابی در رکورد کامبو بهتره و شکیلتره اگر موردی که خدمتتون عرض کردم انجام بدید قطعاً امکان ورود اطلاعات متفرقه امکانپذیر نیست .
بنده هم سال نو رو خدمت شما وخانواده محترم تبریک عرض می کنم و امیدوارم که سال خوبی داشته باشید .

قله بلند
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 13:28 عصر
با عرض سلام
متن سوالم را درون فایل ضمیمه قرار دادم. اگر لطف کنید و بفرمایید که مشکل کار من کجاست ممنون می شم.

mazoolagh
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 22:16 عصر
خواسته شما رو لیست باکس برآورده میکنه که دوستان هم اشاره کردن - اما اگر اصرار دارین که کمبو استفاده کنین کافی هست در رخداد keydown مقدار keycode رو برابر صفر قرار بدین.

قله بلند
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 08:06 صبح
با سلام
من آنچه شما فرمودید را انجام دادم ولی اتفاقی نیافتاد.

mazoolagh
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 21:45 عصر
قرار نیست اتفاقی بیفته - فقط باعث میشه کاربر نتونه خودش در کمبو تایپ کنه

shaghaghi
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387, 07:28 صبح
سلام
مشکل اصلی شما انتخاب روش Bound برای داشتن امنیت است، از روش Unbound کمک بگیرید تا کنترل عملکرد کاربر برایتان میسر باشد
مقادیر پیش فرض صفر را برای فیلدهای جدولتان حذف کنید تا اطلاعات خالی را نتوان وارد نمود.
برای برقراری امنیت، باید کاری کنید تا کاربر روی رکورد مربوطه از لیست باکس کلیک نکند و دکمه ی Save را نزند عمل ثبت انجام نمی شود،
این نمونه ملاحضه کنید (برای مقادیر تهی هم پیغام صادر می شود)

قله بلند
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 17:35 عصر
با سلام
می بخشید که دیر پاسخ میدهم چون میخواستم برای تمام قسمت ها راه حل شما را امتحان کنم. ممنونم از اینکه کدی جدید را استفاده کردید چون دربعضی از قسمت ها اگر از این کد استفاده نشود ، جواب ها درست نخواهند بود.
باز هم تشکر میکنم