PDA

View Full Version : انتخاب رکورد برای چاپ گزارش

iransim
سه شنبه 28 اسفند 1386, 20:53 عصر
سلام
آیا امکانش هست قبل از نمایش یک گزارش یک پارامتر از رکوردهای مورد نظر مثلا" "شماره ردیف " یا " ID " را از ما بخواهد و سپس در گزارش فقط همین رکورده برای چاپ نمایش داده شود ؟
ممنون از دوستان

مهدی قربانی
سه شنبه 28 اسفند 1386, 21:15 عصر
سلام
فرمی ایجاد کن و یک تکست باکس روش بذار بعد یک کوئری از روی جدولی که می خوای گزارش از روی اون ایجاد بشه بساز و در Criteria فیلد مورد نظرت آدرس تکست باکس روی فرم رو بده
Forms!FormName!FieldName و بعد گزارش رو هم از روی کوئری ایجاد کن حالا فقط کافیه روی فرم یه کامند بذاری که بره گزارش رو باز کنه .

iransim
چهارشنبه 29 اسفند 1386, 02:31 صبح
سلام
ضمن تشکر فکر کنم منظورم را خوب بیان نکردم
بیبین دوست عزیز من از طریق یک فرم تعداد 20 رکورد وارد کردم حال می توانم برای نمایش انها انواع پرس و جو را طراحی و اجرا کرده سپس چاپ کنم .
می خواهم یکی از این پرس و جوها اینطور باشه که یک مشخصه از رکوردهای ثبت شده را بگیرد ( این مشخصه می تواند "نام" یا "شماره ثبت" یا هر مشخصه دیگری باشد ) و در گزارش مورد نظر فقط آن تعداد از رکوردها که آن مشخصه برای آنها در کوئری وارد شده نمایش داده شود .
مثلا" اگر سه شماره ثبت های "20 و 45 و 100 " وارد شد کوئری فقط این سه رکوردی که این شماره ثبت ها متعلق به آنها هست را پیدا کرده و نمایش دهد .
مهم اینه که قابلیت دریافت پارامتر مورد نطر توسط کوئری طوری باشد که تا ما نخواسته ایم قادر به در پارامتر باشد نه هر بار با گرفتن یک شماره ثبت بسته شود و نیاز به اجرای مجدد باشد .
یا به عبارتی قابلیت نمایش تعداد رکوردها در گزارش در کنترل کاربر باشد .
نمی دونم خوب گفتم یا نه؟

iransim
دوشنبه 05 فروردین 1387, 11:15 صبح
سلام
ضمن تشکر فکر کنم منظورم را خوب بیان نکردم
بیبین دوست عزیز من از طریق یک فرم تعداد 20 رکورد وارد کردم حال می توانم برای نمایش انها انواع پرس و جو را طراحی و اجرا کرده سپس چاپ کنم .
می خواهم یکی از این پرس و جوها اینطور باشه که یک مشخصه از رکوردهای ثبت شده را بگیرد ( این مشخصه می تواند "نام" یا "شماره ثبت" یا هر مشخصه دیگری باشد ) و در گزارش مورد نظر فقط آن تعداد از رکوردها که آن مشخصه برای آنها در کوئری وارد شده نمایش داده شود .
مثلا" اگر سه شماره ثبت های "20 و 45 و 100 " وارد شد کوئری فقط این سه رکوردی که این شماره ثبت ها متعلق به آنها هست را پیدا کرده و نمایش دهد .
مهم اینه که قابلیت دریافت پارامتر مورد نطر توسط کوئری طوری باشد که تا ما نخواسته ایم قادر به در پارامتر باشد نه هر بار با گرفتن یک شماره ثبت بسته شود و نیاز به اجرای مجدد باشد .
یا به عبارتی قابلیت نمایش تعداد رکوردها در گزارش در کنترل کاربر باشد .
نمی دونم خوب گفتم یا نه؟

کسی نمی تونه به من کمک کنه ؟

shahpari
دوشنبه 05 فروردین 1387, 11:50 صبح
قراره که شما برای این که گزارش بگیرید اول یه مقدار رو وارد کنید

و توی گزارشتون فقط همون رکورد هایی نمایش داده بشن که مقدار اون فیلدشون با مقدار

ورودی شما مطابقت داره, درسته؟؟؟؟

خوب جوابتون رو که آقا مهدی کامل دادن.

karmand
دوشنبه 05 فروردین 1387, 12:42 عصر
همانطور که یک فرم recordsource دارد گزارش نیز دارد پس در open گزارشتان دستور sql بنویسید و شرطها را از روی فرم فعال که هوان فرم جستجو است بگیرید
قطعه ای را جدا وبرای نمونه ببینید

Dim strsql As String
strsql = "SELECT dbo.view1.* FROM dbo.view1"
If Forms!frm_rpt_bargashti!frm_barg.Value = 1 Then
'äÇã ÎÇáí äÈÇÔÏ
strsql = strsql & " where ((date_vorood_h between " & Forms!frm_rpt_bargashti!cmbaz & " and " & Forms!frm_rpt_bargashti!cmbta & ") and ( not(famil IS NULL))"
strsql = strsql & " and (date_barg>0)"
Else
'äÇã ÎÇáí ÈÇÔÏ

strsql = strsql & " where ((date_barg between " & Forms!frm_rpt_bargashti!cmbaz & " and " & Forms!frm_rpt_bargashti!cmbta & ") and (famil IS NULL)"
End If

مهدی قربانی
پنج شنبه 08 فروردین 1387, 23:38 عصر
کسی نمی تونه به من کمک کنه ؟
سلام
مشکل حل شد ؟

iransim
جمعه 09 فروردین 1387, 10:53 صبح
سلام
مشکل حل شد ؟

سلام مهدی جان
راستش نه من اصلا" متوجه مطالب دوستمان کامران نشدم
اگه مثل همیشه بتونی کمکم کنی ممنون می شوم.

Mahsa Hatefi
جمعه 09 فروردین 1387, 13:44 عصر
دوست عزیز

یه فرم بسازید و به تعداد شرطهایی که می خواهید تعیین کنید روی فرم کنترل بگذارید مثل تکست باکس ، آپشن ، کمبو و ....
بعد توی کوری مربوطه برای هر فیلد که شرط می خواین تعریف کنید ، ،آدرس فرمی که ساختید و کنترل مربوطه را بدهید
در انتهای هر آدرس می توانید or is null را اضافه کنید تا اگر شرط شما خالی بود هیچ شرطی اعمال نشود
حالا روی فرمی که ساختید کنترلی قرار دهید که کوری مربوطه را اجرا کند

موفق باشید

مهدی قربانی
شنبه 10 فروردین 1387, 00:44 صبح
سلام
ببین این نمونه ای که در لینک زیر گذاشتم مشابه اون چیزیه که مورد نظرت هست ؟
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=83616

iransim
یک شنبه 11 فروردین 1387, 02:42 صبح
دوست عزیز

یه فرم بسازید و به تعداد شرطهایی که می خواهید تعیین کنید روی فرم کنترل بگذارید مثل تکست باکس ، آپشن ، کمبو و ....
بعد توی کوری مربوطه برای هر فیلد که شرط می خواین تعریف کنید ، ،آدرس فرمی که ساختید و کنترل مربوطه را بدهید
در انتهای هر آدرس می توانید or is null را اضافه کنید تا اگر شرط شما خالی بود هیچ شرطی اعمال نشود
حالا روی فرمی که ساختید کنترلی قرار دهید که کوری مربوطه را اجرا کند

موفق باشید

دوست عزیز با کمک شما حل شد

iransim
یک شنبه 11 فروردین 1387, 02:44 صبح
سلام

مهدی جان سلام
بازم مثل همیشه کارگشا بود ایده خوبی بود و با استفاده از آن مشکل حل شد
بازم ممنونم

iransim
یک شنبه 11 فروردین 1387, 02:48 صبح
سلام

مهدی جان سلام
بازم مثل همیشه کارگشا بود و با استفاده از آن مشکل حل شد.
مجددا" ممنونم

iransim
یک شنبه 11 فروردین 1387, 02:56 صبح
سلام

مهدی جان سلام
ایده خوبی بود با استفاده ار آنت مشکل حل شد.
ممنونم