PDA

View Full Version : مفهوم این شرط چیست ؟

iransim
سه شنبه 28 اسفند 1386, 23:36 عصر
با سلام
اگر هر کدام از دوستان مفهوم و بخشهای مختلف این فرمان را توضیح دهند ممنون می شوم

If intCount > 0 Then
If MsgBox("رکورد تکراری است آیا قصد ذخیره دارید؟", vbQuestion + vbMsgBoxRight + vbYesNo, "توجه") = vbNo Then
Cancel = True
Else
intCount = 0
Exit Sub

bad_boy_2007
چهارشنبه 29 اسفند 1386, 00:18 صبح
با سلام

If intCount > 0 Then
If MsgBox("رکورد تکراری است آیا قصد ذخیره دارید؟", vbQuestion + vbMsgBoxRight + vbYesNo, "توجه") = vbNo Then
Cancel = True
Else
intCount = 0
Exit Sub

احتمالا این دستور تو یک حلقه بکار رفته بوده و کاربردش هم این بوده که اگه رکورد تکراری وجو داشته باشه فقط یک بار سوال کنه که رکورد تو دیتابیس هست و آیا مایل به ثبت مجدد آن هستید یا خیر ، نه به تعداد دفعاتی که این رکورد در دیتابیس یافت شده یا خواهد شد .

iransim
چهارشنبه 29 اسفند 1386, 05:15 صبح
احتمالا این دستور تو یک حلقه بکار رفته بوده و کاربردش هم این بوده که اگه رکورد تکراری وجو داشته باشه فقط یک بار سوال کنه که رکورد تو دیتابیس هست و آیا مایل به ثبت مجدد آن هستید یا خیر ، نه به تعداد دفعاتی که این رکورد در دیتابیس یافت شده یا خواهد شد .

سلام دوست عزیز
حالا چطور می توان این را به شکلی تغییر داد که فقط اعلام کند که تکراری است و فقط کلید Ok داشته که با کلیک به روی آن روی همان فیلد تکراری برگشته و قادر به حرکت روی سایر فیلده نباشیم
متشکرم

SYNDROME
چهارشنبه 29 اسفند 1386, 09:09 صبح
خوب سوال فوق را خارج از حلقه به کاربر نمایش دهید و سپس اگر جواب کاربر مثبت بود بک متغییر را True کنید و در داخل حلقه به جای CountInt متغییر Boolean را چک کنید.
موفق باشید

iransim
چهارشنبه 29 اسفند 1386, 10:11 صبح
خوب سوال فوق را خارج از حلقه به کاربر نمایش دهید و سپس اگر جواب کاربر مثبت بود بک متغییر را True کنید و در داخل حلقه به جای CountInt متغییر Boolean را چک کنید.
موفق باشید

سلام مجدد
باعرض پوزش چون من مبتدی هستم دقیقا" همین کارو بلد نیستم اگه یک نمونه عملی بگذارید خیلی ممنون می شوم .
درضمن من شرایط حلقه را نمیبینم شاید چون تازه کارم متوجه نشدم ولی این را برای چک کردن یک مقدار عددی می خواهم بکار ببرم . و اصولا" برای مقادیر عددی و متنی این شرط چه تفاوتی دارند ؟
بازم ممنونم

bad_boy_2007
چهارشنبه 29 اسفند 1386, 13:06 عصر
با سلام

روی این تکه کد نمیتوان قطعا حرف زد ! و من هم گفتم احتمالا چون کد شما ناقص است و باید کاملش اینجا قرار بدید احتمالا دستور زیر کاری رو که میخواین انجام میده :

If intCount > 0 Then
MsgBox("رکورد تکراری است", vbQuestion + vbMsgBoxRight + vbokonly, "توجه")
Cancel = True
exit sub
Else
intCount = 0
end if