PDA

View Full Version : کد کردن با زند

majoran
چهارشنبه 29 اسفند 1386, 15:36 عصر
سلام میتونید یک راهنمایی در رابطه با کد کردن صفحات با زند به من بدید

vahid4134
پنج شنبه 01 فروردین 1387, 16:10 عصر
http://www.zend.com/en/products/guard/

majoran
پنج شنبه 01 فروردین 1387, 21:47 عصر
منبع فارسی رو دوستان سراغ ندارن که بشه ازش استفاده کرد

vahid4134
جمعه 02 فروردین 1387, 14:51 عصر
از این نرم افزار استاده باید کنی دیگه
منبع فارسی نداره که

majoran
جمعه 02 فروردین 1387, 21:19 عصر
آخه چطور استفاده کنم من که نتونستم فایل هامو داخلش ایمپورت کنم

mehran_337
شنبه 17 فروردین 1387, 11:08 صبح
بنده هم دنبال همین مسئله هستم که چطور می شه فایلی رو توی زند کد کرد و آیا این روش به صلاح هست یا خیر؟

Bahram0110
شنبه 17 فروردین 1387, 13:52 عصر
قبل از هر چیز باید نرم افزار رو بخرید که فکر کنم 600 تومنی باشه

mn3250
شنبه 17 فروردین 1387, 15:25 عصر
قبلا باید Zend Optimizer روی سرور نصب شده باشه. البته ادعای Zend این هست که حتی خودشون قادر به بازیابی نسخه اصلی نیستند اما من نرم افزار برای بازگرداندن کد دیده ام ولی شخصا تجربه استفاده ندارم.
وقتی Zend Optimizer رو داشته باشید میتونید با استفاده از گارد فایل مورد نظر رو encrypt کرده و همانند یک فایل پی اچ پی معمولی آپلود کنید.
نسخه های قفل شکسته گارد رو هم ممکنه بتونید پیدا کنید. پرداخت 600 دلار کمی برای برنامه نویسان ایرانی مشکله.

mehran_337
شنبه 17 فروردین 1387, 15:38 عصر
یکی از دوستان ادعا می کرد که سورس هاشو با زند ، کد می کنه و بعد در اختیار هاستینگ قرار می ده . بحث پول هم نمی کرد .
کسی تجربه ای در این زمینه نداره؟

mn3250
شنبه 17 فروردین 1387, 16:00 عصر
یکی از دوستان ادعا می کرد که سورس هاشو با زند ، کد می کنه و بعد در اختیار هاستینگ قرار می ده . بحث پول هم نمی کرد .
کسی تجربه ای در این زمینه نداره؟

هوست ایشون باید Zend Optimizer (نسخه های قدیمی تر فرق میکنه) رو نصب کرده باشه. کد کردن هم اگر Zend guard رو داشته باشه کار مشکلی نیست.

Bahram0110
یک شنبه 18 فروردین 1387, 11:31 صبح
این روزا تقریبا همهء هاست ها zend optimizer رو ساپورت می کنن

من نرم افزار برای بازگرداندن کد دیده ام ولی شخصا تجربه استفاده ندارم.
من شخصا تجربه کرده ام!!! 100% هم جواب داد
به نظر من zend و ioncube و ... قابل اطمینان نیستند
به قول یکی از دوستان باید به بقیه اعتماد کرد منم راهی جز این پیدا نکردم

mehran_337
یک شنبه 18 فروردین 1387, 14:48 عصر
با تشکر از نظرات دوستان البته طرح سوال صرفا جهت دریافت "می شه" یا "نمی شه" نیست و اکثر سوالات جهت ندانستن چگونگی انجام کار مطرح می شوند .
پس دوباره عرض می کنم چگونه در زند می توان سورس را کد نمود و چگونه باید آن کد را اجرا نمود؟

Bahram0110
یک شنبه 18 فروردین 1387, 18:43 عصر
zend studio این قابلیت رو نداره
با zend guard می تونی کد کنی، امتحان کن اگه مشکلی بود بگو

Bahram0110
یک شنبه 18 فروردین 1387, 18:45 عصر
البته یه برنامه کوچولو (4 مگابایت فکر کنم) از زند هست به اسم zend safe guard ;i زیاد ازش چیزی نمی دونم

mn3250
دوشنبه 19 فروردین 1387, 11:30 صبح
این روزا تقریبا همهء هاست ها zend optimizer رو ساپورت می کنن

من نرم افزار برای بازگرداندن کد دیده ام ولی شخصا تجربه استفاده ندارم.
من شخصا تجربه کرده ام!!! 100% هم جواب داد
به نظر من zend و ioncube و ... قابل اطمینان نیستند
به قول یکی از دوستان باید به بقیه اعتماد کرد منم راهی جز این پیدا نکردم

بالاخره باید کاری کرد. نمیشه بدون هیچ محدودیتی کد رو منتشر کرد. مثلا همین وی بی که این سایت باهاش ساخته شده در بخشهای مدیریت با جاوا اسکریپت خودش رو به سایت سازنده گزارش میکنه و البته اونها هم مکانیزم های کنترلی خودشون رو دارند که مراجعه به سرویس دهنده یا شکایت قانونی از جمله اونهاست.
نمیشه توقع داشت که تمام مشکلات کپی رو با obfuscating حل کرد ولی انجام هیچ کاری رو هم نمیشه بعنوان راه حل در نظر گرفت.

mn3250
دوشنبه 19 فروردین 1387, 11:35 صبح
با تشکر از نظرات دوستان البته طرح سوال صرفا جهت دریافت "می شه" یا "نمی شه" نیست و اکثر سوالات جهت ندانستن چگونگی انجام کار مطرح می شوند .
پس دوباره عرض می کنم چگونه در زند می توان سورس را کد نمود و چگونه باید آن کد را اجرا نمود؟

شما زند گارد رو بگیرید و به سادگی فایل رو باز کرده و کد کنید (تبدیل کل شاخه هم داره). قبلا مطمئن شید که zend optimizer روی سرور نصب شده.

mehran_337
دوشنبه 19 فروردین 1387, 12:35 عصر
از راهنمایی همه دوستان عزیز ممنونم .
به نظر شما اصلا این کد کردن لازمه ؟ یعنی استاندارد هست ؟؟
دوم اینکه اگر تمایلی به دادن کدها نداریم نظرتون چیه که توابع اصلی و یا کدهایی که نمی خواهیم به مشتری بدهیم روی سرور خودمان قرار دهیم ؟؟؟

musiox
دوشنبه 19 فروردین 1387, 20:55 عصر
سلام.
با اجازه بزرگترا . صرفا مشتری مطرح نیست. گاهی اوقات بحث سر مسائل امنیتیه .

milads
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 05:58 صبح
اگر تمایلی به دادن کدها نداریم نظرتون چیه که توابع اصلی و یا کدهایی که نمی خواهیم به مشتری بدهیم روی سرور خودمان قرار دهیم ؟؟؟اصلا کار مناسبی نیست چون ممکنه سرور شما یه موقع براش مشکلی پیش بیاد ، اون وقت وب سایتی که از توابع و کلاس ها رو از سرور شما می خونه دچار مشکل میشه .

mehran_337
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 08:23 صبح
اصلا کار مناسبی نیست چون ممکنه سرور شما یه موقع براش مشکلی پیش بیاد ، اون وقت وب سایتی که از توابع و کلاس ها رو از سرور شما می خونه دچار مشکل میشه .

با تشکر از نظرتون فکر میکنید توی سرعت چقدر تاثیر می زاره؟

Bahram0110
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 09:13 صبح
با تشکر از نظرتون فکر میکنید توی سرعت چقدر تاثیر می زاره؟
من که افت سرعتی ندیدم و فکر هم نمی کنم زیاد فرقی با کد اصلی داشته باشه (از لحاظ سرعت)

mehran_337
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 10:16 صبح
چه جالب ! یعنی منظورتون اینه که سرعت اجرای کدی که روی سرور دیگری است با کدی که در همان مسیر قرار داره زیاد فرقی نداره؟
من همیشه فکر می کردم این مسئله خیلی تو کار تاثیر داره . پس اگه اینطوره روش خوبیه برای حفط کد .( البته من به حفظ اسرار کد خودم اصلا معتقد نیستم)

Bahram0110
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 10:23 صبح
چه جالب ! یعنی منظورتون اینه که سرعت اجرای کدی که روی سرور دیگری است با کدی که در همان مسیر قرار داره زیاد فرقی نداره؟

متوجهء منظورتون نشدم
منظور من این بود که: من تفاوتی در سرعت اجرای صفحات کد شده با صفحات کد نشده ندیدم

mehran_337
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 12:34 عصر
اینکه اگر تمایلی به دادن کدها نداریم نظرتون چیه که توابع اصلی و یا کدهایی که نمی خواهیم به مشتری بدهیم روی سرور خودمان قرار دهیم ؟؟؟
منظورم سرعت اجرای کدیست که در صفحه مشتری آدرس فایل روی سرور خودمان را می دهیم .

milads
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 15:23 عصر
باز هم بستگی به سرور Script هست ، که سرعتش خوب باشه .
و این که اگه سرور خوبی نباشه ، یا کلا سایت مشتری Standby می شه . یا سرعته سایت خیلی پایین می یاد .
فکر نمی کنم کار درستی باشه .

aligilani1986
سه شنبه 11 تیر 1387, 14:35 عصر
كسي zendguard با لايسنس نداره؟

msdmrdn
پنج شنبه 07 دی 1391, 23:55 عصر
اگر بخوایم از طریق زند کد کنیم که هاستینگ هم بهش دسترسی نداشته باشه. باید حتما از طریق فریم ورک زند نوشته شده باشه؟ اگر PHP خام باشه نمیشه؟ اینکارو کرد؟ و به چه طریق؟