PDA

View Full Version : ذخیره و یا انتخاب متون صفحات اینترنتی

khoonsard
پنج شنبه 01 فروردین 1387, 00:06 صبح
سلام
در برخی از سایتها متن صفحات قابل انتخاب توسط درگ کردن ماوس نیستند که بتوان برای مقاصد کپی کردن استفاده کرد .
سوال من این است 1) چه کدی در این صفحه استفاده شده است . 2) حال چگونه می توان این متون را انتخاب کرد .

همچنین برخی از صفحات را نمی توان ذخیره کرد . وقتی دستور save as را می زنم بعد از تقریبا 20 % یا بیشتر پیام می دهد که صفحه نمی تواند ذخیره شود .
حال سوال من این است 1) چه کدی در این صفحه استفاده شده است . 2) حال چگونه می توان این گونه صفحات را ذخیره کرد .

از راهنماییتون ممنون می شوم .

tritilium
پنج شنبه 01 فروردین 1387, 06:54 صبح
چرا از view source استفاده نمی کنی ؟؟؟ هم می تونی متن صفحه رو بخونی هم می تونی کد جاوا اسکریپتشو در بیاری !
در ضمن مرور گر فایرفاکس یه add-on داره که web developer toolbar که یه شما امکانات بسیار جالبی از قبیل امکان مشاهده کد های جاوا ، css و همچنین مشاهده صفحه بدون جاوا ودیگر مخافاتش که اونوقت می تونین متن رو انتخاب کنین ..

امیدوارم مفید بوده باشه !

khoonsard
پنج شنبه 01 فروردین 1387, 19:03 عصر
از راهنماییتون ممنونم . ولی در مورد پیشنهادتون باید بگم که خوندن و کپی کردن از source برنامه حوصله و وقت زیادی می خواهد و همچنین از کجا بفهمم که کدوم کد جاوا چه کاری را انجام می دهد تا آن را پاک کنم !!

اوبالیت به بو
سه شنبه 06 فروردین 1387, 16:05 عصر
برای ذخیره سازی منوی File بعدش Source و بعد در صفحه NotePad منوی File گزینه Save As ... رو که زدین صفحه رو با پسوند HTML. ذخیره کنید.

eAmin
پنج شنبه 08 فروردین 1387, 01:57 صبح
سلام
در برخی از سایتها متن صفحات قابل انتخاب توسط درگ کردن ماوس نیستند که بتوان برای مقاصد کپی کردن استفاده کرد .
سوال من این است 1) چه کدی در این صفحه استفاده شده است . 2) حال چگونه می توان این متون را انتخاب کرد .

همچنین برخی از صفحات را نمی توان ذخیره کرد . وقتی دستور save as را می زنم بعد از تقریبا 20 % یا بیشتر پیام می دهد که صفحه نمی تواند ذخیره شود .
حال سوال من این است 1) چه کدی در این صفحه استفاده شده است . 2) حال چگونه می توان این گونه صفحات را ذخیره کرد .

از راهنماییتون ممنون می شوم .

سلام.

این طور که معلومه شما از ie استفاده می کنید.شما می تونید با قرار دادن این کد در قسمت body به این امر دست پیدا کنید:

onselectstart="return false;"
ولی این کد فقط در ie جواب می ده!

در رابطه با سوال دوم شما باید این رو بگم که این به خاطر کدنویسی اون سایت نیست که save نمی شه!!! در واقع به خاطر اینه که این سایت در مروگر ie به صورت کامل لود نشده....

برای امتحان می تونید دکمه ی رفرش رو بزنید تا متوجه بشید!

ولی بهتره دیگه از ie دست بکشید و برید سراغ Firefox.!