PDA

View Full Version : پیدا کردن سریال مخصوص هارد یا ...

سیدهانی
یک شنبه 04 مرداد 1383, 06:55 صبح
سلام
یه سوال دارم که امیدوارم جوابش رو پیدا کنم ... اگه ما بخوایم یه مشخصه ثابت یک کامپیوتر رو که با کامپیوترهای دیگه تفاوت داره پیدا کنیم، بهترین مورد چی هست ؟ همون سریال هارد ؟ و حالا هرچیزی که هست ما چطوری باید اون رو بدست بیاریم ‌؟ یعنی الان من با برلند سی ++ کار می کنم ... با چه توابع و دستوراتی میتونم اون رو گیر بیارم ؟

amir_narmafzar
یک شنبه 04 مرداد 1383, 12:37 عصر
سلام
ما یه تابع تو c++ داریم به نام biosequip
که تو bios.h ویه سری اطلاعات درباره سیستم میده
اگه میخوای بیشتر بدونی یه سری به help بزن

سیدهانی
دوشنبه 05 مرداد 1383, 07:09 صبح
سلام
راستش این تابع چیز بخصوصی رو که مختص یه سیستم باشه و با سیستم های دیگه فرق کنه، نداشت ... البته یه تابع دیگه هست biosdisk که حالا دارم میبینم میشه با اون کاری کرد یا نه...
درهرحال ممنون

MM_Mofidi
دوشنبه 05 مرداد 1383, 12:42 عصر
سلام
یه سوال دارم که امیدوارم جوابش رو پیدا کنم ... اگه ما بخوایم یه مشخصه ثابت یک کامپیوتر رو که با کامپیوترهای دیگه تفاوت داره پیدا کنیم، بهترین مورد چی هست ؟ همون سریال هارد ؟ و حالا هرچیزی که هست ما چطوری باید اون رو بدست بیاریم ‌؟ یعنی الان من با برلند سی ++ کار می کنم ... با چه توابع و دستوراتی میتونم اون رو گیر بیارم ؟
بهتر از سریال هارد CPUID در PIII به بعد و یا سریال Biosیا VGA یا NICاست.
برای هرکدام روشهای مختلفی هست نیاز به کد خاص خود دارد و محدودیتهای خاص.
یه componentهست به اسم FASTLIBکلی تابع و ابزار مختلف داره یکیش دررابطه با مشخصات هارد دیسک است.شاید بدردت بخوره.

سیدهانی
سه شنبه 06 مرداد 1383, 06:37 صبح
سلام
ممنونم ولی من با BorlandC++ 3.1 کار می کنم ... و برنامه ها 16 بیتی هست...
معمولا compoment ها برای برنامه های 32 بیتی هستند، اینطور نیست؟

a_z633
پنج شنبه 15 دی 1384, 16:03 عصر
a_z633@yahoo.com
بهتر از سریال هارد CPUID
برای من بفرست

علی کلاهدوزان
پنج شنبه 15 دی 1384, 17:50 عصر
من serial هارد تو می تونم یادت بدم البته سریالی که با فرمت عوض میشه اگه خواستی بگو