PDA

View Full Version : دیتا بیس کارنامه اینترنتی مدارس؟؟؟؟!!!!

my_blithe
شنبه 03 فروردین 1387, 22:51 عصر
سلام
من کار وب سایت چندتا از مدارس رو گرفتم.یکی از بخش های سایت ارائه کارنامه دانش آموزان از طریق اینترنت هست که باید از دیتابیس برنامه ایی که خود مدرسه برای جمع آوری نمرات استفاده می کنه استفاده کنیم.
تا جایی که من می دونم این مدسه ها از سیستمی به اسم دانا استفاده میکنن . حالا مسئله اینه که من اصلا با این دانا کار نکردم .
اگه دوستان در این زمینه کار کردن و یا چیزی درین باره می دونن . ممنون میشم به من هم بگن .
اگه نمونه ایی هم دارید بزارید ممنون تر میشم.
(راستی تا جایی که من می دونم این سیستم دانا تحت dos و با زبان C هم نوشته شده پس باید دیتابیس اون یک فایل txt باشه.بنابراین احتیاج به یک کانورتور باید داشته باشیم.) من همین ها رو میدونستم .
لطفا همکاری کنید....

my_blithe
دوشنبه 05 فروردین 1387, 20:56 عصر
مهندسین اصلا در این زمینه کار نکردن؟؟؟/

mahdi_farhani
سه شنبه 06 فروردین 1387, 00:17 صبح
تا جایی که من میدونم ، دانا با Fox نوشته شده و دیتابیسش dbf هست .
از نظر کانورت هم مشکل نداره ، شما به صورت یک فایل متنی باید بخونی و کدهای ascii رو بگیری و مقایسه کنی فکر کنم از کد 141 حرف الف باشه شروع میشه .
میمنه ساختار خوده دیتابیس که فکر نکنم بت فایلها دانا رو بدن ، چون مجوز می خواهد از این حرفها. ولی اگر آشنا داری که فایل رو بگیری ، یا بزار اینجا و یا برام میل کن ، برات ساختارشو در میارم .

my_blithe
سه شنبه 06 فروردین 1387, 13:19 عصر
من خودم کنورتورش رو پیدا کردم که به dbf رو به اکسس تبدیل میکنه.
پس با شناسایی کردن جدول هاش و فیلد هاش میشه فهمید باید چیکار کرد.
اما مسئله اینه که اگه بخوایم از خود ایم مدارس دیتابیس نمونه رو بگیریم به اعتبار شرکت ما لطمه وارد میکنه.
می خواستم بدونم کسی نمونه فایل داده های سیستم دانا رو داره ..................

mahdi_farhani
سه شنبه 06 فروردین 1387, 17:49 عصر
دوست عزیز هیچ لطمه ای به اعتبار شرکت وارد نمیکنه ، مثل این میمونه که شما بخواهی یه برنامه برای یک شرکت بنویسی که اون شرکت از دستگاه کارت استفاده میکنه ، حالا شما می خواهی از دیتابیس اون استفاده کنی ، و یا می خواهی مستقیم اطلاعات ساعت داخل سیستم شما هم ثبت بشه ، پس به اعتبار شما لطمه میخوره که بگید dll ساعت و یا ساختار دیتابیسو بدید .
چون این برنامه قدیمی هست باید مطابقت بدید .