PDA

View Full Version : تعریف ساب و فانکشن به زبان ساده

kemiaonline
دوشنبه 05 فروردین 1387, 03:19 صبح
سلام
من میخوام یه نفر ساب و فانکشن رو به زبون ساده برام توضیح بده
چندین بار توی انجمن های مختلف این سوال رو مطرح کردم
اما متاسفانه اون ها هم انگار از روی کتاب من کپی کردن
خلاصه اقا ما نفهمیدیم ساب و فانکشن چی هستن ؟
چه جوری کار میکننن
به چه دردی میخورن
و....

majjjj
دوشنبه 05 فروردین 1387, 10:52 صبح
ببین دوست عزیز فانکشنها یا توابع برنامه های کوچکی هستن که ارگومانهای ورودی خروجی دارن که یا خود یوزر اونها رو میسازه و یا مثل بعضی توابع از قبل اماده chr ,abs,date توسط شرکت های سازنده در اختیار برنامه نویسها قرار میگیره تا کار اونها رو راحت کنه
ولی ساب ها احتیاج به ارگومان ندارن
مثل

Private Sub Form_Load()
Form1.Caption = -120 & " " & Abs(-120)
End Sub

فردان فردان
دوشنبه 05 فروردین 1387, 12:45 عصر
اگر به زبان ساده بخواهی به عنوان توضیح دیگر باید عرض کنم:
کارهایی که می خواهی چند بار تکرار کنی باید برایش ساب یا فانکشن بنویسی که بتوانی هر چند بار که بخواهی آنها را فقط با ذکر نامشان فراخوانی کنی.
فرق ساب با فانکشن این است که فانکشن تقریبا حالت محاسباتی دارد یعنی چند آرگومان را می دهی و نتیجه آن را می خواهی مثلا دو عدد را می دهی و حاصل ضرب آنها را به شما می دهد ولی ساب این حالت را ندارد یعنی مستقیما نتیجه ای را به شما برنمی گرداند.
اگر ابهامی دارید مشخصا مطرح تا جواب بهتری بگیری.

parselearn
دوشنبه 05 فروردین 1387, 13:06 عصر
همون طور که دوستمون گفتند کارهایی که چند بار می خوای تکرار کنی از ساب و فانکشن استفاده می کنی

مثلا:

من دو کلید دارم که کدهایی مثل هم دارند حالا به خاطر اینکه حجم برنامه بالا نره می تونم کد ها رو در یک ساب بریزم و با کلید فراخوانی کنم

نمونه:

Private Sub Command1_Click()
Me.Caption = "New"
End Sub

Private Sub Command2_Click()
Me.Caption = "New"
End Sub

حالا ما دو کلید داریم که کدهایی مثل همدیگر دارند
که به جای تکرار کدها می تونیم از ساب استفاده کنیم

Sub SubName()
Me.Caption = "New"
End Sub

سپس با دستو ر زیر فراخوانی می کنیم
این کد رو می تونی برای کلید بزاری

Call اختیاری هست و می تونی ننویسی

Call SubName

با فانکشن زیاد کار نکردم ولی کاربرد مشابه ای داره

DK-ARTA

اوبالیت به بو
دوشنبه 05 فروردین 1387, 13:33 عصر
تعاریف دقیقاً همشون درست هستن ولی برای اینکه بهتر موجه فانکشن بشی یه توضیح کوچول موچولو بهت می دم:
Function یعنی تابع. یعنی یه ورودی می گیره یه بلایی سرش میاره و در خروجی چاپ می کنه. Function صد درصد بدون استثنا حتماً حتماً خروجی داره. تویه ریاضی هیم دقت کرده باشی می نویسی:

f(x)=2x + 1
خروجی اینجا F(x) هستش یعنی شما هر چی به x بدی تابع میاد اون بلا رو سرش میاره. یعنی 2x+1. به همین سادگی و یه جا از برنامه فراخوانی میشه.

فاطمه وطن دوست
دوشنبه 05 فروردین 1387, 19:54 عصر
سلام ، با تبریک فرا رسیدن سال نو .

اول تعریف زیربرنامه :
برای حل برنامه های پیچیده باید آنها را به بخشهای کوچکتری تقسیم کرد ، به طوری که هر بخش کار خاصی را انجام دهد و برای هر بخش نیز برنامه خاصی را نوشت .برنامه ای که برای حل بخشی از مسئله نوشته میشود زیر برنامه نام دارد.

مزایای زیربرنامه :
خوانائی برنامه بالا را بالا میبرد زیرا اهداف کلی برنامه را میتوان در برنامه اصلی مشاهده کرد .
استفاده از زیر برنامه ، کار گروهی را امکان پذیر می سازد.
از برنامه نوشته شده ی دیگران میتوان استفاه نمود.
از زیزبرنامه نوشته شده در برنامه های مختلف به دفعات استفاده کرد ،این کار دو مزیت دارد :
حجم برنامه کم میشود.
اگر ازیربرنامه یک بار نوشته شود و تست گردد هرگاه در برنامه ی دیگری مورد استفادقرار گیرد مطمئن هستیم . این زیر برنامه خطائی ندارد .
رفع اشکال زیربرنامه ها آسانتر است . زیرا یک برنامه بدون استفاده از زیر برنامه طولانی شده این امر ممکن است اشکالاتی به وجود آورد .
می توان برنامه های پرکاربرد را نوشت و کتابخانه ای از این برنامه ها ایجاد کرد.
سرعت طراحی برنامه بالا میرود
و................

بقیه مطالب هم دوستان فرمودن .

vbhamed
سه شنبه 06 فروردین 1387, 00:36 صبح
سلام
اینم یک آموزش کامل که برای بچه های کلاسم آماده کرده بودم
فایلهای داخل فایل فشرده رو به ترتیب اسم ببینید

kemiaonline
جمعه 04 مرداد 1387, 11:37 صبح
ای کاش میشد اموزش صوتی و تصویری هم گذشت دوستان من چون کلاس نرفتم خیلی برام مشکل شده این