PDA

View Full Version : shortcut حذف یک رکورد؟

javad490
دوشنبه 05 فروردین 1387, 15:54 عصر
:لبخندساده:با سلام و تبریک سال نو. وقتی داخل برنامه اکسس کار می کنیم آیا برای حذف رکورد جاری با کیبرد توسط shortcut میتوان آن رکورد را حذف نمود؟ مانند ctrl+f که برای جستجوی یک فیلد استفاده میشود اگر چنین امکانی وجود دارد لطفا آن را اعلام نمائید.

amirzazadeh
چهارشنبه 07 فروردین 1387, 10:55 صبح
:لبخندساده:با سلام و تبریک سال نو. وقتی داخل برنامه اکسس کار می کنیم آیا برای حذف رکورد جاری با کیبرد توسط shortcut میتوان آن رکورد را حذف نمود؟ مانند ctrl+f که برای جستجوی یک فیلد استفاده میشود اگر چنین امکانی وجود دارد لطفا آن را اعلام نمائید.
کلید altرو فشار داده وبعد به ترتیب E و Rرو فشار دهید.(ALT+E+R):بامزه:

amirzazadeh
پنج شنبه 08 فروردین 1387, 09:51 صبح
کلید altرو فشار داده وبعد به ترتیب E و Rرو فشار دهید.(ALT+E+R):بامزه:
در ضمن میتونی یک باتون رو فرمت بذاری و یک ماکرو sendkeysبه اون وصل کنی .توی ماکروت keystroks رو برابر er% قرار بده.:لبخندساده:

javad490
جمعه 09 فروردین 1387, 01:44 صبح
کلید altرو فشار داده وبعد به ترتیب E و Rرو فشار دهید.(ALT+E+R)
دوست عزیز من می خواهم بدون گذاشتن کلید اضافه در برخی مواقع رکود با کیبرد و shortcut کیبرد حذف شود دستور ALT+E+R فقط در mdb کار میکند و در mde کار نمی کند اگر اطلاعی دارید لطفا اعلام نمائید. متشکرم
:تشویق:

amirzazadeh
جمعه 09 فروردین 1387, 15:06 عصر
دوست عزیز من می خواهم بدون گذاشتن کلید اضافه در برخی مواقع رکود با کیبرد و shortcut کیبرد حذف شود دستور ALT+E+R فقط در mdb کار میکند و در mde کار نمی کند اگر اطلاعی دارید لطفا اعلام نمائید. متشکرم
دوست من این روش برای mde هم جواب میده مشروط بر اینکه شما در اپشن های startup از منوی tools تیک شورت کات ها رو غیر فعال نکرده باشید.:چشمک:

amirzazadeh
جمعه 09 فروردین 1387, 19:44 عصر
روش دوم:اول key preview فرمت رو yes کن بعد این کد رو کپی کن(کلید f شورتکات حذف)

Private Sub Form_KeyDown(KeyCode As Integer, Shift As Integer)

On Error GoTo hell

If KeyCode = vbKeyF Then
Me.FilterOn = True
DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acEdit, 8
DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acEdit, 6
Me.FilterOn = False
hell:

End If

End Sub

javad490
شنبه 10 فروردین 1387, 09:50 صبح
با تشکر از مطلب ارسالی . آیا shortcut پیش فرض در خود اکسس برای حذف رکورد با کیبرد بدون ایجاد command یا نوشتن کد وجود ندارد که با mde کار کند حتی اگر تیک تنظیمات shortcut برداشته شده باشد؟ مثلا با هم این تنظیمات shortcut دستور ctrl+f برای جستجو در mde باز هم فعال است و کار میکند.

amirzazadeh
شنبه 10 فروردین 1387, 11:37 صبح
با تشکر از مطلب ارسالی . آیا shortcut پیش فرض در خود اکسس برای حذف رکورد با کیبرد بدون ایجاد command یا نوشتن کد وجود ندارد که با mde کار کند حتی اگر تیک تنظیمات shortcut برداشته شده باشد؟ مثلا با هم این تنظیمات shortcut دستور ctrl+f برای جستجو در mde باز هم فعال است و کار میکند.
دوست عزیز فقط شورت کات های گلوبال این خاصیت رو دارند که ctrl f جز ء اونهاست . برای اطلاعات بیشتر شورت کات های کیبرد رو در help جستجو کن.