PDA

View Full Version : سوال در مورد چگونه گذاشتن اهنگ در برنامه

gammast
چهارشنبه 07 فروردین 1387, 00:23 صبح
سلام به تمامی برنامه نویسان عزیز
دوستان چگونه می شه این کار رو کرد منظورم گذاشتن یک موسیقی البته به طوری که وقتی برنامه اجرا بشه اهنگ هم اجرا بشه :لبخند:

مهران رسا
چهارشنبه 07 فروردین 1387, 00:33 صبح
سلام

می تونید از کنترل Windows Media Player استفاده کنید .
از قسمت کامپوننت های قابل دسترسی هست .

بعد از قرار دادن کنترل Windows Media Player رو فرم - در رویداد Form_Load می تونید از این کد استفاده کنید :

"[WMP1.URL="[Music Address
WMP1.Controls.Play

در اینجا منظورمون از WMP1 نام همون کنترل Windows Media Player هست .

فاطمه وطن دوست
چهارشنبه 07 فروردین 1387, 03:06 صبح
سلام ، با تبریک فرا رسیدن سال نو.
این لینکو ببینید.
مخصوصا ، آخرین پاسخ رو
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=462724#post462724

اوبالیت به بو
چهارشنبه 07 فروردین 1387, 11:19 صبح
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=459687&postcount=959
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=436981&postcount=6
چند تا پست!

ali_habibi1384
شنبه 10 فروردین 1387, 13:32 عصر
استفاده ار مدیا پلیر مردود هست زیرا تغییر ورژن ویندوز و نیز یا مدیا پلیر باعث مشکل در اجرای برنامه خواهد شد.
از تابع Playsound استفاده کنید که در kernel32.dll موجود هست . شما توسط این تابع می تونید صدا رو مستقیما به کارت صوت هدایت کنید .
اگه به سورس احتیاج داشتید می تونید از تاپیک 100 سورس از توابع api که در این سایت گذاشتم بهره بگیرید .

فاطمه وطن دوست
یک شنبه 11 فروردین 1387, 03:45 صبح
سلام
فقط یه سوال اینکه بالاخره چه زمانی موسیقی تموم میشه .
منظورم اینه که با خروج از برنامه پخش موسیقی به اتمام میرسه یا نه ؟
ممنون.

mojgan.net
یک شنبه 11 فروردین 1387, 07:28 صبح
با سلام
من به همین مطلبی که شما اشاره کردید خیلی احتیاج داشتم اما نتونستم از حتی در جستجویی که انجام دادم به نتیجه برسم آقای مهندس حبیبی اگه شد دانلود این فایل رو دوباره بزارید که همه استفاده کنند
با تشکر

sinpin
یک شنبه 11 فروردین 1387, 11:02 صبح
استفاده ار مدیا پلیر مردود هست زیرا تغییر ورژن ویندوز و نیز یا مدیا پلیر باعث مشکل در اجرای برنامه خواهد شد.
از تابع Playsound استفاده کنید که در kernel32.dll موجود هست . شما توسط این تابع می تونید صدا رو مستقیما به کارت صوت هدایت کنید .
اگه به سورس احتیاج داشتید می تونید از تاپیک 100 سورس از توابع api که در این سایت گذاشتم بهره بگیرید .
خیر - مردود نیست !
من با اکتیوکس msdxm.ocx کارهای مالتی مدیای زیادی انجام دادم که اون زمان روی ویندوز 98 اجرا میشدند و الان پس از چندین سال روی ویندوز ویستا نیز مشکلی ندارند.

Playsound تا اونجا که یادم میاد فقط فایلهای Wave رو میتونست پخش کنه و مثلا mp3 یا wma رو پخش نمیکرد.

roze_abi-r
یک شنبه 11 فروردین 1387, 12:39 عصر
این کار رو با توابع API هم میشه انجام داد من سورسش رو میزارم امیدوارم که به دردتون بجوره

این رو تو قسمت General کپی کن

Private Declare Function sndPlaySound Lib "winmm.dll" Alias "sndPlaySoundA" _
(ByVal lpszSoundName As String, ByVal uFlags As Long) As Long

این رو هم تو لود فرم کپی کن

sndPlaySound "C:\WINDOWS\Media\notify.wav", SND_ASYNC Or SND_NODEFAULT

این هم یک نمونه برنامه

فاطمه وطن دوست
یک شنبه 11 فروردین 1387, 13:55 عصر
سلام
البته در بخش برنامه های vb نمونه برنامه های زیادی برای گذاشتن آهنگ برای برنامه گذاشته شده.

ali_habibi1384
یک شنبه 11 فروردین 1387, 20:05 عصر
آقای sinpin ؛ خودتون میگید ویندوز 98 بود و روی ویستا استفاده کردید . اگر برنامه با ویستا بود و خواستیم روی ویندوز 98 یا xp استفاده کنیم چی؟!
در جواب خانم وطن دوست هم باید بگم این تابع کل فایل رو به کارت صوت میفرسته اما بعد از خروج از برنامه همچنان ادامه خواهد داشت مگر اینکه با ارسال یک فایل صوتی دیگر قبل از خروج از برنامه کارش رو به پایان برسونیم.

ali_habibi1384
یک شنبه 11 فروردین 1387, 20:25 عصر
در جواب خانم mojgan.net :
اینم لینک توابع API که خدمتتون عرض کردم
تعداد صفحه هاتش زیاد بود خودتون زحمت پیدا کردنش رو بکشید
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=83751

Mbt925
یک شنبه 11 فروردین 1387, 23:16 عصر
آقای sinpin ؛ خودتون میگید ویندوز 98 بود و روی ویستا استفاده کردید . اگر برنامه با ویستا بود و خواستیم روی ویندوز 98 یا xp استفاده کنیم چی؟!
در جواب خانم وطن دوست هم باید بگم این تابع کل فایل رو به کارت صوت میفرسته اما بعد از خروج از برنامه همچنان ادامه خواهد داشت مگر اینکه با ارسال یک فایل صوتی دیگر قبل از خروج از برنامه کارش رو به پایان برسونیم.

تابع PlaySound فقط می تونه Wav پخش کنه.
استفاده از کمپوننت مدیا پلیر توی ویبی هیچ مشکلی نداره و بهترین گزینه برای این کار هست.

مهران رسا
دوشنبه 12 فروردین 1387, 11:22 صبح
به نظر من مشکلی که تابع Playsound داره همون طور که آقای حبیبی تا حدودی بهش اشاره کردند اینه که تا زمانی که اون Music مورد نظر کامل پخش نشده باشه اجازه اجرای کدهای بعدی برنامه داده نمیشه .

sinpin
دوشنبه 12 فروردین 1387, 17:09 عصر
به نظر من مشکلی که تابع Playsound داره همون طور که آقای حبیبی تا حدودی بهش اشاره کردند اینه که تا زمانی که اون Music مورد نظر کامل پخش نشده باشه اجازه اجرای کدهای بعدی برنامه داده نمیشه .
مشکل این نیست. یادمه با Playsound هم میشد یک صدا رو آسنکرون پخش کرد.

ali_habibi1384
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 10:07 صبح
نه منظورم اینه که موسیقی پخش میشه و کدهای دیگر هم اجرا میشه اما اگه برنامه بسته بشه موسیقی بدون توجه به اتمام برنامه ادامه خواهد داشت.

مهران رسا
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 11:06 صبح
نه منظورم اینه که موسیقی پخش میشه و کدهای دیگر هم اجرا میشه اما اگه برنامه بسته بشه موسیقی بدون توجه به اتمام برنامه ادامه خواهد داشت.

منظورم من تابع PlaySound بود که شما هم به مشکل داشتن این تابع پی بردید .

مهران رسا
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 11:10 صبح
این تابع کل فایل رو به کارت صوت میفرسته اما بعد از خروج از برنامه همچنان ادامه خواهد داشت مگر اینکه با ارسال یک فایل صوتی دیگر قبل از خروج از برنامه کارش رو به پایان برسونیم.

مساله همین جاست که بعد از شروع عملیات تابع PlaySound چه طوری از برنامه خارج بشیم ؟

اوبالیت به بو
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 15:57 عصر
مساله همین جاست که بعد از شروع عملیات تابع PlaySound چه طوری از برنامه خارج بشیم ؟
فکر کنم با Exit بشه از روال جاری خارج شد.

Exit Sub
.
Exit Function

مهران رسا
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 20:52 عصر
فکر کنم با Exit بشه از روال جاری خارج شد.

Exit Sub
.
Exit Function

یه سورس نمونه واسه اثبات حرفتون بذارید .

roomezonline
جمعه 11 مرداد 1387, 13:12 عصر
سلام به تمامی برنامه نویسان عزیز
دوستان چگونه می شه این کار رو کرد منظورم گذاشتن یک موسیقی البته به طوری که وقتی برنامه اجرا بشه اهنگ هم اجرا بشه :لبخند:

اینم یه نمونه واسه پخش اهنک شما میتونید اوند در لود کردن فرم به اجرا

21133

xxxxx_xxxxx
شنبه 12 مرداد 1387, 11:06 صبح
دوست عزيز تاريخ تاپيك مربوط به شش ماه پيشه بنده خدا تا حالا حتما به جوابشم رسيده.