PDA

View Full Version : برقراری لینک بین جدول در vb با یک فایل در هارد دیسک

pars.engineer
چهارشنبه 07 فروردین 1387, 15:45 عصر
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز؛
قبل از هر چیز بگم من vb زیاد کار نکردم.

من یه برنامه بانک اطلاعاتی کتابخانه با دیتا بیس access نوشتم که اطلاعات کتابها را ذخیره می کنه و از طریق کدهای sql به چند روش به جستجوی کتاب مورد نظر می پردازه.
حالا مشکلی که دارم اینه که می خوانم اسم یه سری کتابهای pdf رو که تو هاردمه وارد کنم ویه لینک به آدرس کتاب بدم که بعد از سرچ کتاب مورد نظر یه command button داشته باشم که کتاب رو باز کنه.

این کار تو access بوسیله فیلد hyperlink شدنیه ولی وقتی جدول داخل vb میآد آدرسش کتاب رو هارد دیسک غیر فعال می شه.

اگه کسی حل مشکل منو می دونه ممنون میشم اگه کمک کنه.(البته فکر نمیکنم کار مشکلی باشه)

vbhamed
پنج شنبه 08 فروردین 1387, 23:54 عصر
سلام
اطلاعات رو چطوری در وی بی نمایش می دی
با گراید یا مستقیم روی فرم ؟

mpmsoft
جمعه 09 فروردین 1387, 11:42 صبح
Private Declare Function ShellExecute Lib "shell32.dll" Alias "ShellExecuteA" (ByVal hwnd As Long, ByVal lpOperation As String, ByVal lpFile As String, ByVal lpParameters As String, ByVal lpDirectory As String, ByVal nShowCmd As Long) As Long

Const SW_SHOWNORMAL = 1

ShellExecute Me.hwnd, vbNullString, "c:\Test.pdf", vbNullString, "C:\", SW_SHOWNORMAL

pars.engineer
جمعه 09 فروردین 1387, 15:21 عصر
ببینید دوستای عزیز، من بانک اطلاعاتیم اکسسه و توسط یه دیتا گرید و ADODC با جدول ارتباط برقرار کردم.
در ضمن وقتی کاربر اطلاعات کتاب رو وارد می کنه آدرس اون رو هم وارد می کنه.
حالا می خوام بعد سرچ یه کتاب خواص و نشون دادن اون توی دیتا گرید با یه Bottun اونو نشون بده.
یا علی مدد.

اوبالیت به بو
جمعه 09 فروردین 1387, 15:27 عصر
من یه برنامه کتابخانه نوشته بودم. عکس اون قسمت رو می زارم ببینید.
آیا منظورتون اینجوریه؟

mpmsoft
جمعه 09 فروردین 1387, 19:29 عصر
دوست عزیز شما می خواهید تو خود Datagrid یک دکمه بذارید یا اینکه می خواهید کاربر ابتدا نام کتاب رو انتخاب کنه و بعد بر روی یک دکمه مستقل از Datagrid کلیک کنه و سپس فایل Pdf اجرا بشه ؟

pars.engineer
شنبه 10 فروردین 1387, 14:31 عصر
بازم سلام
ببینید آقای mpmsoft، اصلا مهم نیست دکمه توی dategried باشه یا خارج از اون مهم اینه که کتاب رو بعد از اینکه تو عمل سرچ پیدا کرد بتونه نمایشش بده.
راستی مگه میشه تو دیتا گرید هم دکمه گذاشت؟

آقای ObalitjoOn ، برنامه ی من هم یه چیزی شبیه کار شماست .
حالا کاری که من می خوام انجام بدم اینه که آدرس نسخه pdf کتاب رو هم به برنامه بدیم، بعد از پیدا کردن کتاب(مثلا برای شکل شما کتاب برنامه سازی 3) اگه نسخه pdf موجود بود اون رو نمایش بده
مرسی