PDA

View Full Version : دوستان برنامه نویس لطفا توجه کنید

perfeshnal
پنج شنبه 08 فروردین 1387, 14:36 عصر
سلام و خسته نباشید میگم به همه

به عنوان یک عضو کوچیک در این سایت یک خواهشی از دوستان داشتم
وقتی یک کاربر می یاد یک سوال تکراری می پرسه دیگه احتیاج به جواب نداره
مثلا من یا مدیر یا بقیه دوستان میره توی این تاپیک میبینه که سوال تکراریه مثلا مینویسه که (کاربر عزیز سوالیکه پرسیدی قبلا جواب داده شده در سایت جستجو کنید) بعد باز بعضی از دوستان میان به این تاپیک جواب میدن خواب این کار به نظرم درست نیست فرضا همون شخص اول مگه نمیتونه به سوال جواب بده چرا می تونه ولی می خواد که کاربر در سایت جستجو کنه به چند دلیل:
- همین طور که در قوانین سایت هست کابران قبل از زدن تاپیک باید در سایت جستجو کنند چون سوالی که ایشون داره میپرسه شاید 10 نفر دیگه هم قبلا پرسیدند و به جواب رسیدند ...
- کاربر با جستجوی خودش شاید به چند تا جواب برسه و بهترین و کاملترینش رو انتخاب کنه
- از زیاد شدن بیخودی تاپیک هم جلوگیری میشه و مدیر میتونه که اینطور تاپیک های تکراری رو پاک کنه

باز هم این یک خواهش و نظر بود :لبخندساده:
ممنونم

مهران رسا
پنج شنبه 08 فروردین 1387, 14:44 عصر
سلام .

البته در برخی موارد سوالات مشابه هستند ، نه دقیقاً مثل هم .

در کل از توصیه Administrator رانوتون متشکرم :لبخند: ...

perfeshnal
پنج شنبه 08 فروردین 1387, 14:55 عصر
باور کنید الان بیشتر تاپیک هایی که در سایت زده میشه و سوال هایی که پرسیده میشه تکراری هستند و قبلا توسط افرادی جواب داده شده من نمی دونم چرا کاربران عزیز یک جستجو که شاید 1 دقیقه طول بکشه رو انجام نمیدن !!!
فکر کنم برای همین قضیه است که حضور افراد با تجربه که قبلا در این سایت به سوالات دوستان جواب میدادند کم شده

meisambandari
پنج شنبه 08 فروردین 1387, 22:40 عصر
سلام دوستان
حرف آقای پروفشنال کا ملا صحیحه
قبل از سوال پرسیدن یه سرچ بکنین توی تالار شاید سوال شما قبلا مطرح شده و به جواب رسیده.
و با یه سرچ ساده اگر سوال قبلا مطرح شده به جواب خودتون میرسین.

Mbt925
جمعه 09 فروردین 1387, 11:05 صبح
حرفتون درسته.

این تاپیک بعد از 2-3 روز حذف میشه.

Mr'Jamshidy
جمعه 09 فروردین 1387, 17:10 عصر
بنظر من هم درسته اما این سرچ یکم مشکل داره

من خودم شخصا همیشه قبل از تاپیک زدن سرچ میکنم اما به جواب نمیرسم در صورتی که تاپیک مورد نظر رو قبلا دیدم

arash_vb
شنبه 10 فروردین 1387, 11:58 صبح
بنظر من هم درسته اما این سرچ یکم مشکل داره

من خودم شخصا همیشه قبل از تاپیک زدن سرچ میکنم اما به جواب نمیرسم در صورتی که تاپیک مورد نظر رو قبلا دیدم

فکر میکنم حرف این دوستمون درسته..برای مثال اگه من بخوام در مورد یک آیتم کوچک در مورد sql سرچ کنم کلی مطلب پیدا میشه که باید
تک تک چک بشه..به عنوان پیشنهاد اینکه عزیزانی که به جواب تاپیک می رسند یه پست آخرش بدند و کلمات یا عبارات کلیدی رو درش ذکر کنند که دیگران با جستجو راحتتر به تاپیک مورد نظر هدایت بشند.
perfeshnal
شنبه 10 فروردین 1387, 12:47 عصر
سلام

مدیران عزیز سایت قابلیتی رو به انجمن اضافه کردند که دوستان تاپیکهایی را که به جواب می رسند رو حل شده اعلام کنند البته چون این قابلیت 2 یا 3 ماهی هست که اضافه شده تاپیک هایی که قبل از این تاریخ بوده این عمل روشون انجام نشده
برای جستجوی درست هم به این تاپیک یک سر بزنید.

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=89024

ali_habibi1384
شنبه 10 فروردین 1387, 13:44 عصر
نظر واقعا عالی و خوبی هستش ولی علی رقم گذاشتن این تاپیک بازهم دوستان به زدن تاپیکهای تکراری و جوابهای تکراری مشغولند!

j.farazani
شنبه 10 فروردین 1387, 18:02 عصر
سلام

اگه واقعا دوستان این مورد رو رعایت نمی کنند . خوب فکر می کنم در نظر گرفتن یه سیاست تنبیهی مشهود موثر تره . مثلا اینکه تعداد تاپیکهایی که اون فرد می تونه ایجاد کنه محدود بشن و به اون کاربر هم از طریق پیام خصوصی اعلام بشه(نه اینکه یه مرتبه اون کاربر غیر فعال بشه [قانون همه یا هیچ]) در صورت تکرار این تنبیه سنگینتر هم بشه

البته یه پیشنهاد بود
ممنون

vahidm
شنبه 10 فروردین 1387, 18:27 عصر
با سلام
به تمام دوستان برنامه نویسم
ابتدا باید در مورد همچین موضوعی یه چیزی رو بگم که همه این حرفها درسته
شاید خودتون در هنگام ثبت نام اصلا قوانین سایت رو نخونید که مطمئنا 99% هم نمی خونن
و اونی که ثبت نام می کنه به عنوان یک کاربر تازه وارد هستش و شاید اصلا این پست رو نبینه
و هیچ تقصیری هم نداره
ولی در مورد جستجو اصلا جستجوی این سایت قوی نیست و به نظر بنده نمیشه گفت جستجو
و یک مورد دیگه متذکر میشم البته قابل توجه مدیرتالار
ببینید من چند وقت پیش یک سوالی مطرح کردم که ابتدا هم جستجو کرده بودم
ولی به نتیجه ای نرسیده بودم ولی آقای مدیر نوشته بودن که من نباید به شما تذکر بدم اول جستجو کنید
بعد یکی از دوستان هم لطف کرده بودن حدود 15 تا لینک تاپیک رو برام گذاشته بودن
ولی هیچ کدوم به سوال من ربطی نداشت
نظر من اینه که وقتی شما می تونید این حرفها رو بزنید که سایت دارای جستجویی قوی باشد
ببخشید که سرتون رو درد آوردم و امیدوارم کسی هم از حرفهایم دلخور نشده باشه
خداحافظ

someCoder
شنبه 10 فروردین 1387, 19:28 عصر
با سلام
به تمام دوستان برنامه نویسم
ابتدا باید در مورد همچین موضوعی یه چیزی رو بگم که همه این حرفها درسته
شاید خودتون در هنگام ثبت نام اصلا قوانین سایت رو نخونید که مطمئنا 99% هم نمی خونن
و اونی که ثبت نام می کنه به عنوان یک کاربر تازه وارد هستش و شاید اصلا این پست رو نبینه
و هیچ تقصیری هم نداره
ولی در مورد جستجو اصلا جستجوی این سایت قوی نیست و به نظر بنده نمیشه گفت جستجو
و یک مورد دیگه متذکر میشم البته قابل توجه مدیرتالار
ببینید من چند وقت پیش یک سوالی مطرح کردم که ابتدا هم جستجو کرده بودم
ولی به نتیجه ای نرسیده بودم ولی آقای مدیر نوشته بودن که من نباید به شما تذکر بدم اول جستجو کنید
بعد یکی از دوستان هم لطف کرده بودن حدود 15 تا لینک تاپیک رو برام گذاشته بودن
ولی هیچ کدوم به سوال من ربطی نداشت
نظر من اینه که وقتی شما می تونید این حرفها رو بزنید که سایت دارای جستجویی قوی باشد
ببخشید که سرتون رو درد آوردم و امیدوارم کسی هم از حرفهایم دلخور نشده باشه
خداحافظ

اینو دیدین:

برای جستجوی درست هم به این تاپیک یک سر بزنید.

فکر میکنم با کمک این لینک، مشکل جستجو تا حدود زیادی حل شده باشه

perfeshnal
شنبه 10 فروردین 1387, 21:19 عصر
سلام

فکر کنم جستجو در همه تالارهای گفتمان یا انجمن ها یکی باشه و فرقی نداشته باشه بازم مدیرها بهتر می دونند .
این لینک رو هم که معرفی کردم روش بهتر شدن جستجو رو آموزش میده

perfeshnal
شنبه 10 فروردین 1387, 22:05 عصر
من با یکی از مدیران که صحبت کردم گفتند که می تونید از جستجوی گوگل هم استفاده کنید مثلا برای جستجوی کلمه DLL می تونید به این روش عمل کنید.
site:barnamenevis.org DLL

Mr'Jamshidy
شنبه 10 فروردین 1387, 22:24 عصر
سلام

فکر کنم جستجو در همه تالارهای گفتمان یا انجمن ها یکی باشه و فرقی نداشته باشه بازم مدیرها بهتر می دونند .
این لینک رو هم که معرفی کردم روش بهتر شدن جستجو رو آموزش میده

بنظر من توضیحات این تاپیک بصورت یک اعلان تو انجمن مطرح بشه بهتره
چون میاد تو دید
بعد هم قفل بشه

meisambandari
یک شنبه 11 فروردین 1387, 00:30 صبح
من با یکی از مدیران که صحبت کردم گفتند که می تونید از جستجوی گوگل هم استفاده کنید مثلا برای جستجوی کلمه DLL می تونید به این روش عمل کنید.
site:barnamenevis.org DLL

روش سرچ جالبی بود استفاده کردم . ممنون

REZA-007
یک شنبه 11 فروردین 1387, 19:41 عصر
من هم موافقم
البته دوستان میدونند در برنامه نویسی ممکنه برای یک سوال چند جواب وجود داشته باشه
که برنامه نویس باید بهترین جواب را انتخاب کنه

Mr'Jamshidy
یک شنبه 11 فروردین 1387, 23:04 عصر
خوب میتونید تمام جواب ها رو تو تاپیک اول زد بعد کاربر راحت تر به جواب میرسه چون نه تعداد تاپیک ها بالا میره که کاربر رو گیج کنه و همه جواب ها یک جا جمع شده و دیگه مجبور نیست برای یک سوال 200 تا تاپیک رو نگاه کنه