PDA

View Full Version : مقادیر پیش فرض در وژوال سی 6 MB_OK

meysam_meysam74
جمعه 09 فروردین 1387, 03:06 صبح
سلام
من یه مشکل دارم با مقادیر پیش فرض توی وژوال سی 6 چیزی به اسم MB_OK یا MB_ICONINFORMATION یا هر چیزی که یه عدد تویه خودش داره نیست
برای این که منظورمو واضه تر بگم :
مثلا توی ویبی با کنترول و اسپیس مشه تابع ها و متغیر های تعریف شده رو دید ICON INFORMATION یا VBCRLF البته VBCRLF یه مغدار رشته داره که به درد میخوره ولی این ها با کنترول اسپیس تویه وژوال سی 6 نمیان من حدث میزنم که باید یه ساختاری از این ها تعریف شده باشده ولی نمیدونم اسمش چیه ؟؟
اخه همه این ها رو که نمیشه حفظ کرد.
ممکنه یه توضیع در این باره بدین .
ممنون :قلب:

Nima_NF
جمعه 09 فروردین 1387, 18:09 عصر
اگر درست متوجه شده باشم، وقتی می خواهیم پارامتر خاصی را برای استفاده در تابعی به کار ببرید چند راه دارید :

یکی اینکه تابع مورد نظر را در MSDN وارد کرده (یا از نسخه همراه ++VC نصب شده است و یا از سایت اینترنتی آن) و اطلاعات آرگومان های تابع را مشاهد و استفاده کنید.

راه دیگر نیز دانستن هدر فایل مورد استفاده تابع مورد نظر شما و سپس مشاهده تعاریف و اعلان های پیش فرض در آن، و یا مثلا در اکثر موارد با راست کلیک کردن بر روی نام توابع مورد استفاده در کدها و سپس Go to Definition می توانید به هدر فایل آن دسترسی پیدا کنید.(حتی بر روی همان ثابت های تعریف شده)

ضمنا اگر هدف شما دیدن توابع قابل استفاده است، در صورتی که هدر فایل مورد نظر را به بالای کدهای خود اضافه کرده باشید می توانید با همان ctrl +space لیست توابع را مشاهده کنید.
(بر روی toolbar راست کلیک کرده و Text Editor را انتخاب کنید که ابتدای آن 4 مورد که با نام Display شروع می شود برای این گونه کارها یعنی مشاهد پارامتر ها و توابع وجود دارد )

meysam_meysam74
جمعه 09 فروردین 1387, 19:00 عصر
ببخشید اقا نیما
منظور من این بود که در ویژوال سی 6 با زدن کلید کنترول و اسپیس من MB_OK یا MK_LBUTTON را ندارم یعنی اون دوتا مورد بالا با کنترول اسپیس باز نمیشن من که نمی تونم اونا رو حفظ کنم چون خیلی از اینا هستن تویه ویژوال سی 6 .
به عنوان مثال : مثلا MB_OK = 1 مثلا MK_LBUTTON = 2 خوب ما میتونیم از عدد 2 یا از MK_LBUTTON استفاده کنیم ولی من با زدن کلید کنترول اسپیس همه تابع ها و دیفاین ها هستن و حتی متغیر هایی رو که تعریف می کنی هستن ولی این مقدار های عددی نستن مثلا همون دو موردی که بالا گفتم .

meysam_meysam74
جمعه 09 فروردین 1387, 19:16 عصر
نه دوست عزیز من متوجه منظور شما نشدم حق با شماست من با رفتن به هدر اون تابع تونسم اون مقادیر عددی رو ببینم .
ولی فکر کنم اخر سر باید همه رو حفظ کن

meysam_meysam74
جمعه 09 فروردین 1387, 20:12 عصر
Text Editor برای وژوال استدیو هست یعنی همون دات نت نه ویژوال سی 6
بعد به نظر شما راه دیگه ای نست چون این جوری خیلی سخت من نتونستم IDC_ARROW یا IDC_IBEAM رو نه تویه MSDN نه تویه دیفاین اون تابع مثلا LoadStandardCursor \پیدا کنم

Nima_NF
جمعه 09 فروردین 1387, 21:37 عصر
با وجود اینکه موضوع را به طور کامل توضیح دادم، دوباره به شکل دیگر تکرار می کنم:

1) از MSDN نام تابع مورد نظر را پیدا کنید مثلا LoadStandardCursor :
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/0a4f8y8f(VS.80).aspx (http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/0a4f8y8f%28VS.80%29.aspx)

2) حال یکی از مقادیر پیش فرض را که در صفحه فوق نوشته شده (مثلا IDC_ARROW ) را کپی کرده و در هر جای برنامه لابه لای کد های خود paste کنید و سپس بر روی آن راست کلیک کنید و Go to Definition را بزنید، حال به صفحه و قسمت اعلان همان IDC_ARROW خواهید رفت.

ضمنا اگر لینک فوق را مشاهده کنید در آن نوشته شده است :

These identifiers are defined in WINDOWS.H
و این یعنی همه آن موارد در فایل WINDOWS.H تعریف شده اند.

meysam_meysam74
شنبه 10 فروردین 1387, 01:57 صبح
ممنون نمیدونم چرا وقتی بعد ظهر توی ام اس دی ان نگاه کردم پیدا نکرد :لبخندساده:
به هر حال ممنون حق با شماست ظاهرا همه پارامتر هایه تابع ها تویه ام اس دی ان هست
:قلب: