PDA

View Full Version : ارسال اطلاعات دیتا گرید به یک پیج دیگه

dr.pantagon
شنبه 10 فروردین 1387, 03:48 صبح
سلام
خوب من توی دیتا گرید خودم اطلاعات و اخبار رو لود کردم و موفق به این کار شدم اما حالا می خوام یک لینک بزارم که وقتی میزنه بره به صفحه دیگه و کل متن خبر رو نشون بده
مثلا توی ایندکس من 5 تا خبر است حالا کاربر روی یکی از خبر ها ( ادامه مطلب ) کلیک می کنه بره صفحه بعدی و کل خبر رو نشون بده
تشکر یک عکس هم می زارم از دیتاگرید و فرم کلی اون تشکر

Aidin
شنبه 10 فروردین 1387, 04:38 صبح
با استفاده از QueryString میتونه کد خبر رو (مثلا ID خبر در Database ) به صفحه نمایش متن کامل اخبار ارسال کنی. (با استفاده از همون لینک در زیر خلاصه اخبار)

dr.pantagon
شنبه 10 فروردین 1387, 15:25 عصر
با تشکر از mehdima (http://www.developercenter.ir/Forum/member.php?u=11267) جان که خیلی ساده جواب من رو دادن و مشکل رو حل کردن و با دادن 4 خط سورس کد دمش گرم گفتم اینجا هم بزارم شاید بدرد کسی بخوره
==============================================
با سلام

خوب به احتمال زیاد هر کدام از خبر های شما در پایگاه داده شامل یک id می باشد.
شما می توانید در لینک "ادامه مطلب " id هر خبر رو به آدرس یک صفحه جدید پاس کنید و در اون صفحه جدید id فرستاده شده از صفحه قبل را بخوانید و خبر مربوط به آنرا نمایش دهید.

به عنوان مثال:
اگر datagrid شما به صورت زیر باشه اون قسمت قرمز رنگ لینکی به صفحه news.aspx به همراه شماره خبری که از پایگاه داده خونده شده می باشد.

<asp:DataGrid ID=dg1 runat="server" AutoGenerateColumns="False" CellPadding="4"
DataSourceID="SqlDataSource1" ForeColor="#333333" GridLines="None"
Height="16px" Width="279px">

<Columns>
<asp:TemplateColumn>

<ItemTemplate>
<asp:Label ID="id" runat="server" Text='<%#DataBinder.Eval(Container.DataItem,"ID") %>' ></asp:Label>
<br />
<asp:Label ID="date" runat="server" Text='<%#DataBinder.Eval(Container.DataItem,"CreationDate") %>' ></asp:Label>
<br />
<asp:TextBox ID="matn" Width=100 Height=100 runat="server" ReadOnly=true Text='<%#DataBinder.Eval(Container.DataItem,"Matn") %>' ></asp:TextBox>
<a href='news.aspx?id=<%#DataBinder.Eval(Container.DataItem,"ID") %>'>ادامه مطلب</a>
</ItemTemplate>

</asp:TemplateColumn>
</Columns>

</asp:DataGrid>
حالا در صفحه news.aspx ای دی رو به اینصورت بدست بیاورید و از جدول آن خبری که id اون برابر این id رو نمایش بدید.

C# Code

"select Matn from news where ID='" + Request["id"].ToString() + "'";

Vb.Net Code

"select Matn from news where ID='" + Request("id").ToString() + "'"