PDA

View Full Version : اجرای برنامه ای vb.net در کامپیوترهایی که .net ندارند

Hossein Bazyan
یک شنبه 11 فروردین 1387, 15:57 عصر
سلام
من برنامه ای با vb.net نوشته ام و میخوام آنرا روی کامپیوترهایی که microsoft.net روی آنها نصب نیست اجرا کنم اما پیغام خطا میگیرم .
بنا به دلایلی نمیتوانم دات نت را روی کامپیوتر مشتری نصب کنم آیا راه دیگری به نظر میرسه بدون نصب دات نت برنامه اجرا شود؟ ( مثلا کپی یکسری از dllها یا غیره )

mshakeri
یک شنبه 11 فروردین 1387, 16:03 عصر
شما باید ابتدا برنامه ی netframework را نصب کرده و سپس برنامه را اجرا کنید.
این برنامه داخل visual studio وجود دارد.

Hossein Bazyan
یک شنبه 11 فروردین 1387, 16:08 عصر
شما باید ابتدا برنامه ی netframework را نصب کرده و سپس برنامه را اجرا کنید.
این برنامه داخل visual studio وجود دارد.
سلام
میدانم ، اما گفتم ک بنا به دلایلی نمیتوانم آنرا نصب کنم .

maryam_vb
یک شنبه 11 فروردین 1387, 16:33 عصر
یه بحث خیلی طویلی هم در این رابطه قبلا شده بود که به نتیجه نرسید (غیر از نصب دات نت فریم ورک).

به این تاپیک نگاهی بندازین،فکر کنم به دردتون بخوره.

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=91066&highlight=framework

mshakeri
یک شنبه 11 فروردین 1387, 18:00 عصر
عزیزم منکه نگفتم دات نت نصب کن یک برنامه با دات نت هست که اسمش netframework.
:عصبانی++:

misterxsib
یک شنبه 11 فروردین 1387, 18:25 عصر
سلام
من برنامه ای با vb.net نوشته ام و میخوام آنرا روی کامپیوترهایی که microsoft.net روی آنها نصب نیست اجرا کنم اما پیغام خطا میگیرم .
بنا به دلایلی نمیتوانم دات نت را روی کامپیوتر مشتری نصب کنم آیا راه دیگری به نظر میرسه بدون نصب دات نت برنامه اجرا شود؟ ( مثلا کپی یکسری از dllها یا غیره )
مطمئن نیستم ولی یه نگا به این (http://majidahmadi.co.cc/cat-15.aspx)بندازید.

Reza_Shamayel
یک شنبه 11 فروردین 1387, 19:50 عصر
با سلام خدمت همه عزیزان محترم برنامه نویس ...

شما برای رفع این مسئله، میتونید با استفاده از یکسری نرم افزارهای دیگه، برنامه اجرایی که دات نت فریم ورک میخواد رو به یک برنامه اجرایی دیگه تبدیل کنین که دیگه برای اجرا شدن نیازی به نصب شدن دات نت فریم ورک نداشته باشه.
برای مثال میتونین از برنامه Xenocode Postbuild 2006 استفاده کنین. فقط توجه داشته باشید در صورتیکه از ابزار فوق استفاده کنین، برنامه اجرایی مثلا 200 کیلو بایتی شما به یک برنامه اجرایی تقریبا 15 مگابایتی تبدیل میشه ولی در عوض دیگه نیازی به نصب دات نت فریم ورک (برای اجرا) نداره!

موفق باشید.

linux
یک شنبه 11 فروردین 1387, 23:14 عصر
سلام

ببینید همیشه یک حداقلی از سخت افزار و نرم افزار برای اجرای هر برنامه لازم هست.
خوب شما وقتی با دات نت برنامه مینویسید باید محدودیتهای خودتان را می سنجیدید.
سوال شما مثل این هست که کسی بپرسه چطوری میشه ویندوز ایکس پی را روی کامپیوتری نسب کرد که Cpu 80386 !

linux
یک شنبه 11 فروردین 1387, 23:31 عصر
با سلام خدمت همه عزیزان محترم برنامه نویس ...

شما برای رفع این مسئله، میتونید با استفاده از یکسری نرم افزارهای دیگه، برنامه اجرایی که دات نت فریم ورک میخواد رو به یک برنامه اجرایی دیگه تبدیل کنین که دیگه برای اجرا شدن نیازی به نصب شدن دات نت فریم ورک نداشته باشه.
برای مثال میتونین از برنامه Xenocode Postbuild 2006 استفاده کنین. فقط توجه داشته باشید در صورتیکه از ابزار فوق استفاده کنین، برنامه اجرایی مثلا 200 کیلو بایتی شما به یک برنامه اجرایی تقریبا 15 مگابایتی تبدیل میشه ولی در عوض دیگه نیازی به نصب دات نت فریم ورک (برای اجرا) نداره!

موفق باشید.
مگر کل دات نت فریم ورک چقدر هست؟