PDA

View Full Version : menuet os

fatrix
یک شنبه 11 فروردین 1387, 19:56 عصر
من دارم سیستم عامل کوچیک menuet رو بررسی می کنم البته اولش فقط هدفم بررسی این سیستم عامل بود اما بعدا به نوشتن خود سیستم عامل علاقه مند شدم تصمیم گرفتم
از اول شروع کنم حالا اگه افرادی مثل من هستن که چیز زیادی بلد نیستن و میخوان شروع به menuet شروع کنن بسمه ... بگن.
هر چیزی پیدا کردیم تو تاپیک ها می زاریم قبلش بگم ما یه تیمه 5 نفره هستیم

Delphi Skyline
دوشنبه 12 فروردین 1387, 13:45 عصر
اول هدف رو مشخص کن که میخوای چه نوع سیستم عاملی باشه کدام از ویژگی های زیر رو داشته باشه :
1 - آیا می خواهی در مد حفاظت شده کار کنه .
2 - Multi Tasking باشه یا نه .
3 - Client/Server باشه یا نه .
4 - و ....

fatrix
دوشنبه 19 فروردین 1387, 13:02 عصر
اولش که گفتم من تازه دارم شروع می کنم و فعلا دارم رو kernelesh
کار می کنم بعد اگر تونستم به نوعش فکر می کنم.
هدف من نوشتن یه سیستم عامل آموزشیه کوچیکه نه یه سیستم عامل بزرگ.

Delphi Skyline
سه شنبه 20 فروردین 1387, 20:50 عصر
به فرض اینکه حتی کرنلت هم از نوع Micro Kernel باشه باید تصمیماتی رو هم بگیری . این تصمیمات که من بالا نوشتم اکثر در کرنل پیاده سازی می شه .
موفق باشی .

fatrix
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387, 11:33 صبح
ميدونم كه خيلي وقته كه گذشته اما همون طور كه گفتم من در ابتداي راه بودم اون زمان حتي نميدونستم وقتي سيستم بوت مي شه چه اتفاقي مي افته اما الان يه برنامه بوت نوشتم كه خيلي جالبه بعد از اين كه كامل شد مستندات و كدش رو در اينجا قرار مي دم تا اگر كسي مثل من به اين فروم اومد انجور نا اميد نشه .

fatrix
دوشنبه 06 خرداد 1387, 16:30 عصر
سلام
اين يه متنه د رمورده نوشتن سيستم عامل متنه خيلي خوبيه فعلا اينو بخونيد ان شاء هفته بعد مقاله فارسي اينو براتون آماده مي كنم.

qazwsx
چهارشنبه 08 خرداد 1387, 00:18 صبح
ما هستیم باید چکارکنیم

fatrix
چهارشنبه 08 خرداد 1387, 13:33 عصر
خوبه كه شما هستين اول اين جزوه اي كه اينجا گذاشتم رو خوب مطالعه كنيد .بعد راجع به load كردن kernel توسط برنامه bootstrap loader يه سري مطالب گير بيارين

qazwsx
چهارشنبه 08 خرداد 1387, 14:13 عصر
دلمن من اینا رو میدونم یکم توضیح درباره سیستم عاملت خیلی خوب بود اگه میدادی

fatrix
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 10:56 صبح
خوب چی راجع به سیستم عامل بگم؟ من دارم سعی می کنم اونو بنویسم چی می خوای بدونی؟ تو پستت گفته بودی ما هستیم.اگه هستی یه فکری راجع به load کرنل بکن.من یه microkerne نوشتم اما در مورد load اون مشکل دارم.

Delphi Skyline
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 23:10 عصر
چه مشکلی ؟ مشکلتو بگو شاید بتونم حل کنم . منظور از لودش اون قسمتیه که میخوات لودر لودش کنه یا نه ؟
امیدوارم موفق باشی و بشی .

Felony
شنبه 25 خرداد 1387, 07:41 صبح
:چشمک:من هم هستم .

fatrix
دوشنبه 27 خرداد 1387, 12:12 عصر
مرسی بالاخره یکی جواب منو داد .
من یه بوت لودر نوشتم(البته آموزشش رو از توی سایتهای مختلف پیدا کردم) که سکتور دوم فلاپی رو توی یه آدرسی (مثلا 0x80H لود می کنه )من بوت لودر رو با استفاده از دستور debug تو سکتور اول فلاپی قرار دادم و یه میکرو کرنل هم نوشتم که باید اونو تو سکتور دوم فلاپی قرار بدم اما هر کاری می کنم نمی تونم کرنل رو تو سکتور دوم قرار بدم پیغامی هم که میده اینه که روی فلاپی فقط یکبار میشه اطلاعات رو قرار داد.البته این فقط مرحله اول کار منه .من راجع به لود ویندوز هم دنبال اطلاعاتی می گردم .ممنون میشم کمکم کنید.

Delphi Skyline
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 21:58 عصر
با برنامه part copy امتحان کن ببین میشه یا نه.

fatrix
یک شنبه 02 تیر 1387, 14:34 عصر
تا به حال امتحان نكردم اگر اين برنامه رو داري ميشه براي من بفرستين.راه ديگه اي وجود نداره؟ مثلا نميشه يه جايي روي هارد گذاشت بعد آدرسش رو بدست آورد و بعد لودش كرد؟

Delphi Skyline
دوشنبه 03 تیر 1387, 16:52 عصر
خودش:
http://www.programmersheaven.com/mb/x86_asm/167064/167064/ReadMessage.aspx
آموزش کار:
www.osdever.net/tutorials/pdf/using_ (http://www.osdever.net/tutorials/pdf/using_)partcopy.pdf