PDA

View Full Version : درخواست تکست باکس

pesarekhobtar
دوشنبه 12 فروردین 1387, 16:34 عصر
با سلام و خسته نباشید...

من این سوال را در یک پست در قسمت برنامه های فارسی در این انجمن پرسیدم ولی جواب نگرفتم گفتم شاید جاش درست نبوده و اینکه یک کمی سایت را گشت زدم گفتم یک چیزی هم بهش اضافه کنم(به سوالم):

من احتیاج به یک تکست باکس دارم در ویزوال بیسیک که متن فارسی توسط کاربر توش وارد بشه و اون متن توسط برنامه به اعداد تبدیل بشه...من اینطور که دیدم یک سری سورس بود برای تبدیل عدد به حروف ولی از اونجایی من از وی بی چیزی زیادی نمیدونم یا بهتر بگم نمی دونم گفتم شاید یکی از اساتید این لطف را در حق من بکنه و برام این نمونه برنامه را بنویسه:
مثلا :

کاربر در تکست باکس جمله " اسلام است . " را تایپ می کنه .حالا خود برنامه بیاد این حروف را به عدد تبدیل کنه و برامون بریزه توی یک ارایه یک بعدی ...
به نظرم باید فقط تمام حروف را یک جایی بریزیم حرف به حرف مثلا حرف الف غیر چسبان را در یک متغیر به اسم 1 بریزیم و ... حالا برنامه اون جمله ای که تو تکست باکس هست را حرف به حرف بخونه و حرف به حرف بگرده دنبال اون متغیری که اون حرف توش هست و اسم اون متغیر را بریزه به ترتیب تو یه ارایه...البته باز این نظر من بی سواده ...مطمعنا برای شما کاری نداره پس خیلی ممنون می شم کمکم کنید و سورس همین مثال را حتی برام بنویسید ...

قربان شما "پسر خوبتر":چشمک:

مهران رسا
دوشنبه 12 فروردین 1387, 19:12 عصر
فکر می کنم باید عنوان تاپیکتون رو به درخواست برنامه تغییر بدید .

kingmech
دوشنبه 12 فروردین 1387, 19:27 عصر
من نفهمیدم شما چه چیزی میخوای

اوبالیت به بو
دوشنبه 12 فروردین 1387, 19:59 عصر
اگر بخوای به ترتیب عدد بنویسی باید یه داده شمارشی بسازی. 32 تا حرف بزرگ 32 تا حرف کوچیک.من تاحالا این کار رو نکردم ولی فکر می کنم راهش همین باشه.
حالا به چه دردی می خوره؟ چه دردی رو دوا می کنه؟

perfeshnal
دوشنبه 12 فروردین 1387, 21:54 عصر
سلام

دوست عزیز کسی در این انجمن برنامه سفارش نمیده شما باید خودتون دنبالش باشید و اگر کمکی خواستید در سایت مطرح کنید تا دوستان راهنمایی کنند.
موفق باشید

pesarekhobtar
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 23:42 عصر
با سلام مجدد...
بله . ببینید پس اگر به این صورت عنوان کنم چه طوره؟
یک برنامه می خوام که کلمه" اساس" را تبدیل کنه به یک ارایه 4تایی ( با توجه به متغیر هایی که تعریف می کنیم برای حروف مثلا الف = 1 و س = 2 و... ) همین...

اگر کمکم کنید که کارم را راه انداختین ممنون می شم چون الان دو سه تا کار را باید با هم انجام بدم و وقت اینکه برم دستورات بیسیک را هم یاد بگیرم ندارم نمی خوام هم کارم به اخر ترم بکشه....به هر حال ممنون می شم اگر کسی کمک کنه اگر نه که باز هم ممنون

پیروز باشید

Mr'Jamshidy
پنج شنبه 15 فروردین 1387, 01:03 صبح
من برات یک کامپوننت مینویسم تموم شد میزارم

Mbt925
پنج شنبه 15 فروردین 1387, 01:09 صبح
دوست عزیز نمونه ی ساده ای که گذاشتم رو تکمیل کن به چیزی که می خوای میرسی.

روش کار سادست ، توی سورس مشخصه.

Mr'Jamshidy
پنج شنبه 15 فروردین 1387, 01:45 صبح
منم اینو برات نوشتم ببین به کارت میاد

کار باهاش آسونه

MyText = TextCoder.Text
TextCoder.Text = MyText
MyText = TextCoder.CodedText
TextCoder.CodedText = MyText

pesarekhobtar
پنج شنبه 15 فروردین 1387, 15:24 عصر
خیلی ممنون از اساتید محترم که این لطف را نسبت به من تازه وارد داشتند:خجالت:

دقیقا یک همچین چیزی می خواستم فقط یک قسمت هست که فکر کنم بهتر تو قسمت مشکلات فارسی نویسی مطرح کنم .. . http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=15209&page=32
موفق باشید