PDA

View Full Version : ایا نگهداری اطلاعات کاربران سایت داخل profile کار درستی هست؟

baran_mehr
دوشنبه 12 فروردین 1387, 17:11 عصر
من جایی خونده بودم که اطلاعات profile به صورت ماندگار داخل asp.net نگهداری میشه بدون استفاده از دیتا بیس.
در این صورت ایا وقتی تعداد کابران ما زیاد میشه سرعت کارمون پایین نمیاد؟؟
در کل بغیر از استفاده از دیتابیس چه راهی رو برای نگهداری اطلاعات کاربران پیشنهاد میکنید که سرعت بالایی در هنگام خوندنش باشه:تشویق:

nazaninam
دوشنبه 12 فروردین 1387, 17:50 عصر
من جایی خونده بودم که اطلاعات profile به صورت ماندگار داخل asp.net نگهداری میشه بدون استفاده از دیتا بیس.

خیر اشتباه به عرضتون رسوندن ! Profile در دیتابیس (SQL Server) ذخیره میشه

اگر می خواهید در برنامه نویسی وب با Asp.NET پیشرفت کنید پیشنهاد شخصی بنده اینه که MemberShip و Profile رو بگذارید کنار و خودتان کد نویسی کنید . سیستم مدیریت نقش ها و امنیتی که در Asp.NET 1 ارائه شد بسیار کارامد می باشد

در کل بغیر از استفاده از دیتابیس چه راهی رو برای نگهداری اطلاعات کاربران پیشنهاد میکنید که سرعت بالایی در هنگام خوندنش باشه

دیتابیس بهترین گزینه برای نگهداری اطلاعات ماندگار مانند اطلاعات کاربران می باشد اصلا RDBMS برای همین به وجود اومده
موفق باشید

baran_mehr
دوشنبه 12 فروردین 1387, 18:04 عصر
پس شما متن زیر رو قبول ندارین
---------------------------------------
خواص پروفایل ،در پروفایل asp.net ذخیره میشود که فرمت پایداری است و به کاربر خاصی مربوط نمیشود . در این روش بدون استفاده از بانک اطلاعاتی میتوان داده ها را ذخیره کرد

nazaninam
دوشنبه 12 فروردین 1387, 19:09 عصر
the default profile provider utilizes SQL Server Express Edition, a free edition of SQL Server 2005. The physical storage medium is a local file named aspnetdb.mdf, usually located in the App_Data folder of the Web application.
When the application runs and a page is displayed, ASP.NET dynamically creates a profile object that contains properly typed data and assigns the current settings for the logged user to the properties defined in the data model. The profile object is added to the current HttpContext object and made available to pages through the Profile property

منبع : http://msdn2.microsoft.com/en-us/magazine/cc163724.aspx

twelve
دوشنبه 12 فروردین 1387, 23:41 عصر
سیستم مدیریت نقش ها و امنیتی که در Asp.NET 1 ارائه شد بسیار کارامد می باشد

کاملا موافقم ، حرف نداره!
بهترین محل برای نگه داری هر نوع اطلاعاتی ، دیتابیس است ، سایتهایی که اطلاعات بسیار زیادی رو در دیتابیسشون دارن و مراجعین روزانه سایت به رقم بالایی میرسه از سرورهای اختصاصی و پرقدرتی استفاده می کنند تا مشکلی براشون به وجود نیاد.

miladr
دوشنبه 12 فروردین 1387, 23:55 عصر
اگر می خواهید در برنامه نویسی وب با Asp.NET پیشرفت کنید پیشنهاد شخصی بنده اینه که MemberShip و Profile رو بگذارید کنار و خودتان کد نویسی کنید . سیستم مدیریت نقش ها و امنیتی که در Asp.NET 1 ارائه شد بسیار کارامد می باشد

ممنون که از کلمه پیشنهاد شخصی استفاده کردید اما این اصلا باعث پیشرفت نمیشه.
شما آیا نقصی تو MemberShip و Profile می بینید؟ اگه میبینید که به مایکروسافت اعلام کنید شاید افتخار دیگه نصیب ایران بشه.

در مورد سوال دوستمون هم : شما اگه نخوای تو دیتابیس ذخیره کنی کجا میخوای ذخیره کنی؟
به فایل فکر نکن که سرعتش و بقیه موضوعات مثل Sort کردن - جستجو و ... تقریبا غیر ممکن میشه.

baran_mehr
سه شنبه 13 فروردین 1387, 00:46 صبح
میشه بگید محلی که مقادیر پروفایل درونش ذخیره میشه کجاست.منظورم اینکه اون دیتابیسی که میگید کجا ذخیره شده که بتونم ببینمش

miladr
سه شنبه 13 فروردین 1387, 00:48 صبح
تویه همون جدول هایی که MemberShip میسازه.یه نگاه بندازید.پیدا می کنید.

baran_mehr
سه شنبه 13 فروردین 1387, 00:54 صبح
میشه ادرس کاملشو بدید من با MemberShip کار نکردم

miladr
سه شنبه 13 فروردین 1387, 01:26 صبح
نمیشه که همه باهمه جدا نیست

Behrouz_Rad
سه شنبه 13 فروردین 1387, 02:05 صبح
در این صورت ایا وقتی تعداد کابران ما زیاد میشه سرعت کارمون پایین نمیاد؟؟
در کل بغیر از استفاده از دیتابیس چه راهی رو برای نگهداری اطلاعات کاربران پیشنهاد میکنید که سرعت بالایی در هنگام خوندنش باشه:تشویق:
مطلبی که خوندی رو ناقص متوجه شدی.
اطلاعات Profile در دیتابیس و در جدول aspnet_Profile نگهداری میشن.
این اطلاعات - نام خاصیت و مقدارش - هر بار برای خواندن و نوشته شدن نیاز به Serialize و Deserialize شدن دارند که این تبدیلات در حجم زیاد اطلاعات افت محسوس سرعت و کارایی رو در پی داره.

موفق باشید.

miladr
سه شنبه 13 فروردین 1387, 02:49 صبح
این اطلاعات - نام خاصیت و مقدارش - هر بار برای خواندن و نوشته شدن نیاز به Serialize و Deserialize شدن دارند که این تبدیلات در حجم زیاد اطلاعات افت محسوس سرعت و کارایی رو در پی داره.

منظورتون اینه که خودمون table بسازیم واسه این جور اطلاعات؟

Behrouz_Rad
سه شنبه 13 فروردین 1387, 03:28 صبح
نظر شخصی من اینه که در نهایت وقتی خیلی در جزئیات Provider های دات نت زیر بشی به این نتیجه میرسی که مایکروسافت دوست نداره تو از جزئیات کارها مطلع بشی و علاقه ی شدیدی به تولید کارهای روتین، کمتر کردن کدهای نوشته شده و محقق کردن "مفرط" شعار RAD داره.

موفق باشید.