PDA

View Full Version : تعیین شکل فرم برنامه به صورت دلخواه

arshia_m
دوشنبه 12 فروردین 1387, 19:04 عصر
سلام

با اجرای کد زیر فرم برنامه به صورت شکل طراحی شده توسط خودتان در می آید.

using System.Drawing.Drawing2D;
GraphicsPath graphicsPath = newGraphicsPath();
graphicsPath.AddYourShape();
this.Region = newRegion(graphicsPath);

sinpin
دوشنبه 12 فروردین 1387, 19:33 عصر
اینهم یک مثال :
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=467954

Mahdi.Kiani
سه شنبه 13 فروردین 1387, 00:00 صبح
سلام

با اجرای کد زیر فرم برنامه به صورت شکل طراحی شده توسط خودتان در می آید.

using System.Drawing.Drawing2D;
GraphicsPath graphicsPath = newGraphicsPath();
graphicsPath.AddYourShape();
this.Region = newRegion(graphicsPath);

با سلام به شما دوست عزیز
سعی کنید این گونه مطالب را در همان تاپیک نکات مطرح کنید.. محیط فروم را به سوالات و پاسخ ها اختصاص بدهید..
یا چنانچه قصد آموزش مطالبی را دارید، تاپیکی ایجاد و آن مطلب را در آن ارائه کنید. مسلما منظور از ارائه مطلب، مطالب موردی مثل این نمونه که در این تاپیک فرستادید نیست. جای اینگونه تاپیک ها همانطور که گفتم در تاپیک نکات است..
به عنوان نمونه می تونین تاپیکی در مورد LINQ ایجاد کنید و آن را ادامه بدین .. فقط دقت داشته باشین که اگر تاپیکی ایجاد کردین، آنقدر مستمر باشه و انقدر مطلب برای ارائه کردن داشته باشید که واقعا ارزش یک تاپیک اموزشی را داشته باشه و به سرنوشت بسیاری از تاپیک های دیگه مبطلا نشه ..
به عنوان نمونه اگر در مورد LINQ خواستید مطلب بنویسید، موارد LINQ to Object ، LINQ to SQL ، LINQ to XML و هر چیزی که در مورد این تکنولوژی هست را ارائه کنید ...

خیلی از تاپیک ها به عنوان تاپیک آموزشی ایجاد شدند، و پس از چند تا پست کوتاه و ارائه مطالب مقدماتی که اکثرا نیز از آن مطلع بودند، رها شدند. حالا یا به دلیل اینکه نویسنده تاپیک، علم اون مطلب را در حد خوب نداشته یا حالش را نداشته و یا هر چیزه دیگه ....

سعی کنید از این نمونه تاپیک ها ایجاد نکنید
موفق و موید باشید

Sajjad.Aghapour
سه شنبه 13 فروردین 1387, 00:43 صبح
با سلام به شما دوست عزیز
سعی کنید این گونه مطالب را در همان تاپیک نکات مطرح کنید.. محیط فروم را به سوالات و پاسخ ها اختصاص بدهید..
یا چنانچه قصد آموزش مطالبی را دارید، تاپیکی ایجاد و آن مطلب را در آن ارائه کنید. مسلما منظور از ارائه مطلب، مطالب موردی مثل این نمونه که در این تاپیک فرستادید نیست. جای اینگونه تاپیک ها همانطور که گفتم در تاپیک نکات است..
به عنوان نمونه می تونین تاپیکی در مورد LINQ ایجاد کنید و آن را ادامه بدین .. فقط دقت داشته باشین که اگر تاپیکی ایجاد کردین، آنقدر مستمر باشه و انقدر مطلب برای ارائه کردن داشته باشید که واقعا ارزش یک تاپیک اموزشی را داشته باشه و به سرنوشت بسیاری از تاپیک های دیگه مبطلا نشه ..
به عنوان نمونه اگر در مورد LINQ خواستید مطلب بنویسید، موارد LINQ to Object ، LINQ to SQL ، LINQ to XML و هر چیزی که در مورد این تکنولوژی هست را ارائه کنید ...

خیلی از تاپیک ها به عنوان تاپیک آموزشی ایجاد شدند، و پس از چند تا پست کوتاه و ارائه مطالب مقدماتی که اکثرا نیز از آن مطلع بودند، رها شدند. حالا یا به دلیل اینکه نویسنده تاپیک، علم اون مطلب را در حد خوب نداشته یا حالش را نداشته و یا هر چیزه دیگه ....

سعی کنید از این نمونه تاپیک ها ایجاد نکنید
موفق و موید باشید
سلام اقای کیانی عزیز
شروع تاپیک هایی مثل نکات برنامه نویسی خیلی عالیه ولی بعضی از قسمت های اون به درد تازه کارهایی مثل من نمی خوره.شاید بگید خوب برو یاد بگیر.ولی تا اونجایی که من تحقیق کردم کتاب هایی که بتونن سی شارپ رو به صورت ایده ال اموزش بدن توی ایران ما پیدا نمی شه.می خواستم خواهش کنم که تاپیکی مثل نکات ایجاد کنید که به اموزش اختصاص داشته باشه.یعنی اساتیدی که به این فروم سر میزن بعضی موقع ها به جای گذاشتن کد مقاله ای در رابطه با موضوعی خاص رو در اونجا یا به صورت تکست و یا pdf بذارن.(یعنی همون آموزش آنلاین)
ببخشید که اینقدر حرف زدم

Mahdi.Kiani
سه شنبه 13 فروردین 1387, 02:31 صبح
سلام اقای کیانی عزیز
شروع تاپیک هایی مثل نکات برنامه نویسی خیلی عالیه ولی بعضی از قسمت های اون به درد تازه کارهایی مثل من نمی خوره.شاید بگید خوب برو یاد بگیر.ولی تا اونجایی که من تحقیق کردم کتاب هایی که بتونن سی شارپ رو به صورت ایده ال اموزش بدن توی ایران ما پیدا نمی شه.می خواستم خواهش کنم که تاپیکی مثل نکات ایجاد کنید که به اموزش اختصاص داشته باشه.یعنی اساتیدی که به این فروم سر میزن بعضی موقع ها به جای گذاشتن کد مقاله ای در رابطه با موضوعی خاص رو در اونجا یا به صورت تکست و یا pdf بذارن.(یعنی همون آموزش آنلاین)
ببخشید که اینقدر حرف زدم

با سلام
من هم با بودن این نوع تاپیک ها موافقم
اما مسئله اصلی که در پست قبلی هم گفتم، مستمر نبودن این گونه تاپیک ها هست که دلایلش را هم در همان پست قبلی گفتم ..
من حودم بار ها و بار ها می خواستم که اقدام به آموزش بعضی مفاهیم بکنم. اما به دلیل کمبود وقت ا(الان ساعت 3 نصف شبه (ساعت سایت درست نیست)و درگیر یه پروژه هستم ) از این می ترسیدم که ناقص بمونه و درست نیست کسیکه خودش اصرار می کنه که تاپیک ها ناقص نمونن، خودش بیاد یه تاپیک ناقص بزنه ...
اما از دوستانی که واقعا هم تواناییش را دارن و هم وقتش را، بیان و شروع کنند..
مطمئننا همانند تاپیک نکات که دوستان لطف کردن و همراهی کردن، اگر واقعا تاپیک های به درد بخو.ری ایجاد بشه دوستان هم کمک خواهند کردن. تجربه نشان داده که مدیران خوبی مانند آقای کشاورز نیز به نظم دادن به اینگونه تاپیک ها کمک خواهند کرد...
موفق باشید...

Sajjad.Aghapour
سه شنبه 13 فروردین 1387, 12:15 عصر
با سلام
من هم با بودن این نوع تاپیک ها موافقم
اما مسئله اصلی که در پست قبلی هم گفتم، مستمر نبودن این گونه تاپیک ها هست که دلایلش را هم در همان پست قبلی گفتم ..
من حودم بار ها و بار ها می خواستم که اقدام به آموزش بعضی مفاهیم بکنم. اما به دلیل کمبود وقت ا(الان ساعت 3 نصف شبه (ساعت سایت درست نیست)و درگیر یه پروژه هستم ) از این می ترسیدم که ناقص بمونه و درست نیست کسیکه خودش اصرار می کنه که تاپیک ها ناقص نمونن، خودش بیاد یه تاپیک ناقص بزنه ...
اما از دوستانی که واقعا هم تواناییش را دارن و هم وقتش را، بیان و شروع کنند..
مطمئننا همانند تاپیک نکات که دوستان لطف کردن و همراهی کردن، اگر واقعا تاپیک های به درد بخو.ری ایجاد بشه دوستان هم کمک خواهند کردن. تجربه نشان داده که مدیران خوبی مانند آقای کشاورز نیز به نظم دادن به اینگونه تاپیک ها کمک خواهند کرد...
موفق باشید...
سلام
اقای کیانی من اولین نفر نیستم که این ایده به ذهنم رسیده و مطمئنا اخرین نفر هم نخواهم بود.مساله اصلی شروع این تاپیکه و مطمئن باشید با اینکه من هم مثل شما درگیر درس های دانشگاه هستم،اگر می تونستم یه مساله ای رو به صورت ایده ال اموزش بدم حداقل هفته ای نصف روز رو به این کار اختصاص می دادم.به نظر من هم لزومی نداره که اگه شما به موضوعی پراختید همه مفاهیم مربوط به اون رو توضیح بدید.ناقص بودن تاپیک ها هم به معنی عدم مدیریت افراد نیست.یک تاپیک می تونه به مرور کامل بشه و هر کسی می تونه به جای زدن یک اموزش تازه به تکمیل کردن مفاهیم قبلی بپردازه.به هر حال اگه ممکنه مدیران و اساتید محترم بیشتر به این موضوع بپردازند.
ممنون

Mahdi.Kiani
سه شنبه 13 فروردین 1387, 14:34 عصر
سلام
اقای کیانی من اولین نفر نیستم که این ایده به ذهنم رسیده و مطمئنا اخرین نفر هم نخواهم بود.مساله اصلی شروع این تاپیکه و مطمئن باشید با اینکه من هم مثل شما درگیر درس های دانشگاه هستم،اگر می تونستم یه مساله ای رو به صورت ایده ال اموزش بدم حداقل هفته ای نصف روز رو به این کار اختصاص می دادم.به نظر من هم لزومی نداره که اگه شما به موضوعی پراختید همه مفاهیم مربوط به اون رو توضیح بدید.ناقص بودن تاپیک ها هم به معنی عدم مدیریت افراد نیست.یک تاپیک می تونه به مرور کامل بشه و هر کسی می تونه به جای زدن یک اموزش تازه به تکمیل کردن مفاهیم قبلی بپردازه.به هر حال اگه ممکنه مدیران و اساتید محترم بیشتر به این موضوع بپردازند.
ممنون

سلام
عرض بنده هم این نیست که یک روزه یه نفر یه تاپیک اموزشی با 200 تا پست بزنه و مطلب را یک روزه کامل کنه. بلکه منظور اینه که مستمر اونو ادامه بده .. حداقل هر هفته ای 2 تا 3 مطلب به تاپیکش اضافه کنه و این جور نباشه که 1 ماه هیچ پستی نزنه و بعد در یک روز 3 تا پست بزنه ...
من خودم قصد این کار را خیلی وقته دارم .. به محضی هم که یکمی فرصت پیدا کنم، شروع می کنم
موفق باشید

sanaz_k
سه شنبه 13 فروردین 1387, 21:47 عصر
با عرض سلام وخسته نیاشید خدمت اساتید محترم
به نظر من موضوع بسیار خوب ومفیدی مورد بحث قرار گرفته به هر حال این سایت نیاز به یک تحول عظیم داره !
اول از خودم شروع میکنم ... روز اول که عضو این سایت شدم سوال ساده ای پرسیدم که به راهنمایی یکی از اعضا با جستجو جوابم را پیدا کردم
این اولین مسئله هست که برای تازه کارها وتازه واردها پیش میاد! از این مسئله میشه نتیجه گرفت که این سایت از لحاظ مسائل ابتدایی و مشکلات مکرر ونیز دائمی برنامه نویسها اشباع شده (الحمدولله)
و تنها نیاز به جمع بندی ودسته بندی داره که اگه دوستان همت کنند با یک کار گروهی منسجم در عرض زمان اندک میشه این کارو انجام داد. این کار در نهایت به نفع همه وهمه حتی خواجه حافظ شیرازی هم هست! مهمترین واصلی ترین نتیجه اینه که خیلی خیلی مطالب مفید وبه درد بخور ذسته بندی شده گیر میاد که چندینو چند کتاب خروجی میده.
میمونه مسائل نادر که اون هم به جای خود خیلی هم جذاب مبتونه باشه!
حالا اگه دوستان تا اینجا با من موافق هستند پیشنهاد اصلیمو بدم!

Amir Oveisi
سه شنبه 13 فروردین 1387, 23:08 عصر
به نظر بنده اگه فرهنگ جستجو بین برنامه نویسان مبتدی مثل خودم جا بیفته بیشتر از نصف تاپیک های سایت (منظوروم بخش #C ) کاسته میشه و این کار به نفع همه خواهد بود.
در ضمن خیلی ممنونم از آقا سینا به خاطر تاپیک خوبی که راه انداختن و دارن ادامه میدن. کار بسیار مفیدیه.
یه پیشنهاد هم دارم واسه دوستانی که میخوان مطلبی رو آموزش بدن که تو نکته نمیگنجه، خیلی خوب میشه که اونو بصورت یک مقاله در بیارن و تو قسمت مقاله ها قرار بدن.
اینجوری فکر کنم نظم و انسجام بیشتری رو شاهد خواهیم بود.

با تشکر از همه دوستان.

پ.ن.
تمامی مطالب بالا فقط نظرهای شخصیه!

razavi_university
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 03:14 صبح
البته نمیشه همه چیز رو گردن کاربر تازه وارد بگذاریم ،خب اون نمیدونه که این مشکل قبلا برای افراد دیگه بوجود اومده و حل شده :ناراحت:
بهتره جناب کرامتی تدبیری بیندیشند تا افرادی که اوایل کارشون توی این تالار و با حال و هوای اون اشنا نیستند موقع ایجاد پست جدید پیغامی مبنی بر جستجو قبل از طرح پرسش و دیدن اعلانات مفید تالارو ... نمایش داده بشه.

منم یه پیشنهاد دارم البته شرمنده جلوی بزرگترا بیشتر از کوپنم حرف می‌‍‌‌‌زنم:خجالت:
بهتره یک اعلان برای مقالات به اعلانات تالار اضافه بشه. چون می‌بینیم که مقالات مفیدی که توسط دوستان در انجمن قرار داده میشه پس از مدتی به دلیل افزایش پست‌های جدید میره اون زیر زیرا و افراد جدید از وجود آنها بی‌اطلاع اند مگر اینکه خدانکرده از جستجو استفاده کنند. درسته که یک تالار برای مقالات مربوط به دات نت داریم ولی اون خیلی کلیه و جدیدا هر کسی که استادش تکلیف واسشون مشخص کردن اونجا پست میزاده که "به دادم برسید و یک مقاله فلان می‌خوام و ... " به نظر من این اعلان مقالات به منظم‌تر شدن تالار و یادگیری بیشتر دوستان از جمله خود من خیلی کمک می‌کنه