PDA

View Full Version : درخواست کمک

Dr.Defacer
سه شنبه 13 فروردین 1387, 19:55 عصر
سلام .
در سایت بحثهای مختلفی راجع به بانک اطلاعاتی (Database) شد . اما من یک سوال دارم
که متاسفانه جوابشو پیدا نکردم
مثلا ما گیم نتی داریم که هر 4 ساعت 1 ساعت مجانی میدیم . می خوایم هر بار اسم افراد را وارد کنیم ساعت استفاده هم وارد کنیم . هر وقت 4 ساعت شد برنامه به ما هشدار بده

vbhamed
سه شنبه 13 فروردین 1387, 20:22 عصر
سلام

این دستور بالای فرم نوشته شود (در قسمت عمومی کد فرم)

Dim T1!بعد در قسمت ورود ساعت و نام :

T1 = Timerیک تایمر هم می زاری با Interval مثلا 30000 و تو کدش می نویسی :

if timer - t1 >= 14400 then
t1 = timer
'کد مربوط به افزایش 1 ساعت مجانی
End If

عدد 14400 هم حاصلضرب 1 ساعت یعنی 3600 ثانیه در 4 ساعت است

اگر چند تا کامپیوتر بود به ترتیب از T1, T2, T3, ... و Timer1, Timer2, Timer2 و ... استفاده می کنی

Dr.Defacer
سه شنبه 13 فروردین 1387, 20:41 عصر
ممنون از جوابت اما ممکنه یک نفر این 4 ساعت را یک روز نیاد مثلا روزی 15 دقیقه بیاد . می خوایم هر بار اسمش رو بزنیم با ساعت هر وقت شد 4 ساعت اطلاع بده . باید داخل Database ذخیره کنه

vbhamed
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 10:41 صبح
خب دیگه پس باید با دیتا بیس و نحوه کار اون آشنا باشین
این سؤال شما خیلی کلی میشه
در هر حال باید یک فیلد زمان برای هر شخص تو دیتابیس باشه و هر بار زمان فعلی به اون اضافه بشه

shahpari
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 11:07 صبح
همین چند هفته پیش یکی در مورد اختلاف دو زمان برنامه خواسته بود که کلی اطلاعات و نمونه برنامه مفید هم توی تاپیک براشون قرارداده شد
به نظرم هر بار که فرد از گیم نت استفاده می کنه ساعت جاری سیستم رو داخل یه فیلدی ذخیره کنید و بعد زمانی دیگه استفاده نمی کنه دوباره تاریخ جاری سیستم رو بگیرید و وارد یه فیلد دیگه کنید
علاوه براین دو فیلدتون که داخل بانکتون گذاشتید حالا باید یه فیلد دیگه بزارید و داخل اون اختلاف بین این دو رو محاسبه کنید و ذخیره کنید(البته فکر نمی کنم محاسبه ثانیه ها هم براتون مهم باشه) فقط اختلاف رو برحسب دقیقه محاسبه و در اطلاعات مربوط به فردذخیره کنید هر بار که دوباره مراجعه کرد زمان جدید جایگزین قبلی میشه و مقدار اختلاف هم به قبلی اضافه بشه

امیدوارم اطلاعات اشتباه نداده باشم

Tiro Pro
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 21:43 عصر
سلام دوست عزیز نمی دونم دست متوجه سوالت شدم یا نه
همانطور که دوست خوبمshahpari راهنمایی کرده
یه راهنمایی شما از یک دیتا بیس اکسس استفاده کنید( مثل چک کردن مدت زمان استفاده شده از کارت اینترنت)زمان ورود و خروج در آن ثبت شود و شما از یک متغیر برای مقدار زمان لازم استفاده کنید (زمانی که می خواهید در آن عملیات انجام گیرد)
dim a as date
a= #03:59:59#
و بعد شما از تابع datediff استفاده کنید
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=98193&highlight=%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87+%D8 %AF%D9%88+%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86
شما دو زمان را باهم جمع و تفریق می کنید به کمک تابع فوق که مطلب مفیدتر آن در لینک وجود دارد , بعد شما به کمک تابع CDate دو زمان را با هم مقایسه کنید اگر یکی شد عملیات شما صورت می گیرد
کد زیر برای تبدیل ثانیه به ساعت دقیقه و ثانیه
S2=Abs(datediff("s",tmIn,tmOut))
S2=S2-86400
hh=S2\3600
mm=(S2 mod)\60
ss=((S2 mod 60)\60) mod 60
text2.text=slng(hh_ &":"& slng(mm) &":" slng(ss)

فاطمه وطن دوست
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 22:14 عصر
سلام
یه تاپیک بود با عنوان جمع ستون در دیتاگرید ،فکر کنم کمکتون میکنه .
فقط برای جمع کردن. البته اگر بخواین مقادیر یک ستون رو با هم جمع کنید .
و بعد اینکه کدهایی که اینجا نوشتین اصلا خوانا نیست ،لطفا این کد ها رو داخل تگ کد بزارین ممنون از لطفتون .

vahidm
پنج شنبه 15 فروردین 1387, 00:23 صبح
دوست عزیز شما می تونید بدون استفاده
از dataGrid می تونی با دستور sql این کار رو انجام بدی

mzjahromi
پنج شنبه 15 فروردین 1387, 07:59 صبح
لطفا برای سوال خود عنوان مناسب انتخاب کنید