نمایش نتایج 1 تا 22 از 22

نام تاپیک: سوال در مورد چگونه گذاشتن اهنگ در برنامه

سوال در مورد چگونه گذاشتن اهنگ در برنامه

سلام به تمامی برنامه نویسان عزیز
    دوستان چگونه می شه این کار رو کرد منظورم گذاشتن یک موسیقی البته به طوری که وقتی برنامه اجرا بشه اهنگ هم اجرا بشه

سلام

می تونید از کنترل Windows Media Player استفاده کنید .
    از قسمت کامپوننت های قابل دسترسی هست .

بعد از قرار دادن کنترل Windows Media Player رو فرم - در رویداد Form_Load می تونید از این کد استفاده کنید :

"[WMP1.URL="[Music Address
    WMP1.Controls.Play
    در اینجا منظورمون از WMP1 نام همون کنترل Windows Media Player هست .

سلام ، با تبریک فرا رسیدن سال نو.
    این لینکو ببینید.
    مخصوصا ، آخرین پاسخ رو
    https://barnamenevis.org/showth...724#post462724

استفاده ار مدیا پلیر مردود هست زیرا تغییر ورژن ویندوز و نیز یا مدیا پلیر باعث مشکل در اجرای برنامه خواهد شد.
    از تابع Playsound استفاده کنید که در kernel32.dll موجود هست . شما توسط این تابع می تونید صدا رو مستقیما به کارت صوت هدایت کنید .
    اگه به سورس احتیاج داشتید می تونید از تاپیک 100 سورس از توابع api که در این سایت گذاشتم بهره بگیرید .

سلام
    فقط یه سوال اینکه بالاخره چه زمانی موسیقی تموم میشه .
    منظورم اینه که با خروج از برنامه پخش موسیقی به اتمام میرسه یا نه ؟
    ممنون.

با سلام
    من به همین مطلبی که شما اشاره کردید خیلی احتیاج داشتم اما نتونستم از حتی در جستجویی که انجام دادم به نتیجه برسم آقای مهندس حبیبی اگه شد دانلود این فایل رو دوباره بزارید که همه استفاده کنند
    با تشکر

نقل قول نوشته شده توسط ali_habibi1384 مشاهده تاپیک
    استفاده ار مدیا پلیر مردود هست زیرا تغییر ورژن ویندوز و نیز یا مدیا پلیر باعث مشکل در اجرای برنامه خواهد شد.
    از تابع Playsound استفاده کنید که در kernel32.dll موجود هست . شما توسط این تابع می تونید صدا رو مستقیما به کارت صوت هدایت کنید .
    اگه به سورس احتیاج داشتید می تونید از تاپیک 100 سورس از توابع api که در این سایت گذاشتم بهره بگیرید .
    خیر - مردود نیست !
    من با اکتیوکس msdxm.ocx کارهای مالتی مدیای زیادی انجام دادم که اون زمان روی ویندوز 98 اجرا میشدند و الان پس از چندین سال روی ویندوز ویستا نیز مشکلی ندارند.

Playsound تا اونجا که یادم میاد فقط فایلهای Wave رو میتونست پخش کنه و مثلا mp3 یا wma رو پخش نمیکرد.
    ...مرا به خانه ام ببر، اگرچه خانه؛ خانه نیست

اجرای آهنگ در برنامه

این کار رو با توابع API هم میشه انجام داد من سورسش رو میزارم امیدوارم که به دردتون بجوره

این رو تو قسمت General کپی کن

Private Declare Function sndPlaySound Lib "winmm.dll" Alias "sndPlaySoundA" _
    (ByVal lpszSoundName As String, ByVal uFlags As Long) As Long

این رو هم تو لود فرم کپی کن

sndPlaySound "C:\WINDOWS\Media\notify.wav", SND_ASYNC Or SND_NODEFAULT

این هم یک نمونه برنامه
    آخرین ویرایش به وسیله roze_abi-r : دوشنبه 08 شهریور 1389 در 09:12 صبح

سلام
    البته در بخش برنامه های vb نمونه برنامه های زیادی برای گذاشتن آهنگ برای برنامه گذاشته شده.

آقای sinpin ؛ خودتون میگید ویندوز 98 بود و روی ویستا استفاده کردید . اگر برنامه با ویستا بود و خواستیم روی ویندوز 98 یا xp استفاده کنیم چی؟!
    در جواب خانم وطن دوست هم باید بگم این تابع کل فایل رو به کارت صوت میفرسته اما بعد از خروج از برنامه همچنان ادامه خواهد داشت مگر اینکه با ارسال یک فایل صوتی دیگر قبل از خروج از برنامه کارش رو به پایان برسونیم.

در جواب خانم mojgan.net :
    اینم لینک توابع API که خدمتتون عرض کردم
    تعداد صفحه هاتش زیاد بود خودتون زحمت پیدا کردنش رو بکشید
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=83751

آقای sinpin ؛ خودتون میگید ویندوز 98 بود و روی ویستا استفاده کردید . اگر برنامه با ویستا بود و خواستیم روی ویندوز 98 یا xp استفاده کنیم چی؟!
    در جواب خانم وطن دوست هم باید بگم این تابع کل فایل رو به کارت صوت میفرسته اما بعد از خروج از برنامه همچنان ادامه خواهد داشت مگر اینکه با ارسال یک فایل صوتی دیگر قبل از خروج از برنامه کارش رو به پایان برسونیم.
    تابع PlaySound فقط می تونه Wav پخش کنه.
    استفاده از کمپوننت مدیا پلیر توی ویبی هیچ مشکلی نداره و بهترین گزینه برای این کار هست.

به نظر من مشکلی که تابع Playsound داره همون طور که آقای حبیبی تا حدودی بهش اشاره کردند اینه که تا زمانی که اون Music مورد نظر کامل پخش نشده باشه اجازه اجرای کدهای بعدی برنامه داده نمیشه .

نقل قول نوشته شده توسط PCM2008 مشاهده تاپیک
    به نظر من مشکلی که تابع Playsound داره همون طور که آقای حبیبی تا حدودی بهش اشاره کردند اینه که تا زمانی که اون Music مورد نظر کامل پخش نشده باشه اجازه اجرای کدهای بعدی برنامه داده نمیشه .
    مشکل این نیست. یادمه با Playsound هم میشد یک صدا رو آسنکرون پخش کرد.
    ...مرا به خانه ام ببر، اگرچه خانه؛ خانه نیست

نه منظورم اینه که موسیقی پخش میشه و کدهای دیگر هم اجرا میشه اما اگه برنامه بسته بشه موسیقی بدون توجه به اتمام برنامه ادامه خواهد داشت.

نه منظورم اینه که موسیقی پخش میشه و کدهای دیگر هم اجرا میشه اما اگه برنامه بسته بشه موسیقی بدون توجه به اتمام برنامه ادامه خواهد داشت.
    منظورم من تابع PlaySound بود که شما هم به مشکل داشتن این تابع پی بردید .

این تابع کل فایل رو به کارت صوت میفرسته اما بعد از خروج از برنامه همچنان ادامه خواهد داشت مگر اینکه با ارسال یک فایل صوتی دیگر قبل از خروج از برنامه کارش رو به پایان برسونیم.
    مساله همین جاست که بعد از شروع عملیات تابع PlaySound چه طوری از برنامه خارج بشیم ؟

مساله همین جاست که بعد از شروع عملیات تابع PlaySound چه طوری از برنامه خارج بشیم ؟
    فکر کنم با Exit بشه از روال جاری خارج شد.
    Exit Sub
    .
    Exit Function

نقل قول نوشته شده توسط obalitjoOon مشاهده تاپیک
    فکر کنم با Exit بشه از روال جاری خارج شد.
    Exit Sub
    .
    Exit Function
    یه سورس نمونه واسه اثبات حرفتون بذارید .

کاربر دائمی آواتار roomezonline
    محل زندگی
    ایران زمین

نقل قول: سوال در مورد چگونه گذاشتن اهنگ در برنامه

نقل قول نوشته شده توسط gammast مشاهده تاپیک
    سلام به تمامی برنامه نویسان عزیز
    دوستان چگونه می شه این کار رو کرد منظورم گذاشتن یک موسیقی البته به طوری که وقتی برنامه اجرا بشه اهنگ هم اجرا بشه
    اینم یه نمونه واسه پخش اهنک شما میتونید اوند در لود کردن فرم به اجرا

MediaPlay.zip

VIP آواتار xxxxx_xxxxx
    محل زندگی
    X place

نقل قول: سوال در مورد چگونه گذاشتن اهنگ در برنامه

دوست عزيز تاريخ تاپيك مربوط به شش ماه پيشه بنده خدا تا حالا حتما به جوابشم رسيده.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •