نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: مشکل ذخیره متن فارسی

مشکل ذخیره متن فارسی

سلام
    من در حال نوشتن یک برنامه هستم که نیاز دارد هر کاراکتر را به صورت تصویر بیت مپ نمایش دهد.
    مشکل برنامه اینجاست که برای دریافت معادل بیت مپ هر کاراکتر نیاز به کد اصلی یک کاراکتر در یونیکد دارد که مشخص کننده محل حرف نیز هست(اول وسط آخر). ولی ویرایشگرهای متداول متن(نوت پد و ورد پد) وقتی فایل ذخیره می شود، آنرا به صورت کد های اصلی حروف ذخیره می کنند، در حالیکه مجموعه یونیکد شامل کد خاص برای هر نوع حرف (اول وسط آخر) نیز می باشد. راه حل ساده و وقتگیر اینست که خودم در برنامه ام یک ویرایشگر بنویسم که این مشکل را نداشته باشد. آیا کسی راه حل بهتری سراغ دارد.
    متشکرم.

نقل قول نوشته شده توسط khlless مشاهده تاپیک
    سلام
    من در حال نوشتن یک برنامه هستم که نیاز دارد هر کاراکتر را به صورت تصویر بیت مپ نمایش دهد.
    مشکل برنامه اینجاست که برای دریافت معادل بیت مپ هر کاراکتر نیاز به کد اصلی یک کاراکتر در یونیکد دارد که مشخص کننده محل حرف نیز هست(اول وسط آخر). ولی ویرایشگرهای متداول متن(نوت پد و ورد پد) وقتی فایل ذخیره می شود، آنرا به صورت کد های اصلی حروف ذخیره می کنند، در حالیکه مجموعه یونیکد شامل کد خاص برای هر نوع حرف (اول وسط آخر) نیز می باشد. راه حل ساده و وقتگیر اینست که خودم در برنامه ام یک ویرایشگر بنویسم که این مشکل را نداشته باشد. آیا کسی راه حل بهتری سراغ دارد.
    متشکرم.
    یعنی یونیکد هرکارکتر رو میخوای؟

این فایلی که ضمیمه است، یه برنامه است که متن فارسی رو به یونیکد تبدیل میکنه،من ازش استفاده نکردم (احتیاج نداشتم)، اما دوستان میگن جواب میده
    منبعش هم وبلاگ جوتی است : http://www.ehsani.ir/jooti/?code=345
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

سلام دوستان
    aliil عزیز، یونیکد هر کاراکتر در فرم خودش ، مثلا حرف س 4 کد در یونیکد دارد(س، ﺳ ، ﺴ ، ﺲ).

دوست عزیز pd_ze62 ، از اینکه این برنامه رو معرفی کردی ممنونم، من تستش کردم، در هر حالت کد کلی کاراکتر که مربوط به حرف بزرگ میشه رو میده(س).

تشکر.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •