نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: نام ستونهای جداول در combobox

نام ستونهای جداول در combobox

سلام...من 2 تا combobox دارم تو اولی اسم 4 تا جدول و تو دومی میخوام هر جدول رو که از اولی انتخاب کردم ، اسم ستونهای اون جدول به عنوان آیتم های combo2 قرار بگیره..با
    combobox2.items.add("") این کارو کردم ولی اینطوری کدهاش زیاد میشه(واسه هر ستون این عبارت رو نوشتم)میخوام اگه میشه با دستور sql این کارو انجام بدم...(واسه هر جدول یه دستور)
    این که از combo1 یه گزینه انتخاب کنم(البته مقدار یه ستونو)بعد مقدارهای ستونهای دیگه از همون جدول یا یه جدول دیگه رو که بستگی به ستون انتخابی داشته باشه رو میتونم بریزم تو combo2...اما سرستون رو نمیتونم...ممنون

واسه هر ستون لازم نیست این کار رو انجام بدید . کد زیر رو ببین

string[] ob = { "1", "2", "3" };
    comboBox1.Items.AddRange(ob);

کاربر دائمی آواتار mohammad272005
    محل زندگی
    تهران
    احتمالا منظوره شما اینه:

string
    queryStatement = "SELECT [name] FROM dbo.syscolumns WHERE [id] = (SELECT [id] FROM dbo.sysobjects WHERE [name] = '" + tableName + "') order by [name]";

سلام...من 2 تا combobox دارم تو اولی اسم 4 تا جدول و تو دومی میخوام هر جدول رو که از اولی انتخاب کردم ، اسم ستونهای اون جدول به عنوان آیتم های combo2 قرار بگیره..با
    combobox2.items.add("") این کارو کردم ولی اینطوری کدهاش زیاد میشه(واسه هر ستون این عبارت رو نوشتم)میخوام اگه میشه با دستور sql این کارو انجام بدم...(واسه هر جدول یه دستور)
    این که از combo1 یه گزینه انتخاب کنم(البته مقدار یه ستونو)بعد مقدارهای ستونهای دیگه از همون جدول یا یه جدول دیگه رو که بستگی به ستون انتخابی داشته باشه رو میتونم بریزم تو combo2...اما سرستون رو نمیتونم...ممنون
    ابتدا:

using System.Data.SqlClient;

سپس در رویداد combobox1,selectedindexchanged این کد رو بنویسد :

private void comboBox1_SelectedIndexChanged(object sender, EventArgs e)
    {
    SqlConnection cnn = new SqlConnection("Data Source=.;Initial Catalog=country;Integrated Security=True");
    SqlCommand cmd = new SqlCommand("select * from " + comboBox1.SelectedItem.ToString(), cnn);
    cnn.Open();
    SqlDataReader reader = cmd.ExecuteReader();
    comboBox2.Items.Clear();
    for (int field = 0; field < reader.FieldCount; field++)
    {
    comboBox2.Items.Add(reader.GetName(field));
    }
    }

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •