نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: اتصال به پایگاه داده با استفاده از دلفی

Question اتصال به پایگاه داده با استفاده از دلفی

سلام دوستان
    یه برنامه پایگاه داده ای نوشتم و قراره تو یه سیستم دیگه اجرا بشه . پایگاه دادش رو با استفاده از Sql express 2005 ساختم (SQL Server Management Studio Express CTP).

و حالا می خوام تو یه سیستم دیگه MSDE 2000 رو نصب کنم . چون نصبش خیلی راحت هست اینو انتخاب کردم در ضمن نیازی هم به استودیو ندارم .

حالا می خوام تو اون سیستم دیگه نرم به کنترل پنل و بخوام datasource ایجاد کنم .
    چه طوری می شه با استفاده از خود دلفی این کار رو انجام داد و پایگاه داده ی خودمون رو به sql بشناسونیم .

ممنون می شم راهنماییم کنید .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran
    اگه منظورت اینه که با برنامه به SQL سرویس دهنده وصل بشی، باید از ADOConnection استفاده کنی و برای اینکه انتخاب ConnectionString رو به دست کاربر بسپاری، می تونی از دستور (EditConnectionString(ADOConnection استفاده کنی. برای اینکار باید یونیت AdoConEd رو use کنی.
    بعد از اینکه کاربر Connection خودش رو درست کرد، ConnectionString اونو در یک ini فایل بریز تا دفعه بعد که برنامه اجرا می شه، از روی اون Connection رو بسازی و کاربر مجبور نباشه هر دفعه این کار رو انجام بده.
    ضمنا اگه قراره به دیتابیس با SqlAuthenticate وصل شی، موقع ساختن ini فایل حواست باشه که پسورد رو Encrypte کنی.

Smile

نقل قول نوشته شده توسط A.Nemati مشاهده تاپیک
    اگه منظورت اینه که با برنامه به SQL سرویس دهنده وصل بشی، باید از ADOConnection استفاده کنی و برای اینکه انتخاب ConnectionString رو به دست کاربر بسپاری، می تونی از دستور (EditConnectionString(ADOConnection استفاده کنی. برای اینکار باید یونیت AdoConEd رو use کنی.
    بعد از اینکه کاربر Connection خودش رو درست کرد، ConnectionString اونو در یک ini فایل بریز تا دفعه بعد که برنامه اجرا می شه، از روی اون Connection رو بسازی و کاربر مجبور نباشه هر دفعه این کار رو انجام بده.
    ضمنا اگه قراره به دیتابیس با SqlAuthenticate وصل شی، موقع ساختن ini فایل حواست باشه که پسورد رو Encrypte کنی.
    چیزای جالبی گفتین .

در ضمن مگه می شه بدون ADOConnection به Sql وصل شد ?!

در ضمن من اول می خواستم برنامه تو هر سیستمی هست , خودش مسیر جاری رو به عنوان مسیر پایگاه داده تو ConnectionString قرار بده و بعدش به sql کانکت بشه . ولی خطا می داد . آیا با استفاده از این EditConnectionString مشکل من در این مورد حل می شه . اگه بشه که خیلی عالی می شه.

راستی یادم رفت بگم یه جایی گفته بود که برای کار با اس کیو ال تو دلفی باید بعد از نصب sql بری به کنترل پنل و قیمت administrative tools و بعدش هم datasource و اونجا sql server رو ادد کنی تا پایگاه دادت کار کنه . می شه بگین منظورش از این کار چی بوده و آیا من در هر سیستمی باید این کار ها رو انجام بدم .

به خاطر جواب هم فوق العاده ممنون

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran
    مگه می شه بدون ADOConnection به Sql وصل شد ?!
    بله می شه ولی اصولی ترین کار استفاده از ADOConnection است. از روشهای غیراصولی مثلا یک راهش همینه که در آخر پستتون گفتید
    یه جایی گفته بود که برای کار با اس کیو ال تو دلفی باید بعد از نصب sql بری به کنترل پنل و قیمت administrative tools و بعدش هم datasource و اونجا sql server رو ادد کنی تا پایگاه دادت کار کنه
    و یا اینکه ConnectionString رو مستقیما به کنترلهای ADO خودتون بدید (مثل ADODataSet, ADOTable ,...).

من اول می خواستم برنامه تو هر سیستمی هست , خودش مسیر جاری رو به عنوان مسیر پایگاه داده تو ConnectionString قرار بده و بعدش به sql کانکت بشه
    مگه دیتابیس شما تو همه سیستم ها نصبه و هر سیستمی برای خودش دیتابیس جداگانه داره که مسیر جاری برنامه رو به عنوان مسیر دیتابیس براش مشخص می کنید؟
    اگه اینطوره (که دیگه نیازی به SQL2005 نیست) که هیچ ولی اگه قراره برنامه تحت شبکه کار کنه، شما باید دیتابیس را روی یک سیستم (به عنوان سرور) داشته باشید و فقط روی همون سیستم لازمه که SQL نصب بشه. سیستم های دیگه از طریق همون ConnectionString به دیتابیس سرور وصل می شن.
    ConnectionString رشته ای است که شامل مسیر سرور، نام دیتابیس و نوع اتصال با آن (Authenticate) هست که همه اینها وقتی از EditConnectionString استفاده کنید، به صورت ویزاردی تشکیل می شن.
    آیا من در هر سیستمی باید این کار ها رو انجام بدم
    خیر. اگه از SQLServer2000 استفاده کنید، MDAC و اگه از SQLServer2005 استفاده کنید، NativeClient به کمک شما می آن. شما باید این ابزار را همراه برنامه خودتون روی سیستم ها نصب کنید (وقتی با InstallShield یا Wise برنامه نصبی می سازید، امکان الحاق کردن اینها به فایل نصبی وجود دارد). با این کار سیستمهای شما می توانند به SQLServer موجود در سرور متصل شده از بانکهای اطلاعاتی اون استفاده کنند.
    موفق باشید

سلام و ممنون از اطلاعاتت.

من از اس کیو ال سرور 2005 استفاده می کنم.
    بنابراین باید از NativeClient استفاده کنم . این فایل رو با نام sqlncli.msi تو پوشه ی فایل های نصبی sql sxpresS پیدا کردم حجمش هم حدود 3 الی 4 مگ هست.

حالا من می خوام بدونم اگه همین رو در کامپیوتر مقصد نصب کنم (یعنی SQL نصب شده؟) می تونم با فایل پایگاه دادها م از طریق برنامه ارتباط داشته باشم ؟
    در زمینه ی الحاق کردنش رفرنسی ندارید؟

در ضمن من منظورم رو اشتباه رسوندم . من می خوام وقتی مثلا کاربر برنامه رو تو سیستم خودش نصب کرد , فایل های پایگاه داده هم تو همون پوشه کپی بشن . بعد که کاربر برنامه رو اجرا کرد داخل پوشه ای در مسیر جاری دنبال اونا گشته و اگه پیداشون کرد کانکشن رو می سازه و کانکت می شه . من این کار رو کردم و کانکشن رو هم تغییر دادم ولی وقتی می خواستم کانکت کنم (RUNTIME) یه خطا می داد شما گفتید که باید از EditConnection استفاده کنی . آیا مشکل حل می شه .

Question

سلام.

من VPC رو نصب کردم تا با یه سیستم تمیز کار کنم . اونجا فقط NATIVECLIENT رو نصب کردم ولی برنامه کار نکرد و همون خطایی رو داد که هنگام نصب نشده بودن SQL نمایش می ده . با این کار من متوجه شدم که این فایل NATIVECLIENT برای نصب SQL کافی نیست .

در ضمن من فقط می خوام همین سرویس های SQLنصب بشن ولی فایلی که اونا رو نصب می کنن ذو نمی دونم کدومه .

ممنون .

Question

نقل قول نوشته شده توسط A.Nemati مشاهده تاپیک
    اگه از SQLServer2005 استفاده کنید، NativeClient به کمک شما می آن. شما باید این ابزار را همراه برنامه خودتون روی سیستم ها نصب کنید با این کار سیستمهای شما می توانند به SQLServer موجود در سرور متصل شده از بانکهای اطلاعاتی اون استفاده کنند.
    موفق باشید
    دوست عزیز اینی که گفتید رو امتحان کردم یعنی نصبش کردم ولی برنامه هنوزم همون خطایی می ده که موقع نصب نبودن سرویس ها می ده . یعنی سرویس ها نصب نشدند .

دوستان کسی نیست کمک کنه.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •