صفحه 4 از 4 اولاول ... 234
نمایش نتایج 121 تا 135 از 135

نام تاپیک: نكاتی در مورد برنامه نويسي در Visual Basic

کاربر دائمی آواتار m.4.r.m
    محل زندگی
    تبریز

نقل قول: نكاتی در مورد برنامه نويسي در Visual Basic

ادامه آموزش دستورات SQL :

دستور Join :

این دستور حالت های مختلفی داره که در زیر اسامی آنها را ذکر خواهم کرد :

1- Inner Join : ردیف هایی را بر می گرداند که حداقل یک همخوانی بین دو جدول وجود داشته باشد. ( کاربرد بیشتری هم دارد ) .
    2- Left Jin : این دستور ردیف های خوانده شده را از جدول شماره 1 یعنی جدول سمت چپ برمیگرداند حتی اگر هیچ همخوانی با جدول شماره 2 یعنی جدول سمت راست نداشته باشد.
    3- Right Join : این دستور ردیف های خوانده شده را از جدول شماره 2 یعنی جدول سمت راست برمیگرداند حتی اگر هیچ همخوانی با جدول شماره 1 یعنی جدول سمت چپ نداشته باشد.
    4- Full Join : عبارت کلیدی FULL JOIN تمام ردیف های موجود در جداول را با وجود حتی یک همخوانی میان جداول بر میگرداند .

معمولا به جز حالت اول حالت های دیگری کاربرد زیادی ندارند .

مثال برای حالت اول :

SELECT Customers.CustomerName, Orders.OrderID
    FROM Customers
    INNER JOIN Orders
    ON Customers.CustomerID=Orders.CustomerID

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    دستور Union :

از دستور Union برای ترکيب و ادغام دو يا چند ستون مختلف از 2 يا چند جدول و نشان دادن آنها در يک ستون مشترک استفاده می شود .

SELECT City FROM Customers
    UNION
    SELECT City FROM Suppliers
    ORDER BY City;

کاربر دائمی آواتار m.4.r.m
    محل زندگی
    تبریز

ادامه آموزش دستورات SQL :

دستور Select Into :

از دستور Select Into در موارد زير استفاده می شود :

ايجاد يک Back Up ( نسخه پشتيبان ) از يک جدول .
    ايجاد يک آرشيو از رکوردهای يک جدول .
    قرار دادن برخی از رکوردها يا فيلدهای مورد نظر از يک جدول در يک جدول جديد .
    ايجاد يک نسخه پشتيبان از کل يک پايگاه داده در يک پايگاه داده جديد .

به مثال ها دقت فرمائید :

مثال : ايجاد يک Back Up از جدول Customers در يک جدول جديد :
    Select * Into Customers_Backup 
    From Customers ;

مثال : ايجاد يک Back Up از جدول Customers در يک جدول ديگر در يک پايگاه داده جديد به نام Backup.mdb :

Select * Into Customers_backup In "Backup.mdb" 
    From Customers

مثال : مشخصات نام ، نام خانوادگی جدول مشتری را که در شهر آلمان هستند در يک جدول جديد به نام Inormation وارد میکند :

Select Name , Family,City Into Information
    From Customers , City
    Where Customers.CustomerID = City.CustomerId

نقل قول: دستورات فايل

سلام داداش خیلی جالب بود
    ولی یه خواهشی از شما داشتم اونم اینه که اگه می تونین نحوه ی اتصال ویژوال به پایگاه داده رو به صورت عکس واسمون بذارین ممنون میشم

سلام
    واقعیت مشکلی دارم که نمیتونم حل کنم...
    من access رو به vb اتصال دادم و موفق بوده...
    حالا برنامه سرچی نوشتم که محتویات textbox رو سرچ کنه ولی فقط اون متنهایی که انگلیسی هست رو پیدا میکنه...فارسی نه
    خیلی مهمه برام میشه زود جواب بدین لطفـــا
    آخرین ویرایش به وسیله vbhamed : یک شنبه 04 مرداد 1394 در 19:51 عصر

خواستم عرض کنم که اصطلاح اشارگر فایل هیچ ربطی به موس و اشاره گر موس ندارد، اینکه گفته می شود در ابتدای باز کردن یک فایل اشاره گر در ابتدای فایل قرار دارد، منظور اینست که اگر با استفاده از دستور input اقدام به خواندن دیتا از فایل کنیم، اولین رکورد از فایل خوانده می شود، و اگر با دستور input دیگری مجددا اقدام به خواندن همان فایل کنیم، رکورد دوم خوانده خواهد شد، به عبارت دیگر با هر بار دستور input اشاره گر یک رکورد به جلو می رود و باعث می شود که رکورد مورد اشاره خوانده شود. ضمنا مفهوم اشاره گر فقط برای فایل های ترتیبی بکار می رود و برای فایل های تصادفی، یا همان random access file بی معنی است، چون برنامه نویس در زمان کد نویسی ، در متن سطری از برنامه که محتویات فایل را می خواند، حتما باید شماره رکورد مورد نظر را وارد کنید، به عبارت دیگر باید به سیستم بگوید که کدام رکورد را بخوان، پس اشاره گر اصلا برای فایل با دسترسی تصادفی، بی معنی است.
    با تشکر: مهران فروردین

سلام

اتفاقا اشاره گر دقیقا در فایلهای Random و البته همه فایلها معنی داره، شما می‌تونید بدون دادن شماره رکورد هم از فایل Random بخونید و یا اگر خواستید محل اشاره گر رو تغییر بدید و دوباره بخونید و بنویسید

فایل ss.txt
    1111
    2222
    3333
    4444

نمونه کد

Dim x As String * 6

Open "c:\ss.txt" For Random As #1 Len = 6

Get #1, , x: MsgBox x
    Get #1, 3, x: MsgBox x

Seek #1, 1
    Get #1, , x: MsgBox x

Close
    اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم و به هم ياد بديم، حالا هر كدوم دو تا چيز ياد داريم ! http://www.ArminaCo.com

این بحث ثمره عملی ندارد، در طول سال ها برنامه نویسی، هر زمان که خواستیم از فایل random چیزی بخوانیم، بدون توجه به محل فعلی pointer و در مقابل دستور get شماره رکورد را داده ایم، برای من تابحال پیش نیامده که بخواهم با استفاده از دستور seek محل اشاره گر را عوض کنم و در سطر بعدی، بدون دادن شماره رکورد، از فایلی چیزی بخوانم، بهتر است بجای هر دو سطر:
    Seek #1
    Get #1, ,x
    فقط یک سطر:
    Get#1,1,x
    را بنویسیم، البته اگر من بجای عبارت(بی معنی) عبارت (کاربرد ندارد) را در متن فوق استفاده می کردم بهتر بود، البته ممکن است کاربردهایی هم برای آن پیدا شود، اما در واقع برنامه نویس در طول انجام یک پروژه معمولا در اینگونه موارد به مشکل نمی خورد، اما خدمت همکاران دانشمند، می خواستم چند مشکل اساسی را مطرح نمایم، لطفا اگر اطلاعات و تجربیاتی دارید، دریغ نفرمایید،
    با تشکر و امتنان: مهران فروردین
    مشکل اول) هنگامیکه یک برنامه بزبان ویژوال بیسیک ۶ را کامپایل نموده و بصورت یک فایل اجرایی (exe.) در می آورید و آنرا بر روی کامپیوتر دیگری که به تازگی ویندوز جدیدی بر روی آن نصب شده اجرا می کنید، فایل مذکور اجرا نشده و با خطای class not registers you... مواجه می شویم، البته اگر نرم افزار ویژوال استادیو ۶ و یا آفیس ۲۰۰۷ یا یک آفیس ورژن پایین تر را بر روی آن نصب کنید مشکل برطرف خواهد شد، در واقع فایل اجرایی شما جهت اجرا نیاز به یک فایل DLL. دارد که بصورت اورجینال در ویندوز موجود نیست یا احتمالا رجیستر نشده است که با نصب ویژوال یا آفیس های قدیمی مشکل برطرف می شود، سوال اینجاست که چگونه می توان برنامه را بگونه ایی کامپایل نمود که فایل اجرایی که ایجاد می شود بدون مشکل اجرا شود و ما مجبور نباشیم از کاربران نرم افزارهای خود بخواهیم که باید visual studio 6 و یا یک آفیس قدیمی را بروی سیستم خود نصب کنند تا برنامه ما اجرا شود؟

سلام
    بحث وجود نداشتن یک چیز است و کم کاربرد بودن چیزی دیگر

شما گفتید اشاره گر در فایلهای Random معنی ندارد اما معنی دارد، ضمنا مسئله استفاده از دستور Seek نیست، شما داخل خود دستور Get هم که شماره رکورد رو میدین یعنی دارین اشاره گر فایل رو تنظیم می‌کنید، البته نه اینکه دقیقا شماره بایت مورد نظر رو بدین، شماره رکورد رو می‌دین خودش با توجه به طول رکورد به بایت مورد نظر میره و این یعنی اشاره گر فایل

Seek یک دستور کلی است که برای کار با فایلهای مختلف متنی و باینری و رندوم کاربرد دارد

فرض کنید به هر دلیلی قراره از قسمتی از فایل تا آخرش خونده بشه، اینجا می‌تونید یک تابع بنویسید که بدون توجه به موقعیت اشاره‌گر تا آخر فایل رو بخونه (تو دستور Get شماره رکورد ندین) و قبل از استفاده از تابع با دستور Seek موقعیت اشاره گر رو هر جای فایل خواستید تنظیم می‌کنید، در هر حال بودن چنین چیزی بهتر از نبودنشه و یه جاهایی کاربرد داره که ممکنه الان به ذهن نرسه

در مورد سؤال دوم هم بارها در سایت بحث شده، شما باید برای برنامتون ستاپ درست کنید
    به لینک زیر مراجعه فرمایید

https://barnamenevis.org/forumdisplay...8%A7%DB%8C-VB6
    اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم و به هم ياد بديم، حالا هر كدوم دو تا چيز ياد داريم ! http://www.ArminaCo.com

مشکل اول با مراجعه به لینک معرفی شده از طرف شما و مطالعه محتویات آن و در نهایت استفاده از ویزارت InstallShield موجود در پکیج ویژوال استادیو بطور کامل برطرف گردید، از راهنمایی حضرتعالی سپاسگزارم،
    مشکل دوم) جهت اجرای نرم افزارهای فارسی نیاز به تنظیماتی در قسمت Regional and Language Option کنترل پنل ویندوز است، به عبارت دیگر باید در قسمت کنترل پنل، پنجره ی یاد شده را باز کرد و در تمامی کادرها و کومبوها و ۰۰۰ کشور را ایران و زبان را فارسی انتخاب نمود، مخصوصا باید بر روی کلید Change system Locale کلیک بزنید و کشور Iran را انتخاب نمایید، حال چگونه می توان با استفاده از یک سطر فرمان در متن یک برنامه بزبان ویژوال بیسیک ۶ ، این تنظیمات را اعمال کرد، آیا می توان یک بچ فایل یا چیزی شبیه به آن یا کدی به زبان vb6 نوشت تا این تنظیمات بدون دخالت کاربر و موس ، اعمال گردد؟

کاربر دائمی آواتار ایلیا آخوندزاده
    محل زندگی
    تبریز

باسلام
    اینو مد نظر بگیرین که اصولا تغییر در تنظیمات ویندوز بدون اجازه کاربر توسط UAC یا Firewall بلاک می شه مگر اینکه اونا خاموش باشن و فکر هم نکنم با یه کد بشه اینارو اعمال کرد.
    موفق باشین

سلام،
    می دانید که با استفاده از تابع ()Dir می توان فهمید که در یک فولدر یا درایو، فایلی با نام مورد نظر شما وجود دارد یا خیر، بعنوان نمونه دستور
    (Print Dir(C:\Temp\Mehran.exe
    چنانچه فایلی با نام Mehran.exe در مسیر پانچ شده وجود داشته باشد عبارت Mehran.exe را چاپ می کند و در غیر اینصورت هیچ چیزی چاپ نمی شود. حال می توان با استفاده از دستور if و الگوریتم مناسب، تکه برنامه ای نوشت که بتوان با استفاده از آن تشخیص داد که یک فایل در درایو یا فولدر بخصوصی وجود دارد یا نه؟
    سوال من از همکاران عزیز متخصص و دانشمند اینست که آیا تابع مشابه ای در زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک ۶ وجود دارد که بتوان با استفاده از آن و به روشی مشابه، وجود یا عدم وجود یک فولدر را کشف کرد. آیا تابعی وجود دارد که در صورت وجود یک فولدر نام یا یک مقدار منطقی را برگرداند تا با استفاده آن بتوانیم بفهمیم که فولدر مورد نظر ما موجود است یا خیر؟

سلام

برای فهمیدن اینکه فایلی در درایو یا پوشه ای وجود داره باید یک تابع بنویسید که کلیه پوشه ها و زیر پوشه ها رو لیست کنه و تو هر کدوم با دستور Dir دنبال فایل مورد نظر بگرده و تابع مستقیمی وجود نداره، البته تو اینترنت نمونه زیاده

دوم اینکه با همون دستور Dir میشه دنبال فهرست هم گشت و وجود یا عدم وجود اون رو مشخص کرد، به پارامتر دوم دستور Dir مراجعه کنید

سوم هم اینکه کلا کار دستور Dir رو با File System Object انجام بدین خیلی بهتره و امکانات بیشتری هم داره
    از منوی Project گزینه References آیتم Microsoft Scripting Runtime رو علامت بزنید و دستور زیر رو بنویسید
    Dim fs as New FileSystemObject
    fs.

با زدن . بعد از fs لیست توابعش ظاهر میشه

سلام دوست عزیز
    کانکشن استیرینگی که لطف کردی گذاشتی برای اتصال به بانک اکسس هست که من ازش چند سالیه استفاده میکنم. میشه همین استیرینگ رو برای بانک sql هم بزارید.
    چطور نام بانک و آدرس بانک تو sql و table رو وارد کنیم
    ممنون از زحمتت

دوستان من تازه میگم شروع کنم و میخاستم سی شارپ یاد بگیرم الان رفتم آموزشگاه ثبت نام کردم اما استادش بهم گفت باید اول دوره ی ویژوال بیسیک رو بگذرونم الان خیلیا دیدم گفتن بدرد نمیخوره اخه من قصدم اینه حرفه ای یاد بگیرم ک درآمد زایی کنم باهاش لطفا بگین چیکار کنم الان چی مناسبه تره برام ک بصورت پایه یادبگیرم و بالا برم

نقل قول نوشته شده توسط Shabnam00 مشاهده تاپیک
    دوستان من تازه میگم شروع کنم و میخاستم سی شارپ یاد بگیرم الان رفتم آموزشگاه ثبت نام کردم اما استادش بهم گفت باید اول دوره ی ویژوال بیسیک رو بگذرونم الان خیلیا دیدم گفتن بدرد نمیخوره اخه من قصدم اینه حرفه ای یاد بگیرم ک درآمد زایی کنم باهاش لطفا بگین چیکار کنم الان چی مناسبه تره برام ک بصورت پایه یادبگیرم و بالا برم
    خب اگر قراره سی شارپ یاد بگیری پس دیگه ویژوال بیسیک چیه گفته
    ضمنا برای برنامه نویسی اول باید الگوریتم فلوچارت یاد بگیری بعد زبان برنامه نویسی

صفحه 4 از 4 اولاول ... 234

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •