نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: رمزها در SQL

Cool رمزها در SQL

من یه برنامه دارم که از بانک SQL استفاده کردم و برای ذخیره نام کاربران و کلمه های عبور از یه جدول استفاده کردم.

حالا اگه کسی باشه که بیاد و از توی Enterprise Maneger بره و جدول رو نگا کنه می تونه کلمات عبور کاربران رو ببینه من فیلد کلمه عبور را از نوع nvarchar انتخاب کردم برای اینکه از این طریق نشه به کلمات عبور دسترسی پیدا کرد چه نوعی رو باید استفاده کنم که به اصطلاح کلمات عبور کدینگ بشه.

در ضمن من می خوام کلمات عبور رو در دلفی به صورت String استفاده کنم!

کاربر دائمی آواتار vesal
    محل زندگی
    تهران
    نقل قول نوشته شده توسط اصغر (پوآچ) مشاهده تاپیک
    من یه برنامه دارم که از بانک SQL استفاده کردم و برای ذخیره نام کاربران و کلمه های عبور از یه جدول استفاده کردم.

حالا اگه کسی باشه که بیاد و از توی Enterprise Maneger بره و جدول رو نگا کنه می تونه کلمات عبور کاربران رو ببینه من فیلد کلمه عبور را از نوع nvarchar انتخاب کردم برای اینکه از این طریق نشه به کلمات عبور دسترسی پیدا کرد چه نوعی رو باید استفاده کنم که به اصطلاح کلمات عبور کدینگ بشه.

در ضمن من می خوام کلمات عبور رو در دلفی به صورت String استفاده کنم!

باید رمز عبور به صورت کد شده در دیتابیس ذخیره بشه

اصلاً رمز هیچ ...
    اگه کاربری بیاد دیتابیس رو پاک کنه چی !!!
    من با Sql 2005 کار می کنم . چطور می شه برای ورود به Managment Studio رمز گذاشت .
    در واقع چطور می شه به اس کیو ال بفهمونیم که یک یوزر خاص اجازه کانکت شدن داشته باشه ؟

سلام
    خوب منم همینو موندم چطور اینکار رو کنم دیگه راهنمایی می خوام.

اصلاً رمز هیچ ...
    من با Sql 2005 کار می کنم . چطور می شه برای ورود به Managment Studio رمز گذاشت .
    در واقع چطور می شه به اس کیو ال بفهمونیم که یک یوزر خاص اجازه کانکت شدن داشته باشه ؟
    اگه کسی با یه یوزر دیگه وارد ویندوز بشه فکر کنم موقع دسترسی به اس کیو ال ازش Username و Password بخواد. چون شما همیشه با یک کد کاربری (Username) وارد Managment Studio می شی ازت کلمه عیور و کد کاربری نمی خواد. امتحان کن! مطمئمن نیستم ولی اینجور فکر می کنم

کاربر دائمی آواتار DataMaster
    محل زندگی
    مشهد الرضا
    نقل قول نوشته شده توسط vesal مشاهده تاپیک
    شما میتونی از الگوریتمهای رمزنگاری استفاده کنی و کلمه عبور رو توسط اون الگوریتم تبدیل به یه عبارت رمز نگاری شده کنید و در دیتا بیس ذخیره کنید. MD5 رو توی همین انجمن دلفی جستجو کنید ، تابع اون به صورت دلفی قبلا دیدم
    اصلاً رمز هیچ ...
    شما میتونید حالت امنیت ورود به Sql Server رو از Wondows Modeبه Mixed Mode تغییر بدین ، بهتره قسمت Sql Server جستجو کنید حتما مطالب زیادی پیدا میکنید.

نقل قول نوشته شده توسط DataMaster مشاهده تاپیک
    شما میتونید حالت امنیت ورود به Sql Server رو از Wondows Modeبه Mixed Mode تغییر بدین ، بهتره قسمت Sql Server جستجو کنید حتما مطالب زیادی پیدا میکنید.
    این کار رو انجام دادم و تمام یوزر ها رو پاک کردم و دوباره خودم یوزر جدید تعریف کردم مشکل حل شد .
    ممنون
    فکر کنم با این روش مشکل دوستمون هم حل بشه چون دیگه کسی نمی تونه بانک رو باز کنه که نیاز باشه پسورد رو رمز کنی .

نقل قول: رمزها در SQL

من یه کامپوننت می خوام که بتونه رشته رو به رمز درآره و بازگردونه اصلا همچین چیزی هست؟
    من Md5 رو جستجو کردم اما چیزی دستگیرم نشد

من یه کامپوننت می خوام که بتونه رشته رو به رمز درآره و بازگردونه اصلا همچین چیزی هست؟
    من Md5 رو جستجو کردم اما چیزی دستگیرم نشد
    TurboPower LockBox

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

نقل قول نوشته شده توسط Saeid59_m مشاهده تاپیک
    این کار رو انجام دادم و تمام یوزر ها رو پاک کردم و دوباره خودم یوزر جدید تعریف کردم مشکل حل شد .
    ممنون
    فکر کنم با این روش مشکل دوستمون هم حل بشه چون دیگه کسی نمی تونه بانک رو باز کنه که نیاز باشه پسورد رو رمز کنی .

البته باز هم مشكلتون را حل نميكنه. چون اگر كسي به فايلهاي بانك شما دسترسي داشته
    باشه ميتونه اس كيو ال را Stop كنه و آنها را پاك كنه.

شما باید یه یوزر برای ورود به sql تعریف کنی که هنگام ورود ازش پسورد بخواهد

سلام.
    به نظرم بهتره که رمز نگاری رو خودتون بنویسید. (اگرچه MD5 خوبه اما من ترجیح می دم خودم این کارو کنم)
    مثلا ا استفاده از XOR یا SHR ,SHL و ترکیبی از اونها. نیازی به قابلیت دی کد شدن نیست. می تونید رمز ورودی کاربر رو دوباره با همون الگوریتم کد کنید و کد حاصله رو با کد ذخیره شده در دی بی مقایسه کنید.
    یک نمونه از این رمز نگاری رو که خیلی هم ساده نیست براتون می گذارم.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    توابع تبدیل تاریخ با دقت 5000 سال
    پذیرش پروژه، کامپوننت، آموزش برنامه نویسی (دلفی، اس کیو ال، ..) -> 09123780840

دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نرم افزار پخش مویرگی

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •