نمایش نتایج 1 تا 26 از 26

نام تاپیک: یک نوآوری در دلفی

Exclamation یک نوآوری در دلفی

دوستان سلام
    چند وقت پیش ، در کنار یک پیشکسوت برنامه نویسی نشته بودم و مطالبی می گفت که برای من باورش سخت بود .
    اگر کسی در این مورد که توضیح میدم می تونه توضیحاتی بده بسم الله :
    1 - برنامه ایشان ( اپلیکیشن) توسط my sql طراحی شده است
    2- برنامه در یک سرور در اینترنت بارگذاری شده است.
    3- برنامه از بانکهای پاراداکس استفاده می کند .
    4-برنامه کاملا آن لاین بوده و در همان لحظه که فیلدها وارد می شوند در سرور و یا رایانه دیگر که برنامه در آنها نصب شده است ، خیلی سریع (در حد ثانیه) نمایش داده می شود !!!!
    5- برای نصب برنامه چند فایل بسیار کم حجم در سیستم کلاینت و چند فایل در اینترنت (وب) بارگذاری می شود .
    6- حجم هر صفحه با اینکه اپلیکیشن است بسیار پایین و در حد php می باشد.
    به نظر بنده این می تواند یک نوآوری باشد.
    اگر کسی از دوستان قبلا این کار را انجام داده است برای آشنایی بنده و سایر اعضاء ، ما را مطلع کند .

نقل قول: یک نوآوری در دلفی

با عرض معذرت
    بانک طراحی شده توسط my sql است .
    فوق العاده بودن طرح به این علت است که صفحاتی بسیار سبک بطور قطع به یقین در حد PHP دارد (کمتر از 60 کیلو) و این مساله برای بنده هم هنوز مبهم است ولی نمونه آنرا مشاهده کرده ام .
    البته لازم به ذکر است که یک نسخه از برنامه در کامپیوتر کاربر و یا کاربران نصب می شود و یک نسخه نیز در محیط وب طراحی شده و بارگذاری شده است .

و در بالا آمدن برنامه احتیاجی به بارگذاری مجدد صفحات و آبجکتها نمی باشد و فقط و فقط متن تایپ شده ارسال می گردد ( استدلال بنده)

با این حال اگر نظرات دیگری دارید بفرمایید که استقبال می شود .

من که هر چی این پست را می خوانم، متوجه نمیشم شما چی میگید! نوآوری دلفی اش در چی بوده؟ برنامه چی هست؟ Web Application هست یا Windows Application؟ با چی ساخته شده؟ Delphi هست یا منظورتون Delphi for PHP هست؟

و در بالا آمدن برنامه احتیاجی به بارگذاری مجدد صفحات و آبجکتها نمی باشد و فقط و فقط متن تایپ شده ارسال می گردد ( استدلال بنده)
    این یعنی چی؟!

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

کاربر دائمی آواتار mojtabadj
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط eniak.master مشاهده تاپیک
    با عرض معذرت
    بانک طراحی شده توسط my sql است .
    فوق العاده بودن طرح به این علت است که صفحاتی بسیار سبک بطور قطع به یقین در حد PHP دارد (کمتر از 60 کیلو) و این مساله برای بنده هم هنوز مبهم است ولی نمونه آنرا مشاهده کرده ام .
    البته لازم به ذکر است که یک نسخه از برنامه در کامپیوتر کاربر و یا کاربران نصب می شود و یک نسخه نیز در محیط وب طراحی شده و بارگذاری شده است .

با این حال اگر نظرات دیگری دارید بفرمایید که استقبال می شود .
    منظورتون اینکه از طریق دلفی به پایگاه داده mysql در host وصل میشده اگر اینطور باشه جالبه

چون در حالت عادی نمیشه وصل شد چون ip محلی invalid و ip هاست valid هست یک کمی
    توضیح بدید اتصالش به چه صورته؟

چون در حالت عادی نمیشه وصل شد
    با دلفی نمی شد به MySQL روی یک host وصل شد؟!!!! عجب!

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

کاربر دائمی آواتار mojtabadj
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط علی کشاورز مشاهده تاپیک
    قضیه ی web application و windows application به چه صورته؟

قضیه ی web application و windows application به چه صورته؟
    قضیه ایی در کار نیست. منظور شما چیه؟ فرق این دو را می خواید بدونید؟ اگر بله، برای آن تاپیک جدید ایجاد کنید.

منظور بنده این است که چند فرم به همراه تعدادی باتوم و ایدیت و کمبو باکس و . . . در برنامه وجود داره و در آنها ورود اطلاعات (کلاینت) انجام می پذیرد .
    دقیقا مانند تمام فرمهایی که در دلفی بصورت معمولی ایجاد می کنید و هیچ چیز خاصی ( حداقل در ظاهر) ندارد .
    شاید بدلیل اینکه من 3-4 سالیست که دست به دلفی نزدم بطور فنی نمیتونم توضیح بدم و شاید علت اصلی اش این است که برنامه نویس نمیخواد لو بده .
    ولی تمام تلاشم رو می کنم تا سوالات شما را از ایشان بپرسم

تا اونجایی که این پیش کسوت می گفت بسیاری از هزینه های چند صد میلیونی برای ایجاد سرور و سرویس دهی کلاینتها در کشور حل شده و تعدادی از مهندسان قدر ، هنوز در حیرتند ؟!! ( به نقل از خود ایشان)
    البته لازم به ذکر است که بانک آن در لینوکس به خوبی جواب می دهد بنابراین هزینه چندانی برای بارگذاری بانکها در وب و پشتیبانی سرور ها چه از لینوکس و Mysql نداره .
    لطفا شما بنده را در برملا کردن راز این برنامه نویس یاری بفرمایید.
    متشکرم

با چی ساخته شده؟ Delphi هست یا منظورتون Delphi for PHP هست؟
    ؟!
    برنامه توسط دلفی 7 نوشته شده و بانک آن Mysql می باشد .

برنامه توسط دلفی 7 نوشته شده و بانک آن Mysql می باشد
    Windows Application هست، یا Web Application؟

حجم هر صفحه با اینکه اپلیکیشن است بسیار پایین و در حد php می باشد.
    صفحه چی؟! تا وقتی به سوال بالا جواب درست ندید، نمیشه درک درستی از موضوع داشت. البته میتونه یک Windows Application ساده باشه که بنا بر درخواست کاربر یکسری صفحات HTML را لود میکنه و بجای رابط کاربر به کاربر نمایش میده.

کاربر دائمی آواتار linux
    محل زندگی
    تهران

منظور بنده این است که چند فرم به همراه تعدادی باتوم و ایدیت و کمبو باکس و . . . در برنامه وجود داره و در آنها ورود اطلاعات (کلاینت) انجام می پذیرد .
    دقیقا مانند تمام فرمهایی که در دلفی بصورت معمولی ایجاد می کنید و هیچ چیز خاصی ( حداقل در ظاهر) ندارد .
    شاید بدلیل اینکه من 3-4 سالیست که دست به دلفی نزدم بطور فنی نمیتونم توضیح بدم و شاید علت اصلی اش این است که برنامه نویس نمیخواد لو بده .
    ولی تمام تلاشم رو می کنم تا سوالات شما را از ایشان بپرسم

تا اونجایی که این پیش کسوت می گفت بسیاری از هزینه های چند صد میلیونی برای ایجاد سرور و سرویس دهی کلاینتها در کشور حل شده و تعدادی از مهندسان قدر ، هنوز در حیرتند ؟!! ( به نقل از خود ایشان)
    البته لازم به ذکر است که بانک آن در لینوکس به خوبی جواب می دهد بنابراین هزینه چندانی برای بارگذاری بانکها در وب و پشتیبانی سرور ها چه از لینوکس و Mysql نداره .
    لطفا شما بنده را در برملا کردن راز این برنامه نویس یاری بفرمایید.
    متشکرم
    :) خوب سال نوآوری هست چه اشکالی داره، ولی معمولا این نوآوریها حاصل فکر تازه کارها هست نه پیشکسوتها! شاید هم شما درست متوجه منظور این بنده خدا نشدید.
    یک تقسیم بندی برای برنامه هست که به دو شکل وین آپلیکیشن ، یا وب آپلیکشن تقسیم می کنند، وین آپلیکیشن مثالش خوبش همان برنامه outlook express هست ، وب آپلیکشن مثالش همین سایت برنامه نویس،تازه سایت برنامه نویس هیچ چیز خاصی هم رو کامپیوتر شما نصب نمی کند.
    خیلی از برنامه ها از یک پایگاه داده ای برای ذخیره داده ها استفاده می کنند، خیلی قبل تر همین جوری توی یک فایل تکست یا باینری می ریختند و بعدش می خوانند ، یکمی جلوتر از اون قبل تر که خدمتتان عرض کردم ، بر اساس مطالعات دانشمند محترمی به اسم دکتر کاد (cod) و تئوری های ایشان یک چیزی به اسم بانک داده ای رابطه ای درست شد که مختصر شده انگلیسیش میشه RDBMS ، تا سالیان سال اوراکل معرفترین بود ، بعدش ماکروسافت با sql server 7 یک جایی برای خودش باز کرد، و الان هم با sql server 2005 و 2008 که به تازگی ارائه شده جای پاش در این بازار سفت تر کرد، فقط این دوتا نیستند البته، mysql هم از 5-6 سال پیش توسعه داده شد که الان به نسخه 5 رسیده توسعه دهندگانش اخیرا این نرم افزار اپن سورس را به شرکت سان فروختند.
    جریان وب را هم که حتما خودتان می دانید ، برای تولید صفحات پویا زبانهایی بوجود آمدند که مهمترین اینها php و asp هست.
    حالا ممکن هست این پیشکسوت عزیز ما برنامه خودش را بصورت وب اپلیکیشن طراحی کرده و بجای اینکه از اینترت اکسپلورر استفاده کنه برای لود کردن صفحات برنامه خودش یک برنامه کوچک با دلفی نوشته که در داخل آن برنامه یک کنترل اینترنت اکسپلورر قرار داده که و با آن برنامه صفحات را لود می کند.
    البته اگر این کار را انجام داده باشه کار خاصی نکرده.

Windows Application هست، یا Web Application؟
    صفحه چی؟! تا وقتی به سوال بالا جواب درست ندید، نمیشه درک درستی از موضوع داشت. البته میتونه یک Windows Application ساده باشه که بنا بر درخواست کاربر یکسری صفحات HTML را لود میکنه و بجای رابط کاربر به کاربر نمایش میده.
    با عرض سلام مجدد خدمت دوستان
    برنامه بصورت ویندوز اپلیکیشن است و از مرورگر استفاده نکرده است .
    ایشان با استفاده از چند تا فرم ساده در دلفی این کار را انجام داده است .
    مزیت این کار این است که هیچ فرم ، صفحه ، کد HTML لود نمیشه و احتمالا به خاطر این است که با سرعت پایین مودم ، به سرعت ذخیره می شود.
    برای نمونه می توان از این برنامه در پاسخ به سوالات ، نظر سنجی ها ، نمایندگی های محصولات و . . . استفاده نمود ( با قابلیت ذخیره شدن سریع در بانک اطلاعاتی سرور )

کاربر دائمی آواتار Mahyaa
    محل زندگی
    UAE

من اگر جای شما بودم ،اول سعی میکردم اطلاعات کاملی از برنامه مورد نظر کسب کنم و بعد اینجا توضیحات فنی میدادم تا در مورد مطلب بحث بشه .
    راستش من که هیچی تا بحال نفهمیدم .
    توی پست اول اسم "پارادکس" (!) رو آوردید .
    میگید وین اپلیکیشن است ولی حجم صفحات کم است ! از مرور گر هم استفاده نکرده !

نقل قول نوشته شده توسط Mahyaa مشاهده تاپیک
    میگید وین اپلیکیشن است ولی حجم صفحات کم است ! از مرور گر هم استفاده نکرده !
    دقیقا همینطوره

کاربر دائمی آواتار Mahyaa
    محل زندگی
    UAE

دقیقا همینطوره
    وقتی وین اپلیکیشن هست ، از بروزر هم استفاده نشده ، پس صفحه چیه !؟!؟! منظورتون فرمه ؟

عجیبه ها !

پ.ن : شما برنامه رو دیدید !؟

نقل قول نوشته شده توسط Mahyaa مشاهده تاپیک
    منظورتون فرمه ؟

پ.ن : شما برنامه رو دیدید !؟
    بله دقیقا

و اگر برنامه رو نمیدیدم مطمئن نمی شدم .
    ولی اگر می بینید که از شما دوستان نظر می خوام به خاطر اینه که خودم از ترفندی که این دوستم زده است خبری ندارم و مطمئنم که در سایت برنامه نویس ، برنامه نویسان قدری پیدا میشند تا راه حل این مساله رو پیدا کنند.
    با تشکر

ولی اگر می بینید که از شما دوستان نظر می خوام به خاطر اینه که خودم از ترفندی که این دوستم زده است خبری ندارم و مطمئنم که در سایت برنامه نویس ، برنامه نویسان قدری پیدا میشند تا راه حل این مساله رو پیدا کنند.
    آخه دوست عزیز، شما تا اینجای کار حتی نتونستید کار برنامه و علت "نوآور" بودن آن را درست تشریح کنید، پس چطور انتظار دارید که کسی بیاد و راه حل مسئله ایی را که هنوز مشخص نیست چیه، پیدا کنه؟!

شما خودتون ببینید متوجه پست هایی که زدید میشید؟! یک برنامه Windows Application که از MySQL و Paradox استفاده میکنه و حجمش کمه و از یک طرف سریع روی سیستم کاربر قرار میگیره، از طرفی مزیتش اینه که چون فرم ها در داخل برنامه قرار دارند و از طریق سرور ارسال نمیشند، برای پهنای باند پایین هم مناسبه. یک چیزی شبیه PHP هست، اما Web Application نیست و در اون از مرورگر استفاده نشده. صفحاتش حجمشان در حدود PHP هست و ...
    شما خودتون می تونید با این شرح متناقض از امکانات این برنامه، تصویر واضح و درستی از اون داشته باشید؟! من هر چی سعی می کنم، نمی تونم!

با سلام و تشکر از اینکه وقتتان را به این تاپیک اختصاص دادید.

1- همانطور که قبلا عرض کردم ، ایشان از مای اسکیو ال استفاده کرده اند و پاراداکس اشتباه بنده بوده است .
    2- ایشان امروز گفتند که از DBexpress استفاده کرده اند .

3- از روشهای ADO و ODBC و اینتراوب نیز امکان این کار وجود دارد ولی هیچکدام از آنها بصورت آن لاین (در حد ثانیه) بانک را آپدیت نمی کنند.

4- ایشان به عنوان نمونه سایتی را معرفی کردند www.razavipoor.ir که فیلدهای ورودی آن بطور مستقیم در بانک ریخته می شود و نظراتی که در این فیلدها ارسال شده است ، توسط همان برنامه سبک و کوچک که طراحی کرده اند به راحتی و با سرعت بالا قابل ویرایش می باشد .
    مثلا شما فرض کنید که در کل کشور صدها نفر بخواهند نظرات و فیلدهای ارسالی توسط کاربر در سایت را با این برنامه ویرایش کنند . به گفته ایشان اگر از روشهای Ado و odbc و اینتراوب استفاده شود ، برنامه کار می کند ولی هرگز آنلاین نیست و پس از مدت زمانی ( در زمان ترافیک بانک) امکان آپدیت شدن بانک میسر می شود.
    5- ضمنا فایلهایی که روی سیستم کلاینت قرار می گیره (در واقع همان برنامه بانک اطلاعاتی کوچک) ، توسط فلاپی ، سی دی و یا دانلود از محلی خاص ( طراحی شده توسط برنامه نویس) انجام می پذیرد.

دوستان عزیز !
    بنده هر چه شنیدم و دیدم از ایشان بوده و اگر اشتباهی رخ داده است عذر بنده را بپذیرید

منتظر نظرات شما هستم .
    با تشکر

- ایشان امروز گفتند که از DBexpress استفاده کرده اند .

3- از روشهای ADO و ODBC و اینتراوب نیز امکان این کار وجود دارد ولی هیچکدام از آنها بصورت آن لاین (در حد ثانیه) بانک را آپدیت نمی کنند.
    اینایی که دوستتان گفتند ربطی به ADO یا DBExpress نداره، احتمالا MySQL از CursorType نوع Dynamic پشتیبانی میکنه.

اینایی که دوستتان گفتند ربطی به ADO یا DBExpress نداره، احتمالا MySQL از CursorType نوع Dynamic پشتیبانی میکنه.
    ممنون . لطفا بیشتر راهنمایی بفرمایید. (اگر مطلب جا افتاده باشد )

کاربر دائمی آواتار vesal
    محل زندگی
    تهران

یعنی وصل شدن به یه دیتابیس My SQL از راه دور با دلفی تا این حد غیر قابل هضم است؟ عجب!!!

لطفا بیشتر راهنمایی بفرمایید.
    بعضی از RDBMSها از CursorType نوع Dynamic پشتیبانی می کنند. در این حالت با تغییر داده های Recordset در سمت سرور، سرور Recordsetهای Clientها را بطور خودکار Update میکنه تا آخرین تغییرات را منعکس کنند. من نمی دونم که آیا MySQL هم از این نوع CursorType پشتیبانی میکنه یا نه، ولی اگر فرض بگیریم که نرم افزار مورد نظر شما از هیچ لایه واسطی بین بانک اطلاعاتی و کلاینت ها استفاده نمیکنه و کلاینت ها هم مرتبا در فاصله زمانی مشخص خودشان را آپدیت نمی کنند، در این صورت باید نتیجه بگیریم که خود MySQL از این نوع CursorType پشتیبانی میکنه. البته این نوع CursorType سربار زیادی داره و معمولا ازش استفاده نمیشه.

سلام.
    درک کامل این تاپیک سخته ولی به جای غر زدن میخوام یه چیز جالب رو بگم که ممکنه منظور دوستمون همین باشه. اون مطلب وب سرویس هست.
    برنامه نویسی داره کلا میره به سمت وب سرویس. میشه گفت یه کامپوننت تحت وب. با وب سرویس میشه برنامه دلفی که روی یک سرور ویندوز یا کامپیوتر شماست با یه سرور لینوکس که بانک اطلاعاتیش mysql هست ارتباط بگیره.
    یک زبان واسط نیازه که توابع رو به اون زبان مینویسیم XML و هر دو زبان با اون کار میکنند. صدا زدن با Soap هست که شما یک صفحه با پسوند wsdl رو صدا میزنیدو توابع XML اون رو صدا میزنید. به اون تابع پارامتر میفرستید و اون تابع هم جوابتون رو بر میگردونه. همه زبانهای رایج ازش پشتیبانی میکنند. یک نکته جالب دیگه هم اینه که چون از پورت 80 برای انتقال اطلاعات استفاده میکنه مثل سوکت نیست که در استفاده ازون مشکل برخورد کنید. انگار صفحه وب باز میکنید و از طرفی روی همه سرورها هم پورت 80 بازه. یه مثال ساده اینکه یه سایت هواشناسی میاد وب سرویس هواشناسی رو به شما میده. شما فقط هر بار از طریق برنامه اون وب سرویس رو صدا میزنید. طول و عرض خغرافیایی رو پست میکنید و اون مثلا دمای هوا و وضعیت هوا رو برمیگردونه. یا مثلا سایت دهخدا میتونه وب سرویس رایگان و یا پولی بده که شما با یک برنامه چند کیلوبایتی سایت رو صدا بزنی و لغت رو بفرستی و در جواب یه آرایه که معنی لغت است رو بگیری. هم بانک رو به شما نداده و هم شما تونستی ازش استفاده کنی تو برنامه خودت. گوگل هم کلی ازین وب سرویسها داره که میتونید ازشون استفاده کنید. امیدوارم به درد خورده باشه.

این مطلب رو خوب توضیح دادین ولی فکر نمیکنید که بهتره به تاریخ تاپیک هم توجه کنید؟

با myDAC میشه (Data Access Components for MySQL)
    http://www.devart.com/mydac

من این کار رو انجام دادم در اون زمانی که فقط دلفی بلد بودم انجام دادم تحت وب کار نکرده بودم و میخواستم برنامه های تحت وب را با دلفی درست کنم خیلی دنبال راه حل این موضوع کشتم تا آخر توانستم با دیتابیس my sql و ms sql هاست وصل شوم و برنامه به صورت دکستاپ بود ولی آنلاین مثل تحت وب ها خوب این کار خیلی جالب بود ولی مشکلات زیادی داشتم از جمله سرعت و هزینه های انجام ip valid و غیره خلاصه من که بی خیال شدم زدم تو کار برنامه نویسی وب الان 5 سالیه که با asp.net و زبان C#‎ کار میکنم و راضیم به چند دلیل یکی اینکه بجز دلفی و برنامه نویسی دسکتاپ برنامه نویسی تحت وب رو تجربه کردم و دلیل مهم دیگه اینکه خاصیت و ذات تحت وب با دستکتاپ متفاوته و در خیلی مواقعه بهتره

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •