نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: ref & ^ یعنی چی؟

کاربر دائمی آواتار Modifier
    محل زندگی
    اصفهان دیار شیخ بهایی

Question ref & ^ یعنی چی؟

سلام علیکم

اول بعضی کلاس ها ref گذاشته شده. برا چی هست ؟

چرا تو تعریف شئ از ^ استفاده میشود ؟ مگه بدون این نمیشه ؟

یا علی

نقل قول: ref & ^ یعنی چی؟

این موارد از وصله های غیر استاندارد مایکروسافت به زبان ++C هست تا این زبان بتواند با مفاهیم جدید دات نت درست عمل کند.

ref در C++‎/CLI برای تعریف class یا struct به صورتی هست که گفته می شود آن کلاس از یک شئی مرجع بر روی حافظه heap مدیریت شده هست، که قابلیت های جدیدی به شما می دهد از جمله Garbage collection و ارث بری از سایر کلاس های مدیریت شده Net.
    اگر کلاس را با ref تعریف نکنید یعنی به همان صورت native در ++C مرسوم می باشد و بر روی حافظه مدیریت نشده .

^ در C++‎/CLI جایگزین * و & در ++C غیر مدیریت شده سابق (Native) هست و از این پس برای کار با دات نت باید از آن استفاده شود (همان اشاره گر ها و آدرس ها و ساختن شئی از کلاسی اما بر روی حافظه مدیریت شده )

محل زندگی
    اصفهان دیار شیخ بهایی

سلام علیکم

خب منم تو همین گیر کردم.
    با دات نت 2005 دارم برنامه نویسی میکنم.
    ولی به قول شما از nativeاستفاده میکنم چون با اینکه تازه کارم ولی فکر کردم تو مباحث شئ گرا و C++‎ اینطوری اصولی تره.
    در هرحال من میخوام با filestream یه فایل رو بخونم با متد read یه پارامتر داره که آرایه هست که با ^ باید تعریف بشه ولی تو کلاسای من چون مدیریت نشده نمیتونم این طوری تعریف کنم .

چیکار کنم ؟

موفق باشید

یا علی

کاربر دائمی آواتار PC2st
    محل زندگی
    کرمانشاه

در C++‎/cli امکان استفاده از کدهای managed در native نیست ولی بر عکسش (یعنی استفاده از native در managed) براحتی انجام شدنیه. البته به طریقی میشه از کدهای managed در native هم استفاده کرد اما این قابلیت در خود C++‎/cli گنجانده نشده ولی میشه به طریق دیگه ای عمل کرد (کلیک کنید!).

محل زندگی
    اصفهان دیار شیخ بهایی

سلام علیکم

یعنی من نمی تونم توی vs.net2005 کدهای native بنویسم ؟حتما باید از کدهای managed استفاده کرد؟

ممنون

یا علی

کاربر دائمی آواتار PC2st
    محل زندگی
    کرمانشاه

همانطور که توی visual studio 6.0 برنامه های native مینوشتین، به همان صورت میتونین برنامه های native خودتون رو توی visual studio .net هم بنویسین.

همچنین در visual studio .net، گرامر (syntax) مخصوصی برای کار با net. تحت نام کدهای managed به C++‎ standard اضافه شده است. الزامی به استفاده کردن از کدهای managed نیست ولی در صورت استفاده کردن از آن، برنامه می تواند از قابلیت های net. استفاده کند و وابسته به net. خواهد بود. در غیر اینصورت یعنی در صورت عدم استفاده از کدهای managed، خروجی برنامه بطور کاملا native می باشد مثل زمانی که از visual studio 6.0 استفاده می کردید.

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •