صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 75 از 75

نام تاپیک: تست قفل نرم افزاری

کاربر دائمی آواتار HadiDelphi
    محل زندگی
    تبریز

نقل قول: تست قفل نرم افزاری

دسدتون درد نکنه ولی شما برنامه رو از ریسورس درآوردین و دیکد کردین یا برنامه رو دامپ کردین ؟

کاربر دائمی آواتار hoax3r
    محل زندگی
    تهران

برای شما که نباید فرقی داشته باشه، من برنامه رو بعد دیکد دامپ کردم

محل زندگی
    تبریز

نه فرق داره , منظور شما این که بعد از این که برنامه فرزند رو از ریسورس برنامه پدر استخراج کردین , اونو دیکد کردین , بعدش اونو ران کردین ( بدون استفاده از برنامه پدر ) و بعد دامپ , درسته ؟

محل زندگی
    تهران

من چیزی رو از رسورس استخراج نکردم پروسه پدر پروسه فرزند رو دیکد میکنه بعد دیکد من پروسه رو دامپ کردم

محل زندگی
    تبریز

پس رو پروسه پدر Break Point ایجاد میکنید تا بقیه کد ها اجرا نشه درسته ؟

محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط HadiDelphi مشاهده تاپیک
    پس رو پروسه پدر Break Point ایجاد میکنید تا بقیه کد ها اجرا نشه درسته ؟
    چه سوالایی می پرسین! دیگه چطوری بگم، تو یکی از توابع فایل DATA دیکد میشه منم هموجا
    دامپش میکنم.

محل زندگی
    تبریز

من فقط از اساتید (مخصوصا از آقای FH_PRG ) یک سوال دارم اون هم اینکه , برنامه منو آیا بعد از خراب شدن هدر تو رم دامپ میکنند یا قبل از اون ؟؟؟

اگر بعد از خراب کردن هدر تو رم دامپ میکنند آیا روشی برای جلو گیریش سراغ دارند یا نه ؟؟

شدیدا گیر کردم لطفا کمکم کنید مرسی

مطابق قوانینی که در این تاپیک مطرح کردیم، ایجاد تاپیک های Crack Me فقط در صورتی مجاز هست که هم کرکرها روش خود در کرک برنامه را توضیح بدند، هم کسانی که Crack Me نوشتن پس از کرک شدن برنامه، شیوه مورد استفاده خود و حتی المقدور سورس کد مربوطه را در تاپیک برای استفاده سایرین ارائه کنند.
    در تاپیک های جدیدی که در این چند روزه در این مورد ایجاد شده، بعضی از کاربران کرکر سعی کردن توضیحات درباره شیوه کار خود بیان کنند، ولی از طرف کاربرانی که Crack Me گذاشتند، این مسئله رعایت نشده!
    پس لطفا دقت کنید که اگر به این موارد توجه نکنید، تمام تاپیک های Crack Me موجود قفل شده و اجازه ایجاد تاپیک های جدید در این مورد داده نخواهد شد!
    قرار هست که عموم کاربران علاقه مند از این بحث ها چیزی یاد بگیرند، اگر فقط قرار باشه یکی یه فایل باینری بده، یکی هم از روی سرگرمی کرکش کنه، باید بحث را به یک سایت مربوط به سرگرمی منتقل کرد، نه سایتی برای مباحث علمی و فنی!
    پس دوستانی که Crack Me میزاند لطفا بیشتر دقت کنند.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

محل زندگی
    تبریز

روش کار برنامه هم به این صورت بود که ابتدا فایل فرزند رو کد کرده و در ریسورس برنامه پدر کپی میکنه و بعد پروسه پدر هنگام اجرا برنامه فرزند رو دیکد کرد و تو رم می نویسه و هدرش رو هم بری جلوگیری از دامپ خراب میکنه .

منظور این دوستمون علی کشاورز این بود که شما که CrackMe پست می کنی ،
    حداقل سورسش رو هم بزار که دیگرون هم با این روش اشنا بشن ... این جوری گفتن که صرفا چکار می کنه
    که فایده نداره ...

تاپیک Crack ME که می زنی ، سورس CrackME رو هم برسون :)

محل زندگی
    تبریز

والا فعالا از سورسش شرمنده هستم

منظور این دوستمون علی کشاورز این بود که شما که CrackMe پست می کنی ،
    حداقل سورسش رو هم بزار که دیگرون هم با این روش اشنا بشن ... این جوری گفتن که صرفا چکار می کنه
    که فایده نداره ...
    ببینید، هدف این هست که یک بحث علمی مفید ایجاد بشه؛ یعنی کرکری که میاد یک برنامه را کرک میکنه، فقط به فکر کرک کردن نباشه، بلکه مثل یک شخصی که درباره یک قطعه سخت افزاری Review مینویسه، کرکر هم به بررسی کد مربوطه، روش هایی که امتحان کرده، میزان قدرت بخش های مختلف برنامه و راههایی که برای گذر از هر کدام از آنها استفاده کرده بپردازه. در واقع برنامه Crack Me مربوطه را نقد و بررسی کنه، هم نقاط خوب و مثبت آن را، هم ضعف های آن را.
    فردی هم که Crack Me را اینجا قرار میده، بعد از اینکه برنامه اش کرک شد، درباره روش ها و تکنیک هایی که برای افزایش امنیت برنامه استفاده کرد، ابزاری که استفاده کرد، پیش فرض هایی که در ذهنش ار رفتار کرکر داشت و... توضیح بده، حتی اگر شده بعضی از بخش های توضیحاتش را با سورس کد مستند کند.
    به این ترتیب این تاپیک ها ارزش علمی و فنی پیدا می کنند و خواننده آنها میتونه با مقایسه اقدامات برنامه نویس و کرکر به نقاط ضعف و قوت روش های مختلف پی ببره و بر اساس آن به شیوه موثرتری دست پیدا کنه.

اما اگر این تاپیک ها به این شکل باشند که یکی Crack Me بزاره، اون یکی بیاد کرکش کنه و بگه خیلی آسون بود، یکی دیگه بیاد بگه از فلان پروتکتر استفاده نکن، بعد اون طرف یه Crack Me دیگه بزاره، کرکر بیاد بگه، اینم چندان فرقی نکرد، بیا اینم کرکش و همینطور الی آخر. این مدل بحث ها جاش در این سایت نیست. دوستان می تونند یه چت روم پیدا کنند و در اونجا بحث کنند. هدف ما این هست که تاپیک های Crack Me تبدیل به تاپیک های کاملا علمی و متکی بر تحلیل های فنی باشند. دوستانی هم که در اینجا Crack Me میزارند باید بدونند که اینجا برنامه ها برای استفاده آموزشی عموم کاربران کرک میشند و امنیتشون تحلیل میشه. اگر کاربری دوست نداره درباره روشهای کارش توضیح دقیق و مفید بده، نباید اینجا تاپیک بزنه! اصرار نداریم که حتما سورس کد بزاره، ولی اگه سورس نمیزاره، باید توضیحاتش هم دقیق تر، فنی تر، و جامعتر باشه.

الان فقط عده محدودی در این تاپیک ها فعالیت مفیدی می کنند که بشه گفت در افزایش اطلاعات کاربران سایت نقش داره. مابقی یا فقط پشت سر هم Crack Me میدن، یا پشت سر هم نسخه کرک شده برنامه کاربران گروه اول را!

انشاء الله دوستان رعایت کنند و ما بحث های خوبی در این تاپیک ها داشته باشیم.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

محل زندگی
    تبریز

روش دوم من :
    من میخواهم کاری کنم که اطلاعات یک قسمت از برنامه تو رم همیشه به حالت کد باشه و وقتی که CPU قصد اجرای کد های اون قسمت رو داشت , کد های اون قسمت دیکد بشن و بلافاصله بعد از اجرا دوباره کد ها به حالت کد شده برگردند. تو این روش وقتی برنامه رو دامپ میکنند کد ها به صورت کد شده (ENCODE) دامپ می شن و به دردی نمی خوره . فقط در این روش باید از پروسه پدر محافظت بشه .
    به نظرتون امنیت این روش در چه حدی میتونه باشه ؟

محل زندگی
    تبریز

Smile نقل قول: تست قفل نرم افزاری

سلام , دوباره برگشتم با دست پر
    این بار کلا روش برنامه رو از بیخ تغییر دادم از آقایون کرکر محترم خواهشمندم که یه دستی رو این Crack Me بکشن . باید کاری کنید که کلا برنامه با هر سریالی پیغام مورد نظر را نمایش بده . توجه تو فایل فشرده شده دو تا فایل اجرایی هست که هر دو یک نرم افزار هستد ولی با روش های امنیتی متفاوت , میخواستم یه نگاهی به اون بکنید و بگید کودوم قویتره .
    با تشکرات فراوان

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

به نظرم روش کار دومی جالبتر بود...
    اینم آموزش تصویری برای هر دو تا کرک می ...
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه   

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

جناب آقای JOKER میشه بفرمائید که فایل Crackme1 رو تونیستید بعد از کرک ذخیره کنید , منظورم اینه که آیا فایل با اعمال تغییرات سازگار بود چون به نظرم فایل بعد از اعمال تغییرات به هم می ریخت !

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

چون از دومی شروع کردم ،اول دومی را توضیح بدم ( اولی هم تقریبا به همین روش ها قابل تغییره)
    سکشنی که olly اصطلاح SFX را بهش میده توی حافظه بارگذاری و اجرا میشه ( سورس بده لازمم میشه ) برای همین اگه قرار باشه توی حافظه پچ کنیم و سیو کنیم خراب میشه معمولا 2راه هست
    اولیش inlinepatch هست به این صورت که دقیقا یک مرحله قبل از اجرای قسمت اصلیOEP اصلی ( یعنی موقعی که کاملا این سکشن توی حافظه بارگذاری شد بیایم و اون را به صورت inlinepatch کرک کنیم ( اینطوری میشه روی فایل exe پچ ساخت )
    راه دوم استفاده از لودر ( و استفاده از قسمت Memory chek که مطمئن بشه برنامه توی حافظه کامل لود شده
    راه سوم بازم لودر با استفاده از هندل برنامه و وقفه زمانی
    راه چهارم اکستراکت سکشن و بازسازی هدر و بعد پچ کردن

راهنمائی در این مورد(عکس ضمیمه )

محل زندگی
    تبریز

ممنون از وقتی که گذاشتین
    من از توضیحاتتون این طور متوجه شدم که فقط میشه با لودر و دست کاری برنامه تو حافظه , اونو کرک کرد . درسته ؟

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط HadiDelphi مشاهده تاپیک
    ممنون از وقتی که گذاشتین
    من از توضیحاتتون این طور متوجه شدم که فقط میشه با لودر و دست کاری برنامه تو حافظه , اونو کرک کرد . درسته ؟

فقط
    نه
    کلمه لودر یه کم عمومیه ، InLinePatch روشی هست که برنامه نویسی لودر توی خود فایل اعمال میشه.
    عملا پچ برنامه مثل بقیه پچها انجام میشه.... منتها با یه کمی کد نویسی بیشتر....

محل زندگی
    تبریز

خب حالا من با چه روشی میتونم جولوی پچ کردن برنامه رو بگیرم ؟

محل زندگی
    تبریز

Talking نقل قول: تست قفل نرم افزاری

خوب من خودم یه روش پیدا کردم که کلا آنتی لودر هست .
    یه نگاهی به این بندازید .
    مرسی

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

وقتی با olly بتونی توی حافظه پچش کنی ، یعنی میتونی یه برنامه هم بنویسی که یه writememeory خرجش کنی ( حالا بسته به نوعش چندتا جا را پچ کنی)

پیوست : این که راحتتر بود ، پچ هم میشد
    پیوست2: هوک کردن توابعی که مربوط به لیست پروسس ها میشن ناجوانمردانه هست ولی خب همیشه جوابگو نیست
    اینقدر عکس تو عمرم ضمیمه نکرده بودم !
    اگه سورس این قسمت را بهم ندی ، دیگه دست به کرک می هات نمیزارم
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

محل زندگی
    تبریز

Cool نقل قول: تست قفل نرم افزاری

خب من تو این مدت یه روش پیدا کردم برای مخفی کردن توابع API ویندوز توی این کرک می هم به کار بردم از آقای جوکر و سایر کرکرین خواهش میکنم یه نگاهی به این کرکمی بندازن .
    خوب برنامه وقتی لود میشه با استفاده از تابع Readprocessmemory محدوده مریوط به اول یک تابع با نام hello که کارش نمایش یه پیغام هست , رو میخونه و مقدار رو توی یه memo میزاره . کاریکه شما باید بکنید این هست که تابع ReadProcessMemory رو پیدا کنید و اونو حذف کنید . مرسی

محل زندگی
    تبریز

یه توضیح:
    من نمی خوام جلوی برنامه موقع مقدار دهی Memo گرفته شه , من می خوام کلا جلوی تابع ReadProcessMemory رو بگیرین یا در اصطلاح جاشو پیدا کنید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

Smile نقل قول: تست قفل نرم افزاری

فایل رو نیمچه کرک کردم , هوک رو کلهم اجمعین برداشتم , مابقی به عهده دوستان ( بلد نبودم )
    آخرین ویرایش به وسیله Nima NT : پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388 در 00:03 صبح

محل زندگی
    تبریز

من برداشتم کار نکرد

محل زندگی
    تبریز

مد نظر حذف عملیات هوک کردن نبود من میخوام جلوی تابع ReadProcessMemory رو بگیری
    مرسی

مدیر بخش آواتار whitehat
    محل زندگی
    شیراز

جناب آقاي HadiDelphi لطفا قبل از ارسال كرك مي جديد در مورد كرك مي كه گذاشته شده توضيح بفرمائيد. در غير اينصورت اين تاپيك هم قفل خواهد شد.
    با تشكر
    To follow the path:
    Look to the master
    Follow the master
    Walk with the master
    See through the master
    Become the master

محل زندگی
    تبریز

در کرکمی قبلی همون طور که آقای جوکر هم فرمود بود من با هوک کردن توابع مربوط به لیست پروسه ها بعضی از نرم افزار های کرک رو از کار می نداختم و بقیه کار رو هم که آقای جوکر کاملا توضیح دادن .

مدیر بخش آواتار whitehat
    محل زندگی
    شیراز

منظور من در كل طريقه عملكرد قفل است نه طريقه كرك، مثلا در مورد "توابع مربوط" توضيح دهيد.
    مطلبي كه براي كساني كه اين تاپيك را مي خوانند مفيد باشد
    پ.ن: پستهاي اضافي بزودي پاك خواهند شد.
    To follow the path:
    Look to the master
    Follow the master
    Walk with the master
    See through the master
    Become the master

محل زندگی
    تبریز

خوب من هم طریق عملکرد قفل رو میگم دیگه
    اگه منظورتون چطور ساخته شدن قفل , قفل دقیقا یک شرط ساده است من فقط با هوک کاری کردم که یه خورده Debug و پچ اش سختر بشه

مدیر بخش آواتار whitehat
    محل زندگی
    شیراز

چه توابعی هوک می شوند؟ و چرا از این توابع انتخاب شده ؟
    پ .ن : پستهای غیر ضروری بعدا پاک خواهند شد.
    To follow the path:
    Look to the master
    Follow the master
    Walk with the master
    See through the master
    Become the master

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

این به اختیار برنامه نویس هست که چه توابعی رو هوک کنه , هوک کردن توابع در ساده ترین حالت امکان Attach کردن دیباگر به برنامه شما رو نمی گم غیر ممکن ولی سخت تر میکنه.

مدیر بخش آواتار whitehat
    محل زندگی
    شیراز

این به اختیار برنامه نویس هست که چه توابعی رو هوک کنه , هوک کردن توابع در ساده ترین حالت امکان Attach کردن دیباگر به برنامه شما رو نمی گم غیر ممکن ولی سخت تر میکنه.
    من مي خواهم اين بحث پويا و مفيد دنبال بشه ، و هدف از پرسيدن اين گونه سوالها جنبه آموزشي و هدايت تاپيك است. سوال قبلي دقيقا در مورد قفل ضميمه شده است نه روش كلي. همانطور قبلا اشاره شد قرار دادن كرك مي و كرك كردن آن ارزشي براي اين انجمن ندارد.
    To follow the path:
    Look to the master
    Follow the master
    Walk with the master
    See through the master
    Become the master

محل زندگی
    تبریز

میبینم رو مورد آخری فعلا کسی کاری نتونسته بکنه

صفحه 2 از 2 اولاول 12