نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: کمک فوری در مورد مخفی کردن اطلاعات

کاربر دائمی آواتار alicomputer
    محل زندگی
    شاهین شهر

کمک فوری در مورد مخفی کردن اطلاعات

سلام،
    من یه مشکل دارم لطفا اگه کسی راه حل آن را می دونه برای من همرا با کد توضیح بده.
    فرض کنید که من یک برنامه ای برای آموزشگاه نوشته ام.
    یکی از فرم های برنامه مخصوص ثبت مشخصات کارآموزان و فرم دیگر برای ثبت نام کار آموز در یک رشته
    در فرم اول مشخصات کامل کارآموزان را وارد می نماییم واین مشخصات در بانک برنامه که اکسس می باشد ذخیره می شود.
    حال می خواهیم این کارآموزان را در رشته ها ثبت نام نمایید کدی نوشته ام که نام این کارآموزان را در کمبو باکس نشان بدهد. نام کارآموزان را از کمبو انتخاب می نماییم و در رشته ی مورد نظر ثبت نام می نماییم.
    اما می دانید که کارآموزان بیشتر از یک یا دو سال در آموزشگاه نمی مانند و درسشان تمام می شود.
    و دانش آموزانی که از آموزشگاه می روند نامشان دیگر نباید در فرم دوم نشان داده شود و نیز نمی خواهم مشخصات کارآموزانی را حذف نماییم.
    برای حل این این مشکل به نظر خود من باید یک چک باکس روی فرم ثبت مشخصات کارآموزان قرار دهید، در صورتی که تیک چک باکس زده بود به این معنی که کارآموز به آموزشگاه می آید و هنوز درسش تمام نشده پس باید نامش در فرم دوم که فرم ثبتنام می باشد نشان داده شود و در صورتی که تیک این چک باکس زده نشده باشد نام کارآموز در فرم ثبت نام در کمبو نشان داده نشود.
    با تشکر و خداقوت به شما برنامه نویس ها

نقل قول: کمک فوری در مورد مخفی کردن اطلاعات

سلام
    اول اینکه به نظر من کمبو باکس برای لیست دانش آموزان مناسب نیست. چون با افزایش تعداد متقاضیان مشکل ساز خواهد بود.( و جستجو)
    درباره نحوه نمایش اطلاعات هم می توانید به جای چک باکس از کمبو باکسی که شامل گزینه هایی چون :
    دانش آموز در حال تحصیل
    فارغ التحصیل شده
    ترک تحصیل کرده

و یا گزینه های معادل آنها استفاده کنید، تا در صورت نیاز به گزارش گیری های مختلف راحتتر عمل کنید.

محل زندگی
    شاهین شهر

عزیز از دیتا کمبو استفاده نکردم تا بعد از 100 رکورد نشون نده.
    در ضمن می خوام اگه دانش آموز فارغ التحصیل شده یا ترک تحصیل کرده در دیتا کمبو اسمش نشون داده نشه.

سلام

یکی از فرم های برنامه مخصوص ثبت مشخصات کارآموزان:

ثبت مشخصات هنرجو

کار آموز در یک رشته:
    منظور درس هنرجو

حال می خواهیم این کارآموزان را در رشته ها ثبت نام نمایید کدی نوشته امکه نام این کارآموزان را در کمبو باکس نشان بدهد. نام کارآموزان را ازکمبو انتخاب می نماییم و در رشته ی مورد نظر ثبت نام می نماییم.

من این کارو انجام دادم :

تو فرمی که مشخصات هنرجو رو ثبت میکنم تو دیتابیس – یه دکمه گذاشتم برای
    ثبت دروس هنرجو . بعد وارد فرم ثبت دروس هنرجو میشم و هنرجو دروسش رو انتخاب میکنه و دکمه ی ثبت رو میزنه تا دروسش ثبت بشه .
    البته باید چک کنید که درس تکراری برنداره ./

نکته : تو همون فرم ثبت مشخصات هنرجو – یه متغیر سراسری گذاشتم تا کد هنرجو
    رو برای ثبت دروسش تو فرم ثبت دروس هنرجو داشته باشم.

البته برای ثبت دروس هنرجو دوتا فرم در نظر گرفتم
    یکی زمانیکه میخوام دروس هنرجو رو بعد از ثبت مشخصات هنرجو تو دیتابیس ثبت کنم و فرم بعدی ، زمانیکه مشخصات هنرجو قبلا ثبت شده حالا میخواد یه درس دیگه ای رو برداره ( تو این فرم کد هنرجو رو از کاربر میگیریم.)

محل زندگی
    شاهین شهر

با عرض تشکر از شما دوستان
    خودم جواب را پیدا کردم، باید قبل از اینکه اسامی کارآموزان را در کمبو نشان بده باید یک فیلتر گذاشت و فقط کارآموزان در حال تحصیل را نشان بده.
    باز هم از شما دوستان عزیز تشکر می کنم

سلام دوست من

بهترین راه اینکه بیای یه فیلد تو بانکت ایجاد کنی و یه تاریخ برای خاتمه دوره بهش اختصاص بدی و هنگامی که می خوای اسم کارآموزات رو توی ComboBox نمایش بدی یه کوئری بنویس که فقط رکورد هایی رو پیدا کنه که تاریخ اتمام دوره شون از تاریخ امروز بزرگتره و بیاد اسامی اون ها رو اضافه کنه.

موفق و موید باشی

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •