صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 57 از 57

نام تاپیک: نکات مفید در استفاده از IDE دلفی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    هیچ کی مثل ایرونی نمیشه
    alt+ctrl +A مساوی با پیست تاریخ جاری

نقل قول نوشته شده توسط mehdi_moosavi
    سلام به همه دوستان
    خیلی متشکرم از مطالب جالبی که نوشتید
    من یه سوال دارم
    برای پیدا کردن یک کلمه توی یک یونیت میشه از Ctlr+f استفاده کرد
    ولی اگه بخواهیم این کلمه رو توی تمام یونیتها بگرده چطور؟
    آیا برای این هم راهی وجود داره؟
    دوست عزیز بعد از زدن کلیدهای Ctrl + F و تایپ عنوان مورد نظر خود در مقابل کادر Text to Find تب Find in Files را انتخاب کنید.حال جستجوی شما در تمامی یونیت های پروژه انجام می شود.

حتما دوست دارید دلفی 2005 هم یه جورایی شبیه دلفی 7 خودمون بشه! خوب اول از همه آپدیت هارو نصب کنید :)‌ خوب!~ حالا تولز... آپشنز بعد کجا؟ می روید توی دلفی/وی سی ال دیزاینر بعد میگید امبدد دیزاینر! خوب کلیکشو بردارید یه بار دلفی رو ببندید و باز کنید! سلام !‌این دلفیم خراب شده!؟‌ چرا شد دلفی 7!‌ نه! این همونه ولی با کلی فرمان جدید در کامپایلر دلفی هم 32 بیتی هم دات نت!

بمان! با دلفی بمان‌!

کاربر دائمی آواتار Delphi Skyline
    محل زندگی
    شیراز
    آقای بریانس 2000 فکر کنم شما اینو از سایت delphi.about پیدا کردید .

سلام!

:) اسکای لاین عزیز! قطعا بنده دلفی رو ننوشتم که از خودم در بیارم منهم از اطلاعات موجود استفاده می کنم و فکر نکن علامه هستم... اکثرا من توی کارهام مستقیم مثلا با مشتری درگیر نمی شم چون من کارم مدیریت تیم برنامه نویسیه نه چیز دیگه... دیزاین رو انجام می دم ولی هیچوقت مسیر کاری رو مشخص نمی کنم فقط بعد از انجام اینکه یه برنامه چه نیازهایی داره دیزاین و تیم رو جمع و جور می کنم مثلا همیشه برنامه هارو من شروع می کنم و می بندم بخصوص توی دیباگ ولی همه اش رو نمی نویسم بانکهای اطلاعاتی رو معمولا دیگران طراحی می کنند من اونهارو برای مقصد مثلا برای وب بهینه سازی می کنم و کلاسبندی هارو انجام می دم! :)) فکر کنم جوابت رو کامل داده باشم. کارها خیلی تخصصی هستند مثلا فکر می کنی یه طراح کامپایلر بانک اطلاعاتی رو خوب می نویسه؟ یا یه برنامه نویسی سخت افزار می تونه کار برنامه نویس بانک اطلاعاتی رو بکنه؟ نه! البته بلد هستند که کار کنند ولی معمولا هرکسی حوصله چیزی رو داره! ... به شخصه از بانک اطلاعاتی به شدت متنفرم ولی ازش استفاده می کنم ولی هیچوقت مثلا فرض کن یه برنامه بزرگ بانک اطلاعاتی تمام فیلدهاشرو و تیبلهاشو نمی بندم... این حرفها به این بحث نامربوطه ولی خیلی ها هستند که اصلا فیلد کاریشون فرق می کنه...
    آخرین ویرایش به وسیله brians2000 : جمعه 24 تیر 1384 در 20:43 عصر

روش پیدا کردن پرانتز match شونده با یک پرانتز دیگر:
    ---------------------------------------------------------
    اگر در یک عبارت پیچیده می‌خواهید پرانتزها را چک کنید که آیا درست هستند یا نه: کرسر را قبل از یک «پرانتزباز» که قرار دهید و کلید‌های Ctrl+Q را بزنید و پس از آن کلید کروشه بسته (]) را بزنید به پرانتز بسته آن خواهید رفت.
    اگر کرسر را قبل از یک پرانتز بسته قرار دهید و کلیدهای Ctrl+Q را بزنید سپس بلافاصله دکمه کروشه باز ([) را بزنید به پرانتز باز آن خواهید رفت.
    موارد فوق را از زمانی که با توربو سی کار می‌کردم بخاطر دارم که در سی‌بیلدر (و احتمال قوی دلفی) هم کار می‌کنند. لطفا اگر دوستان معادل جدیدتری از این کلیدها بلدند در این جا بنویسند.

رفتن به موقعیت قبلی کرسر:
    ---------------------------------
    زدن کلید‌های Ctrl+Q و سپس زدن کلید P ما را به موقعیت قبلی کرسر بازمیگرداند. در این مورد نیازی نیست که آن موقعیت توسط بوک‌مارک مشخص شده باشد.

نوشتن «قالب‌های کد» برای استفاده مجدد:
    ----------------------------------------------
    سی‌بیلدر و دلفی در منوی Tools | Environment Options | Code Insight یکسری قالب از پیش آماده دارد مثلا قالب کلی دستورات for, if, ... در این قسمت تعریف شده‌اند. برای استفاده از آنها در محیط ادیتور کلیدهای ctrl+j را بزنید و مخفف دستور مورد نظر خود را شروع کنید به وارد کردن. به محض انتخاب شدن دستور مورد نظر در منوی پاپ‌آپ، اینتر بزنید تا قالب فوق به محل کرسر شما اضافه شود.
    در جی‌اکسپرت هم قابلیتی شبیه این دارد به نام Code Librarian فقط مشکلی که دارد این است که در جی‌اکسپرت تورفتگی متن رعایت نمی‌شود.

استفاده از مخزن اشیاء (Object Repository)
    --------------------------------------------------
    ما هر گاه از بعضی از اشیاء زیاد استفاده می‌کنیم معمولا آن را به صورت کامپوننت درمی‌آوریم. دیالوگ‌باکس‌ها را هم می‌توان به صورت کامپوننت در‌آورد. اما در مورد فورم شاید این ایده‌ی خوبی نباشد. برای این که از فرم‌هایی که زیاد استفاده می‌کنید بتوانید براحتی مجددا استفاده کنید می‌توانید آن‌ها را به ریپوزیتوری اضافه کنید. برای این‌کار بر روی فرم خود رایت‌کلیک کنید و گزینه Add to repository را انتخاب کنید. اطلاعات لازم را وارد نمایید. از این به بعد هر گاه به فرم فوق نیاز داشتید با انتخاب گزینه File | New خواهید توانست فرم فوق را مجددا مورد استفاده قرار دهید (به صورت کپی یا کلاس مشتق شده و ...).
    برای ما فارسی‌زبان‌ها که هر دفعه باید BiDiMode را در وضعیت RightToLeft تنظیم کنیم و تنظیمات همیشگی دیگری از قبیل ShowHint و Font و غیره می‌توان یک فرم قالب تهیه کرد و آن را به مخزن افزود. سپس مرتب از آن استفاده نمود. حتی می‌توان تنظیم کرد که به طور اتوماتیک هنگامی که فرمی تشکیل می‌دهد از این قالب استفاده شود: برای این کار گزینه Tools | Repository را انتخاب کنید و بر روی قالب فرم مورد نظر قرار گرفته و چک‌باکس New Form را علامت بزنید. اگر می‌خواهید فرم اصلی شما هم هنگامی که پروژه جدیدی تشکیل دادید از همین نوع باشد چک‌باکس Main Form را هم علامت بزنید. همین کارهای ساده کلی در وقت ما صرفه‌جوئی می‌کند.
    موارد دیگری که می‌توان به مخزن اشیاء افزود عبارتند از: دیالوگ باکس‌ها، فریم‌ها، حتی یک پروژه کامل و...

کاربر دائمی آواتار shayan_delphi
    محل زندگی
    اصفهان
    برای دستوراتی که مرتب استفاده می کنید خوبه Template درست کنید.مثلا برای یک خط مثل :

************************************************** *****************************//
    یا دستور مثل:
    showmessage('test')//f
    این طوری عمل کنید:
    Tools-->Editor Option-->Sourse Option-->Edit Code Templates
    بعد در صفحه که باز می شود: Add را بزنید یک نام مشخص دلخواه و یک توضیح وارد کنید بعد در کادر پایین دستور یا متن مورد نظر را بنویسید.
    حالا در صفحه کد اگر حروف اول آن نام دلخواه را نوشته و Ctrl+j را بزنید دستورات شما تایپ می شود.
    آخرین ویرایش به وسیله shayan_delphi : یک شنبه 27 آذر 1384 در 21:59 عصر

کاربر دائمی آواتار babak869
    محل زندگی
    کرمانشاه
    برای اضافه کردن یک زبان جدید به برنامه مراحل زیر رو طی کنید :
    Project-->Language-->Add
    سپس نام زبانی رو که می خواهید به برنامه اضافه کنید انتخاب می کنید و خود دلفی اونو کامپایل میکنه و به برنامه اضافه میشه
    موفق باشید

کاربر دائمی آواتار shayan_delphi
    محل زندگی
    اصفهان
    اگر تا حالا زیاد از کلید F1 استفاده نمی کردید باید بدونید در دلفی این کلید خیلی به درد می خوره.
    جلوی هر دستور دلفی و یا در Object Inspector هر خصوصیت را انتخاب کنید و F1 بزنید مستقیما راهنمای اون دستور یا خصوصیت را به شما نشون می دهد.
    در ضمن در منوی خود دلفی موقع نصب کامل help را نصب کرده باشید گزینه Windows SDK هست که برای راهنمایی دستورات Windows و مخصوصا توابع API به کار می رود.
    آخرین ویرایش به وسیله shayan_delphi : سه شنبه 12 اردیبهشت 1385 در 19:52 عصر

مارکو کانتو میگه :
    هر وقت دارین کلاسی تعریف میکنین و نام متدها رو تعریف کردین CTRL + Shift + C رو بزنین تا خودش کد رو بسازه
    >> موفق باشین <<

کاربر جدید آواتار reihaneh_g
    محل زندگی
    تهران
    نقل قول نوشته شده توسط mehdi_moosavi
    سلام به همه دوستان
    خیلی متشکرم از مطالب جالبی که نوشتید
    من یه سوال دارم
    برای پیدا کردن یک کلمه توی یک یونیت میشه از Ctlr+f استفاده کرد
    ولی اگه بخواهیم این کلمه رو توی تمام یونیتها بگرده چطور؟
    آیا برای این هم راهی وجود داره؟

میتونی از منوی search>find in files استفاده کنی.:لبخندساده

کاربر دائمی آواتار Touska
    محل زندگی
    ایران زمین
    اگر این Castalia رو روی دلفی نصب کنید قدرت IDE شما دو برابر میشه :

برای مثال :

Editor Line Numbers
    Navigation Toolbar
    Structural Highlighting
    Flow Control Highlighting
    Live Syntax Checking
    Syntax Error Balloons
    Code Templates
    Inline Variable Declaration
    Bookmark Stack
    Parenthesis Matching
    One Key Comments
    One Key Indentation
    Close Open Databases/Datasets
    Refactoring
    Modless Search

این ورژن ها را ساپورت می کنه :

Delphi 5

Delphi 6

Delphi 7

Delphi 8

Delphi 2005

Borland Developer Studio 2006

ScreenShot

عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    • نوع فایل: jpg 1.JPG‏ (16.4 کیلوبایت, 12 دیدار)
    • نوع فایل: jpg 2.JPG‏ (60.3 کیلوبایت, 11 دیدار)
    • نوع فایل: jpg 3.JPG‏ (29.6 کیلوبایت, 12 دیدار)
    • نوع فایل: jpg 4.JPG‏ (10.9 کیلوبایت, 12 دیدار)
    • نوع فایل: jpg 5.JPG‏ (23.9 کیلوبایت, 14 دیدار)

از کجا می شه این Castalia رو گیر آورد .

کاربر دائمی آواتار Touska
    محل زندگی
    ایران زمین
    نقل قول نوشته شده توسط Saeid59_m
    از کجا می شه این Castalia رو گیر آورد .
    با آقای کرامتی تماس بگیرید (مدیریت سایت)

یا سی دی Delphi Magic را تهیه نمایید.

کاربر دائمی آواتار Mohammad_Mnt
    محل زندگی
    جنگلی به نام ایران
    @سعید : لینکش رو برات فرستادم :)

کاربر دائمی آواتار Arash_j13
    محل زندگی
    مشهد
    لینکش رو اینجا می ازشتید تا بقیه هم بتونن داند کنن

کاربر دائمی آواتار Mohammad_Mnt
    محل زندگی
    جنگلی به نام ایران