صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمایش نتایج 81 تا 114 از 114

نام تاپیک: پیاده سازی یک وب سایت پویا بوسیله ajax

کاربر دائمی آواتار eAmin
    محل زندگی
    Node.js

نقل قول: پیاده سازی یک وب سایت پویا بوسیله ajax

نقل قول نوشته شده توسط zoghal مشاهده تاپیک
    یک سوال برام بوجود اومده ؟! با وجود فرم ورک های استاندارد جاوااسکریپت مثل mootools,porototypejs و از جمله jquery که با یک دستور اعمل ارسال و دریافت مثل ایجکس رو برای شما فراهم میسازند؟

چرا باز اسرار بر استفاده از کدهای دیگر برای راهندازی و ارسال اطلاعات استفاده میکنید. که هر کدوم ممکنه در یک مرورگر جواب گو نباشد یا راهندازی نشود؟
    سلام.

یکی دیگه هم بخاطر حجم بالای استفاده از این فریم ورکهاست، البته راهکارهایی وجود داره تا بتونیم حجمشون رو حتی تا 15 KB هم برسونیم، ولی چرا باید اینکار رو بکنیم درصورتی که می شه همین اسکریپت رو در حد 3 یا حد اکثر 5 کیلو هم خودمون پیاده سازی کنیم.

در ضمن قبول دارم که خیلی راحت می شه از این فریم ورکها استفاده کرد ولی برای کسی که می خواد بفهمه پشت صحنه چی و چی می گذره اصلا استفاد از این فریم ورکها قابل قبول نیست.

کاربر تازه وارد آواتار aligilani1986
    محل زندگی
    همه جاي ايران سراي من است

يك گالري عكس با آژاكس و php

چيز جالبيه
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار zoghal
    محل زندگی
    همدان

نقل قول نوشته شده توسط Amin eHelp مشاهده تاپیک
    سلام.

یکی دیگه هم بخاطر حجم بالای استفاده از این فریم ورکهاست، البته راهکارهایی وجود داره تا بتونیم حجمشون رو حتی تا 15 KB هم برسونیم، ولی چرا باید اینکار رو بکنیم درصورتی که می شه همین اسکریپت رو در حد 3 یا حد اکثر 5 کیلو هم خودمون پیاده سازی کنیم.

در ضمن قبول دارم که خیلی راحت می شه از این فریم ورکها استفاده کرد ولی برای کسی که می خواد بفهمه پشت صحنه چی و چی می گذره اصلا استفاد از این فریم ورکها قابل قبول نیست.
    فکر نمی کنم یک برنامه نویس یا طراح وب بخاطر حداکثر 20 kb بیاد از خوب و بد، بد رو انتخاب کنه،

منظورتون رو از پشت صحنه چیه؟ چه چیزی رو شما با کد نویسی خودتون می تونید ببینید ولی در این فرم ورک ها نمی تونید؟ تا حالا با کدومشون کار کردید که این طور برداشت کردید از این فرم ورک ها؟

فکر نمی کنم یک برنامه نویس یا طراح وب بخاطر حداکثر 20 kb بیاد از خوب و بد، بد رو انتخاب کنه،

منظورتون رو از پشت صحنه چیه؟ چه چیزی رو شما با کد نویسی خودتون می تونید ببینید ولی در این فرم ورک ها نمی تونید؟ تا حالا با کدومشون کار کردید که این طور برداشت کردید از این فرم ورک ها؟
    بنده هم با شما موافقم.
    البته دونستن اصل مطلب ajax هم بسیار مناسب هست. حقیقت هم این هست که ajax چیزی نداره . واقعا میشه در ۱۰ دقیقه یاد گرفت. اما کتابخانه ها چیزهای بهتری رو به ما می دهند.
    امکانات بیشتر
    بهینه سازی بیشتر
    قابلیت توسعه بیشتری
    سازگاری بیشتری
    و
    .
    .
    .
    مخصوصا اگر برای یک نفر cross browser بودن مهم باشه استفاده از کتابخانه خیلی بهش کمک می کنه و از زمانی که می خواد بزاره تا از ajax به بهترین صورت استفاده کنه کم می کنه

کاربر دائمی آواتار as13851365
    محل زندگی
    لیبدرا

سلام . من اين كد رو برات حاضر كردم.
    قبل از همه بايد پايگاه داده رو ايجاد كني. اطلاعات جدول و پايگاه در فايل db.sql است. فايل contacts.php براي كلاينت و بصورت كد نويسي php بدون آژاكس و فايل admin.php براي ادمين .
    نكته ي اصلي در اين كد تابع settimeout است settimeout نام يك تابع كه بعنوان آرگومان ميپذيرد را در فواصل زماني ميلي ثانيه كه اينرا نيز بعنوان آرگومان ميپذيرد به اجرا در مي آورد.
    اميدوارم كمكت كرده باشم.
    احساس کردم که برای انجام این کار می تونیم از تایمر استفاده کنیم ولی شک داشتم تا این که نمونه کد شما aligilani1986 جان رو دیدم یک دنیا ممنون بابت این نمونه کدی که گذاشتی خیلی خوب کار می کنه .

یک سوال برام بوجود اومده ؟! با وجود فرم ورک های استاندارد جاوااسکریپت مثل mootools,porototypejs و از جمله jquery که با یک دستور اعمل ارسال و دریافت مثل ایجکس رو برای شما فراهم میسازند؟

چرا باز اسرار بر استفاده از کدهای دیگر برای راهندازی و ارسال اطلاعات استفاده میکنید. که هر کدوم ممکنه در یک مرورگر جواب گو نباشد یا راهندازی نشود؟
    از اونجایی که عنوان این تایپیک * پیاده سازی یک وب سایت پویا بوسیله ajax* هست که توسط آقا سعید راه ایجاد شده است اون طوری که من فهمیدم قرار بوده یک سایت رو با آژاکس برای نمونه طراحی کنند که بنای اولیه رو هم با آموزش آژاکس شروع کردن ولی نمی دونم چی شده بود که این تایپیک از علاقه ( شاید چیزه دیگری ) افتاد یعنی تا پست 69 خوب آمده بودند ولی برای مدت تقریبا 2 ماه این توی این تایپیک فعالیتی انجام نمی شد
    حالا من تازه کار می خواستم کار با آژاکس رو شروع کنم که جایی بهتر این و مثالهایی ساده تر از مثال آقا سعید و دیگر دوستان رو ندیدم و از این قسمت برای آشنایی با آژاکس استفاده کردم

در ضمن هدف این تایپیک آموزش آژاکس بوده و است ( هر چند که نیازی نیست چرخ رو دوباره اختراع کنیم ولی بحث جالبی است که باید اصولش رو دونست ) و دوستان زحمت می گشند و دانسته های خودشان را در این تایپیک قرار می دن .

درباره اون فرم ورک ها هم من تازه اسمش رو شنیدم ( شاید از تازه کار بودن من باشه شاید هم ... ) ولی ممنون که اینها رو مطرح کردید ببینم چی می تونم درباره اینها پیدا کنم ( اگه پیدا نکردم باز مزاحم شما دوستان می شم )

شايد دليلش اينه ، كه چون ميترسيم از اين فريم ورك ها استفاده كنيم. ترسمان هم بدليل نا آشنايي با اين فريم ورك هاست.
    فکر نکنم یعنی حداقل برای من این صدق نمی کنه چون من تا حالا اسمش رو نشنیده بودم تا این که ازش بترسم .

یکی دیگه هم بخاطر حجم بالای استفاده از این فریم ورکهاست
    این هم حرفی است کاملا منطقی .
    ولی برای کسی که می خواد بفهمه پشت صحنه چی و چی می گذره اصلا استفاد از این فریم ورکها قابل قبول نیست.
    این یکی رو هستم تا آخرش . دست خوش آقا امین.

ببین دوست گرامی .
    برای اونهایی که تازه می خوان بدونند نحویه ارسال و دریافت با آژاکس چه چوری است و کلا برای استفاده از این ها به چه چیزهایی نیاز دارن و چه چیزهایی رو باید مد نظر بگیرن خیلی بهتر است که همون چرخه رو اختراع کنند تا بیشتر باهاش آشنا بشن
    بعد در پروژهای بعدی به راحتی می تونند از اون چیزهایی که شما می گید استفاده کنند.

حالا من تازه کار خوشحال می شم از شما استاد گرامی هم در این باره چیزی یاد بگیرم ( البته اگه زحمتی برای شما نباشه )
    شما می تونید در یک تایپیک جداگانه و یا در پست های همین تایپیک اون چیزهایی رو که می دونید رو مطرح کنید تا دوستان دیگه ( مخصوصا من یکی ) ازشون استفاده کنیم . و اگر می شه نمونه ها و کدهایی رو هم معرفی کنید و لینکی هم برای دانلود بزارید که دیگه فکر کنم محشر بشه .

محل زندگی
    همدان

مثال خوبی زدید اختراع چرخ، چرخ رو نباید دوباره درست کنیم و اما بهتره بدونیم اساس کار به چه صورت هست

برای اینکه بدونیم ایجکس چیست و چه طوری کار میکنه کافیه این مطلب رو گذری بخونید http://www.pishrosoft.com/sitenews/4.../85-ajax-.html

داخل این مطلب مباحث راهندازی ایجکس توسط جاوا اسکریپت توضیح داده، اما اگر برنامه نویسی شما در این حد نیست که بتونید روند کار این کد ها رو درک کنید مجبورید توابع زیادی را امتحان کنید و تا آنچه را که میخواهید بدست بیارید

فرم ورک چیست؟ یک کتابخانه از توابع استاندارد شده ای هستند که مارو بجای اینکه به طرف این که چرخ رو چه طور از اول ایجاد کنیم بکشونه، ما رو به سمت استفاده صحیح از چرخ میکشونه(تعریف آمیانه)

من شخصا روی این فرم ورک های جاوا اسکریپت زیاد کار کردم اگر فوق حرفه ایی بخواهید mootools رو معرفی میکنم اما سانتکس سختی داره، اما به نظرم بهترین جی کوئری هست.
    یک فرم ورک کوچک قوی وآسون کافیه فقط سایتش رو نگاه کنید jquery.com

برای روشن شدن اینکه چقدر با این فرم ورک ها میشه طراحی رو لذت بخش کرد من یک نمونه برای شما به صورت خیلی ساده نوشتم و اتچ کردم میتونید نگاه کنید،

حتما در سرور یا لوکال سرور استفاده کنید، چون یک فایل پی اچ پی توش استفاده کردم که نحوه ارسال درخواست و گرفتن جواب رو مشاهده کنید.

کاربر دائمی آواتار eAmin
    محل زندگی
    Node.js

اول بزارید یه چیزی رو بگم، من اصلا مخالف استفاده از فریم ورکها نیستم بلکه برعکس! چه بسا که خودم دارم از اینها استفاده می کنم و اکثر فریم ورکها و کتابخانه های جاوااسکریپت رو می شناسم و مورد بررسی قرار دادمشون ( و حتی فریم ورکهایی که برای اکثر افراد هنوز ناشناخته هستند ).
    --------------

بله این 20 kb که اصلا چیزی نیست، برای سایتهای کم ترافیک و کم محتوا اگر از 100 kb هم استفاده کنیم هیچ ایرادی و هیچ مشکلی نداره، ولی در سایتها بزرگ و شلوغ پلوغ همین کیلوبایتها هم با ارزش هستند!

فکر می کنم اون توضیح واضح بود، پشت صحنه چه چیزی می گذره، اصلا چه چیزهایی باعث و بانی اینکار هستند.

نقل قول نوشته شده توسط vahid4134 مشاهده تاپیک
    بنده هم با شما موافقم.
    البته دونستن اصل مطلب ajax هم بسیار مناسب هست. حقیقت هم این هست که ajax چیزی نداره . واقعا میشه در ۱۰ دقیقه یاد گرفت. اما کتابخانه ها چیزهای بهتری رو به ما می دهند.
    امکانات بیشتر
    بهینه سازی بیشتر
    قابلیت توسعه بیشتری
    سازگاری بیشتری

و
    .
    .
    .
    مخصوصا اگر برای یک نفر cross browser بودن مهم باشه استفاده از کتابخانه خیلی بهش کمک می کنه و از زمانی که می خواد بزاره تا از ajax به بهترین صورت استفاده کنه کم می کنه
    و همینطور هم من درباره ی ساده بودن ای جکس با شما موافقم...

در مورد مطالب هایلایت شده هم، بیشتر به فردی بر می گرده که چقدر تجربه و دانش داره. ( این در موردهای امکانات، بهینه سازی و سازگاری صدق می کنه ).
    و اما قابلیت توسعه پذیری، اصلا جاوااسکریپت ذاتا اینطوری هست و به اینصورت عمل می کنه.

اصولا فریم ورکها برای صرفه جویی در وقت ساخته شدن، و از اینرو تمامی فریم ورکهایی که عرضه می شن، باید تا جایی که ممکنه بی نقص و سازگاری کامل رو داشته باشن.
    مثال خوبی زدید اختراع چرخ، چرخ رو نباید دوباره درست کنیم و اما بهتره بدونیم اساس کار به چه صورت هست

من شخصا روی این فرم ورک های جاوا اسکریپت زیاد کار کردم اگر فوق حرفه ایی بخواهید mootools رو معرفی میکنم اما سانتکس سختی داره، اما به نظرم بهترین جی کوئری هست.
    یک فرم ورک کوچک قوی وآسون کافیه فقط سایتش رو نگاه کنید jquery.com
    اسم این رو نمی شه اختراع گذاشت، اگه اینطور بود پس نباید اکثر این فریم ورکهایی که الان وجود دارن ساخته می شد!
    بهتره بدونیم اساس کار چیه و به چه صورت باید استفاده کرد تا بتونیم امکانات بیشتر و نیازهای خودمون رو بر طرف کنیم.

فکر می کنم نمی شه بطور حتم گفت که این فریم ورک بهترین و یا حرفه ای ترین هست، ولی به نظر من حرفه ای ترینش PrototypeJS و بهترینش jQuery هست!

محل زندگی
    همدان

اسم این رو نمی شه اختراع گذاشت، اگه اینطور بود پس نباید اکثر این فریم ورکهایی که الان وجود دارن ساخته می شد!
    منظور من واقعا خود اختراع نبود، منظور همون ساختن از نو چرخ یا استفاده از چرخ های ساخته شده و اماده استفاده

بهتره بدونیم اساس کار چیه و به چه صورت باید استفاده کرد تا بتونیم امکانات بیشتر و نیازهای خودمون رو بر طرف کنیم.
    موافقم

فکر می کنم نمی شه بطور حتم گفت که این فریم ورک بهترین و یا حرفه ای ترین هست، ولی به نظر من حرفه ای ترینش PrototypeJS و بهترینش jQuery هست!
    من حرفه ای بودن و بهترین بودن رو روی چند فاکتور مثل استفاده سایت های بزرگی چون گوگل ، و راحت بودن سانتکس این فرم ورک بیان کردم. فکر میکنم درست هم گفته باشم. البته این ها در جایگاه خودشون
    وگرنه فرم ورک هایی هم هستن مثل extjs که واسه php ایجاد شدند و وحید خان عزیز استاد این فرم ورک هستند

بنده معتقد هستم كه هيچ كاري نميتونه مطلقا درست و يا مطلقا غلط باشه . چه بسا برنامه نويساني كه با داشتن تسلط كافي بدون استفاده از هيچ فريم ووركي ، برنامه ها رو هم سريع تر و هم بهتر طراحي مي كنند و هستند كساني كه با استفاده مطلق از فريم وورك ها هم هيچ يك از مزيت هايي كه توسط دوستان گفته شد رو نمي تونن وارد عمل كنند .

نه تنها در مورد برنامه نويسي بلكه در تمام عرصه ها، چه با ابزار و چه بي ابزار شما نيازمند يك دانش و تسلط هستيد . گاهي داشتن دانش نسبت به مباني و گاهي دانش جهت استفاده از ابزار و هر دوي اين موارد نيازمند زمان هستند .

بنده معتقد هستم كه هيچ كاري نميتونه مطلقا درست و يا مطلقا غلط باشه . چه بسا برنامه نويساني كه با داشتن تسلط كافي بدون استفاده از هيچ فريم ووركي ، برنامه ها رو هم سريع تر و هم بهتر طراحي مي كنند و هستند كساني كه با استفاده مطلق از فريم وورك ها هم هيچ يك از مزيت هايي كه توسط دوستان گفته شد رو نمي تونن وارد عمل كنند . نه تنها در مورد برنامه نويسي بلكه در تمام عرصه ها، چه با ابزار و چه بي ابزار شما نيازمند يك دانش و تسلط هستيد . گاهي داشتن دانش نسبت به مباني و گاهي دانش جهت استفاده از ابزار و هر دوي اين موارد نيازمند زمان هستند .
    من هم موافقم من نظرم اينه كه برنامه نويس بايد خودش كد بنويسه نه اينكه بره از كدهاي آماده يا فرم ورك ها استفاده كنه. هم برنامه نويس تنبل ميشه هم اينكه ديگه بايد دستش به سوي ديگران دراز باشه.

کاربر دائمی آواتار ferdin
    محل زندگی
    ایران

موافقم یعنی این کار عالیه

محل زندگی
    همدان

من هم موافقم من نظرم اينه كه برنامه نويس بايد خودش كد بنويسه نه اينكه بره از كدهاي آماده يا فرم ورك ها استفاده كنه. هم برنامه نويس تنبل ميشه هم اينكه ديگه بايد دستش به سوي ديگران دراز باشه.
    موافقم یعنی این کار عالیه
    من یک جورایی نظر مخالف دارم در پست های قبلی عرض کردم دونستن و نحوه نوشته شدن کد خیلی مهم هست، اما این دلیل نمیشه تا کلی وقت بزارید و دوباره کاری کنید. دیگراناومدن برای شما و من نوعی کد رو نوشتن، استاندارد سازی کردن و در اختیار عموم گذاشتن، تا استفاده بهینه ببریم.

به عنوان مثال سوالی طرح میکنم! شما دوستان چقدر میخواهید وقت بزارید تا بتونید با کد نوشتن، نوشتن و نوشتن و تجربه هایی کم و بیش بی مورد به نظرم من بشینید برای خودتون کدی بنویسید که عملیات ایجکس را با متد های get ,post بر عهده بگیره یا event های مختلفی از جمله کنترل اسکرول موس و ... رو کنترل کنید.، جلوه یا افکت بصری ایجاد کنید، xml و json رو پردازش و تحلیل کنید؟،

یک مقدار درست فکر کنید دارید وقت خودتون رو تلف میکنید، چرا بجای اینکه یک پیچ رو با پیچ گوشتی باز کنید میخواهید با دندان یا ... باز کنید؟ به عنوان مثال عرض می کنم همین فرم ورک جی کوئری با حجم 30 kb داره تمامی این کارها رو در تمامی مرورگر ها به صورت کامل انجام میده .
    خوب اگر دوست دارید تجربه کنید و اهل تجربه و دانش آفزونی خودتون هستید، خوب برید در توسعه همین فرم ورک ها شرکت کنید.

این یک طرف سکه اما طرف دیگر سکه برای یک کار تجاری که از حساسیت بالایی هست، خداییش چقدر میخواهید وقت بگزارید تا توابع مورد نظرتون (همین کارهایی که بالا گفتم ) بنویسید،
    به نظر شما گوگل و شرکت های بزرگ خودشون مهد و مرکز تولید نرم افزار هستند و کد نویسی های خفن انجام میدن چرا ننشستن واسه خودشون این گونه توابع کتابخانه ای رو ایجاد کنند و دارند از جی کوئری و سایر فرم ورک ها استفاده میکنند،آیا همین گوگل با چشم بسته به سمت این فرم ورک ها رفته؟ یا حوصله تجربه رو نداشته،؟
    نخیر یاد گرفتن و تجربه کردن که بهینه و منطقی کار کنند و از ابزار با نگاه دقیق بهره گیری کنند

سایت http://jquery.com/ رو نگاه کنید شرکت و سایت های بزرگی مثل گوگل، دل، ورودپرس، موزیلا و..... دارند از همین فرم ورک استفاده میکنند،

یک نگاه کوچیک به داکیومت و توابع این فرم ورک بندازید http://docs.jquery.com/ خدایی چقدر میخواهید وقت بزارید تا یکی یکی از این ها رو خودتون بنویسید . دوستانی که اینجا اعلام کردن تجربه بهتره تا حالا چند مرتبه اسکریپتی نوشتن که در ie کار میکرده اما در فایر فاکس مشکل داشته و برعکس و ساعت ها به دنبال دیباگ کردن اسکریپت خود وقت صرف کردن؟!

نه تنها در مورد برنامه نويسي بلكه در تمام عرصه ها، چه با ابزار و چه بي ابزار شما نيازمند يك دانش و تسلط هستيد . گاهي داشتن دانش نسبت به مباني و گاهي دانش جهت استفاده از ابزار و هر دوي اين موارد نيازمند زمان هستند .
    حرف شما منطقی هست، کسی که دانش نداشته باشه هزاری هم این ابزار ها کار رو راحت کرده باشند باز نمی تونه به درستی استفاده کنه،
    آما واقعا قرار نیست بر هر چیزی با روش تجربه مسلط بشیم، بهتره از تجربه دیگران هم استفاده کنیم . به نظر من مشکل ما ایرانی ها همینه که همه کار رو میخواهیم خودمون انجام بدیم، و تجربه دیگران در مرحله آخر یک example برای رفع مشکلاتمون هست،

یک مثال دیگه بزنم، یک نگاه به پروژه های اپن سورس بندازید، میبینید افراد زیادی دارند رو یک پروژه کار می کنند، اگر قرار بود هر کدوم از این افراد اینطوری فکر میکردن که من خودم مثلا یک سی ام اس یا لینوکس مینویسم، که اپن سورسی وجود نداشت

قصد جسارت و توهین و .... ندارم،پوزش مرا پذیرا باشید. اما کسانی که اینجا اعلام کردند که با تجربه موافق هستند تا حالا در مورد xml ،dom, json واقعا اطلاعات دقیقی دارند؟ آیا با تکنیک های برنامه نویسی و شی گرایی آشنا هستند؟ و .....
    این ها موارد هستند که باید در موردش دانش کسب کنیم ، بشناسیم و با نحوه کار و عملکرد و مزایا و معایب شون آشنا بشیم و بعد با یک دید باز از این ابزارهای توسعه یافته در پیشرفت پروژه هامون کمال استفاده رو ببریم

با سلام
    خیلی خوبه، زحمت میکشید
    منتظریم
    والسلام

نقل قول نوشته شده توسط persian_farvahar مشاهده تاپیک
    چرا اینطور فکر می کنید؟ فریم ورک خوبه بد نیست. برنامه نویس هم باهاش تنبل نمیشه. سرعت کد نویسی یکی از معیارهای مهم در برنامه نویسی هست. اصلا فریم ورکها به خاطر همین به وجود اومدند.
    کدهای آماده هم خوب هستند. (البته مهندسی معکوس رو باید روش انجام داد)

البته در مورد کتابخانه های جاوااسکریپت واقعا فرق می کنه
    این مطالب رو در ادامه فرمایشات zoghal عرض می کنم
    توسعه توی کتابخانه های جاوااسکریپت به مراتب بیشتر از بقیه کتابخانه ها هست. مخصوصا حالا که بحث web app های شبیه به desktop app مطرح میشه.
    تازه کتابخانه های جاوااسکریپت مثل jquery و مخصوصا extjs قدرت گسترش فراوانی رو داره. شما وقتی که می خوایید از جاوااسکریپت استفاده کنید (نه اینکه مثلا بخوایید یه alert بدید) وقتی که می خوایید واقعا از جاوااسکریپت استفاده کنید واقعا باید خیلی وقت بزارید که بتونید به زیبایی ازش استفاده کنید. خیلی هم وقت بزارید به پای این کتابخونه ها نمی رسید
    حتی خود گوگل هم نتونسته که به درستی از جاوااسکریپت استفاده کنه. منظورم gmail هست که داره js حدود ۳۰۰ کیلوبایت رو لود می کنه (زیپ شده اینقدره) آخرشم کار شاقی رو نمی کنه. خداییش من هم با ۸۰ کیلوبایت می تونم بهتر از اینش رو در بیارم. (البته با extjs )
    بهتره اول بریم از این کتابخونه های استفاده کنیم. یه ذره وقت بزاریم پاشون بعد واقعا به این نتیجه می رسیم که قدرت جاوااسکریپت چقدر هست و با کتابخونه ها به چه راحتی میشه از این قدرت استفاده کرد.

این رو با تجربه خودم میگم
    اگر می خوایید بدونید که ajax چی هست ajax همون چند خطی هست که توی همه سایتها بگردید پیدا میشه. آموزشش هم ۱۰ دقیقه بیشتر طول نمی کشه
    اگر می خوایید واقعا از جاوااسکریپت استفاده کنید بهتره یکی از کتابخونه ها رو استفاده کنید. البته درست استفاده کنید. نه اینکه یک مثال رو ببینید بعد اصلا نفهمید که بخوایید تغییرش بدید باید چیکار کنید

محل زندگی

اسكريپت چك كردن دامنه براي سايتهاي ايراني و خارجي با آژاكس (كار خودمه)
    مطمئنا خوشتون مياد.

كامله.
    پسورد : ajaxian
    آخرین ویرایش به وسیله aligilani1986 : چهارشنبه 29 آبان 1387 در 00:19 صبح

گویا دوستان متوجه عرایض بنده نشدند.
    بنده به هیچ وجه مخالف استفاده از فریم وورک ها نیستم ولی تاکید بر استفاده هم ندارم . صحبت بنده اینه که شما مباحث اصلی رو رها کردید و در مورد یک موضوع سلیقه ای بحث می کنید. درسته که مشورت امر خوب و مهمیه اما در نهایت برنامه نویس خودش باید تشخیص بده که چه کاری بهتره .

عرض بنده اینه که شما یه نگاهی به عنوان تاپیک و پست هایی که رد و بدل می شه بندازید ، یقینا متوجه می شید که چیزی به جز دلسردی برای بازدید کننده نداره.

یه بنده خدایی کلی جستجو کرده و یه مطلبی در مورد Ajax پیدا شده ، حتما با خوشحالی میاد نگاه می کنه و امیدواره که اینجا یه مطلبی در مورد Ajax یاد می گیره می بینه ما داریم بحث می کنیم که آیا از فریم وورک استفاده بکنیم یا نکنیم ! مجبور می شه بره یه تاپیک جدید یا دقیقا با همین عنوان یا شبیه به اون ایجاد کنه . حالا اگه تازه وارد و نا آگاه به قوانین هم باشه که بدتر .

و بدتر از همه اینها اینکه اولین پست هم در جوابش می گن :

جستجو کنید!!!!!

به نظر شما دیگه جایی واسه این جواب مونده ؟
    کار درست رو aligilani1986 عزیز انجام دادن و اینجا جای همین کاره

به عنوان مثال vahid4134 عزیز فرمودن :
    نقل قول نوشته شده توسط vahid4134 مشاهده تاپیک
    اگر می خوایید بدونید که ajax چی هست ajax همون چند خطی هست که توی همه سایتها بگردید پیدا میشه. آموزشش هم ۱۰ دقیقه بیشتر طول نمی کشه
    اما اگه قرار باشه این بنده خدا تو هر تالاری بشینه پای اینجور بحث ها و در نهایت هم بهش بگن برو 10 دقیقه بگرد پیدا می کنی ! بنده بعید می دونم 10 سال هم بتونه چیزی پیدا کنه !!!
    بازم خواهش بنده اینه :
    تالار ها اون هم در کشور ما 90 میزبان افرادی هستند که مثل بنده هیچ اطلاعاتی ندارن و اومدن که یاد بگیرند . لطفا مراعات بازدید کننده رو بکنید.

یه نظر سنجی بزارید که فریم وورک بله یا خیر ؟ و چرا ؟ مطمئنا از صحبت های شما اساتید نتیجه بهتری عاید چند نفر کارآموز مثل بنده می شه .

با تشکر

محل زندگی

Smile نقل قول: پیاده سازی یک وب سایت پویا بوسیله ajax

سلام دوستان.
    تا حالا با چه نرمافزارهايي برنامه هاي آژاكس نوشته ايد؟

هر چي بوده ، حالا از اين برنامه استفاده كنيد. خيلي جالب و قدرتمنده. من كه وقتي باهاش كار كردم ، تو قدرت فوق العادش موندم. واسه همين خواستم كه شما هم استفاده كنيد

اينم لينك دانلودش. تقريبا 75 mb .

تقديم به همه دوستانم...
    لينك دانلود ويندوز
    يا در اين صفحه
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

محل زندگی
    همدان

نقل قول نوشته شده توسط kassit مشاهده تاپیک
    گویا دوستان متوجه عرایض بنده نشدند.
    بنده به هیچ وجه مخالف استفاده از فریم وورک ها نیستم ولی تاکید بر استفاده هم ندارم . صحبت بنده اینه که شما مباحث اصلی رو رها کردید و در مورد یک موضوع سلیقه ای بحث می کنید. درسته که مشورت امر خوب و مهمیه اما در نهایت برنامه نویس خودش باید تشخیص بده که چه کاری بهتره .

عرض بنده اینه که شما یه نگاهی به عنوان تاپیک و پست هایی که رد و بدل می شه بندازید ، یقینا متوجه می شید که چیزی به جز دلسردی برای بازدید کننده نداره.

یه بنده خدایی کلی جستجو کرده و یه مطلبی در مورد Ajax پیدا شده ، حتما با خوشحالی میاد نگاه می کنه و امیدواره که اینجا یه مطلبی در مورد Ajax یاد می گیره می بینه ما داریم بحث می کنیم که آیا از فریم وورک استفاده بکنیم یا نکنیم ! مجبور می شه بره یه تاپیک جدید یا دقیقا با همین عنوان یا شبیه به اون ایجاد کنه . حالا اگه تازه وارد و نا آگاه به قوانین هم باشه که بدتر .

و بدتر از همه اینها اینکه اولین پست هم در جوابش می گن :

جستجو کنید!!!!!

به نظر شما دیگه جایی واسه این جواب مونده ؟
    کار درست رو aligilani1986 عزیز انجام دادن و اینجا جای همین کاره

به عنوان مثال vahid4134 عزیز فرمودن :

اما اگه قرار باشه این بنده خدا تو هر تالاری بشینه پای اینجور بحث ها و در نهایت هم بهش بگن برو 10 دقیقه بگرد پیدا می کنی ! بنده بعید می دونم 10 سال هم بتونه چیزی پیدا کنه !!!
    بازم خواهش بنده اینه :
    تالار ها اون هم در کشور ما 90 میزبان افرادی هستند که مثل بنده هیچ اطلاعاتی ندارن و اومدن که یاد بگیرند . لطفا مراعات بازدید کننده رو بکنید.

یه نظر سنجی بزارید که فریم وورک بله یا خیر ؟ و چرا ؟ مطمئنا از صحبت های شما اساتید نتیجه بهتری عاید چند نفر کارآموز مثل بنده می شه .

با تشکر
    حرف شما کاملا متین هست عنوان مطلب هم "پیاده سازی یک وب سایت پویا بوسیله ajax" هست
    به قول شما یکی میاد اینجا یک چیزی رو یاد بگیره، اما قرار باشه ما اون رو با مسائل فنی و پیچیده راهنمایی کنیم کارآموز یا میره از کد هایی استفاده میکنه که هیچ ازش سر درنمی یاره یا بیخیال میشه،

اگر بحث، پیرامون چگونه کار کردن ایجکس هست پس باید در این مسائل بحث بشه به نظرمن.

اگر نه فقط میخواهیم یک آموزش کلی انجام بشه و کارآموز بتونه به کمک این آموزش کارش رو جلو ببره و به لایه های فنی کاری نداشته باشه پس باید ابزار ها رو معرفی کنیم.
    رو همین تفکر من هم خواستم ابزار معرفی کنم. نه چیز دیگری

محل زندگی

Exclamation نقل قول: پیاده سازی یک وب سایت پویا بوسیله ajax

سلام دوستان.
    ببخشيد كه اينو ميگم، فكر كنم هدف از ايجاد اين تاپيك ، پیاده سازی یک وب سایت پویا بوسیله ajax بوده ، ولي تا حالا جز 1 مورد پرتال نديدم. فكر ميكنم كه وقتشه به موضوع اصلي اين تاپيك بپردازيم.

ممنون از همه دوستاني كه همراهي ميكنند.

بازم ميام.

محل زندگی
    همدان

ولي تا حالا جز 1 مورد پرتال نديدم
    منظرورتون رو نگرفتم

آقا چقدر بحث الکی کردین.
    هر کدومتون یک پست درستو حسابی تو این تاپیک می ذاشتین ، الان این تاپیک بهترین تاپیک آموزش Ajax می شد.
    اینجا ما می خوایم Ajax یاد بگیریم نه این که framework بهتره یا نه. این مسئله بایدبه صورت دیگری مطرح بشه.
    شرمنده همتون.

محل زندگی

منظرورتون رو نگرفتم
    منظورم اين بود.
    https://barnamenevis.org/showpo...7&postcount=62

محل زندگی

سلام.
    براي امروز لينك xampp رو گذاشتم.
    من هميشه از اين برنامه براي اجراي php استفاده ميكنم. ويژگيهاش هم اينه ...

• Apache HTTPD 2.2.9 + Openssl 0.9.8i
    • MySQL 5.0.67
    • PHP 5.2.6
    • PHP 4.4.9
    • phpMyAdmin 2.11.9.2
    • FileZilla FTP Server 0.9.27
    • Mercury Mail Transport System 4.52

و بهترين ويژگيش هم استفاده از zend optimizer است. (قابل توجه دوستاني كه با zend guard برنامه هاشون رو كد ميكنند.)
    لينك دانلود ويندوز يا اين صفحه

کاربر دائمی آواتار as13851365
    محل زندگی
    لیبدرا

اگه دوستان دقت کنند تایپیک از پست 79 به بعد کلی تغییر مسیر داده و از حالت آموزشی به حالت جنگی در اومده !!!!!

مثل این که قرار بود آقا سعید توی این تایپیک یک سایتی رو با استفاده از آژاکس طراحی کنه ( اگه اشتباه نکنم ) پس خواهشا دیگه پستی جز آموزش و سوال در پیرامون آژاکس مطرح نکنید ( این سوالات نباید شامل فرم ورک و از این جور چیزها باشه ها )

اگه دوستان کمک کنند ( نجنگند ) می تونند این تایپیک رو به یک منبع و آموزش خوب برای آژاکس تحت php تبدیل کنند .

نمی خوام تقصیرها رو گردن دیگران بندازم ولی دوست خوبمان ( خودشان می دونند که کی رو می گم ) نقش بیشتری در به بیراه گشیدن این تایپیک داشتن . هر چند که بعضی از پستهای 79 تا 100 کمی جالب بود ولی خواهشا از موضوع اصلی دور نشید ممنون می شم.

اگر دوستان می خوان در مورد فرم ورک هم اطلاعاتی قرار دهند به نظر من یک تایپیک جدید ایجاد کنند و هر فرم ورکی رو که می خواهند و می دونند ارزش داره و در کل بهتره رو توش قرار بدن و کمی هم درباره نحویه استفاده از اون ( نام توابع و کار توابع و .... ) توضیح بدن بهتر خواهد بود.

جناب zoghal خان در پست 86 شما یک نمونه برنامه قرار داده بودید که خیلی جالب بود شما می تونید در تایپیک جداگانه ای اقدام به آموزش استفاده از این فرم ورک ها بکنید تا دوستان دیگه از مطالب شما استفاده کنند.

ولی این رو به یاد داشته باشید برای یک شخصی که می خواهد در سایتی که ایجاد کرده فقط چند قسمت از سایت رو به صورت آژاکس پیاده سازی کند به نظر من نیازی نیست که فایلهایی با اندازه های 30 و یا بیشتر رو در صفحه لود کنه فکر کنم اگه با استفاده از آموزشهای این تایپیک پیش بره در نهایت فایلی با اندازه 5 کیلو هم می تونه داشته باشه که اون رو در رسیدن به هدفش یاری کنه.

امیدوارم که دیگه پستهایی با محتوای مقایسه ای و جنگی در باره استفاده از فرم ورک ها به این تایپیک ارسال نشه .
    اگر قرار بود که در این تایپیک از فرم ورک استفاده بشه به نظر من آقا سعید در اولین پست یکی از این فرم ورک ها رو می تونست معرفی کنه و کلا کار رو با اون شروع کنه ولی اگر دقت کرده باشید چیزی فراتر از این ها خواهید دید .

(من قصد هیچ گونه توهین و یا محکوم کردن کسی رو نداشتم و امیدوارم که دوستان از دست من یکی ناراحت نشده باشند و هیچ گونه سوء تفاهمی هم پیش نیامده باشد )

کاربر دائمی آواتار musiox
    محل زندگی
    پشت کامپیوتر

به نظر شما کی حال داره 11 صفحه رو بخونه؟ من به بچه ها پیشنهاد میکنم یکی بحث رو جمع بندی کنه و اونو به فرمت pdf به صورت بخش بخش در بیاره تا این 11 صفحه و مطالب خوبش نابود نشن .

محل زندگی

Unhappy نقل قول: پیاده سازی یک وب سایت پویا بوسیله ajax

سلام دوستان.

من واقعا ناراحتم.
    لطفا پستهاي مفيد بفرستيد.
    من هم كه يكي دوتا پست ميفرستم ، نمي بينيد.
    لطفا يك چيزي بفرستيد كه آموزنده باشه.

اگه بخواهد اينطوري پيش بره ، فكر نكنم بتونم سري به اين تاپيك بزنم.

من از سعید جان خواهش میکنم اون قولی را که داده بودند در باره این تاپیک لطفا ادامه دهند ... تا دیگران نیز بتوانند استفاده بهینه نمایند ...

محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط tarhebartar مشاهده تاپیک
    می بخشید اون کسی که این تاپیک رو زده چرا دیگه ولش کرده و رفته؟

و اینکه من نتونستم هیچ کدوم از مثال ها رو در ie ببینم و اصلا خبری از xml و غیره نبود.

بهتر نبود بانک رو هم قرارا می دادید.

و اینکه حتما برای ای جکس باید از php استفاده کرد نمیشه یه صفحه ساده html رو آجاکسی استفاده کنیم.
    سلام .
    میشه از html بعنوان صفحه ی اصلی استفاده کنی ، اما برای پردازش اطلاعات سمت سرور باید از زبان اسکریپت نویسی سمت سرور (php,asp,asp.net,... ) استفاده کنی. html برای نمایش اطلاعات بکار میره و جاوااسکریپت هم سمت کلاینت است.

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    کاشان

و این تاپیک هم مثل اکثر تاپیک های این فروم در نهایت نقص به دست فراموشی سپرده شد ...

کاربر دائمی آواتار رضا قربانی
    محل زندگی
    ܓܨ_| ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ _

استاد کجایی - تاپیک مفغود شد رفت

من موضوعی رو در یک تاپیک با این لینک ایجاد کردم
    https://barnamenevis.org/showthread.p...DA%A9-Combobox

موضوع اینه که تو یه صفحه از سایتم یک COMBOBOX هست که کاربر با انتخاب هر آیتم از اون یک جدول که در زیر اون قرار داره و اطلاعاتش از بانک میاد رو همون لحظه و تو همون صفحه پر میکنه

راه حل رو دوستان گفتند AJAX

حالا سوال اینه که:
    آیا میشه با AJAX با ارسال موضوع انتخابی کاربر به سرور و بعد اجرای یک دستور SELECT جدول چند سطری رو ایجاد کنم و یکجا برای کاربر برگردونم؟ اگر جواب مثبت هست راه حل شما چیه؟

نقل قول نوشته شده توسط maysamscript مشاهده تاپیک
    خیلی کار خوبی رو آغاز کردید. من کل پست ها رو خوندم . در ادامه اگر ارسال از طریق متد POST رو هم توضیح بدید تقریباً بحث کامل میشه.

فکر میکنم این مشکل با sitemap قابل حل باشه. مثلاً برای هر لینک آجاکسی میشه لینک معادل صفحه رو در site map قرار داد
    با سلام و ضمن تشكر بابت بحث مفيدتون، از امروز اگه لياقت داشته باشم، من هم در جمع PHP كارهاي اين سايت در خدمت خواهم بود. درمورد سؤالتون درباره متد POST هم بايد بگم كه تفاوت زيادي با متد GET نداره. فقط يكسري تفاوتهاي جزئي هست كه در ادامه اشاره ميكنم:
    1- موقع بازكردن شئ XMLHttpRequest بايد اون رو با روش POST باز كنيد:

ajaxRequest.open("POST", "serverTime.php", true);
    2- ابتدا بايد توسط دستور زير، قبل از فراخواني تابع send از شئ XMLHttpRequest، نوع هدر درخواست رو اينطوري تنظيم كنيد:

ajaxRequest.setRequestHeader("Content-type", "application/x-www-form-urlencoded");
    3- موقع صدا زدن تابع send، بجاي ارسال پارامتر null بايد مقاديري كه ميخواين رو براش ارسال كنيد:

ajaxRequest.send("id=<?PHP echo($id); ?>&date=<?PHP echo(date()); ?>");
    اگه سؤالي بود در خدمتم.
    موفق و مؤيد باشيد.

با سلام، در جواب آقا امير عزيز هم عرض كنم بله اين امكان وجود داره. كافيه صفحه PHP شما اطلاعات رو از بانك اطلاعاتي استخراج كنه و به كمك تگهاي HTML بصورت جدول نمايش بده و خروجي اون صفحه رو توسط AJAX توي قسمتي از صفحه اصلي نمايش بديد. براي اطلاعات بيشتر، لينك زير رو دانلود كنيد:
    barnamenevis.ir/downloadfiles/ajaxtable.rar
    نكته: آدرس رو كپي كنيد و توي صفحه جديد باز كنيد تا دانلود شروع بشه.
    اگه توضيح بيشتري هم خواستيد در خدمتم.
    موفق و مؤيد باشيد.
    آخرین ویرایش به وسیله MMSHFE : شنبه 18 دی 1389 در 11:54 صبح

کاربر تازه وارد آواتار nader3
    محل زندگی
    زنجان

با تشکر از همه دوستانی که تو این تاپیک به بحث و گفتگو پرداختند و به خصوص از آقا سعید بابت آموزش.
    تاپیک خیلی خوبی بود.

صفحه 3 از 3 اولاول 123

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •