نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: یک سوال فوری و مهم درباره EXE دلفی

Question یک سوال فوری و مهم درباره EXE دلفی

سلام بچه ها
    من با دلفی یه پروژه نوشتم که توی ان ازپایگاه داده PARADOX استفاده کردم وقتی می خواستم درپروژه ام ALIASبسازم مسیر اون راG:\PROJECT1 دادم یعنی یک مسیر روی هارد و جایی که تمام فایل های پروژه ام بود دادم و بعد هم برای ساخت TABLE باز همان آدرس را دادم ولی وقتی می خواستم پروژ ه ام رارایت کنم اول که فایل یعنی همان جدول را روی نمی ریخت و لی دوباره امتحان کردم شد و وقتی بردم جایی دیگه ان را اجرا نکردم یعنی تو یه کامپیوتر دیگه مدام پیغام می دادکه من ALIAS DATABASEرا نمی شناسم و فایلEXE,DPR را هم اجرا نکرد میخواستم از شما بپرسم مسیرALIASراموقع ساخت چی بدهم ویا EXE را چه جوری بسازم یا چی کار کنم که را هرجا میبرم اجرا بده اگر برنامه ای دیگه احتیاج داره میشه لینک ان را برام بگذارید با تشکر

نقل قول: یک سوال فوری و مهم درباره EXE دلفی

مسیر ندهید. و از نرم افزارهای ساخت setup مثل InstallShield استفاده کنید.

موفق باشید...

نرم افزار را ندارم و وقتی هم برای تهیه ان ندارم اگه میشه لینک SETUPرا برام بگذارید و یا یه راه دیگه پیشنهاد کنید ممنون میشم.

بچه ها جوابم را نمی دهید من منتظرم یه راهی پیشنهاد کنید
    باتشکر

اگر مشکلتان تنها مسیر ALIAS است با ندادن مسیر حل میشود.

سلام بچه ها
    من برای رفع مشکلم از ایده جنابHSIMPLE استفاده کردم ولی در ساخت ALIAS وقتی مسیر نمی دادم ERROR می دادولی یک راه دیگه را امتحان کردم ودر مسیر ALIASاین را PROJECT1 / نوشتم که در هر کامپیوتری وقتی پروژه را روی هردرایوی ولی در شاخه PROJECT1/ قرار گرفت هیچ ERRORی برای مسیر ندهد . روی سیستم خودم جواب داد ولی چون اون دفعه هم روی سیستم خودم جواب دادولی جایی دیگه بردم ERROR داد می خواستم دوستان یه لطفی در حق من بکنند و این پروژه ای را که در ضمیمه قرار دادم دانلود کنندو توی یک مسیر روی هارد در همین شاخه ای که هست قرار بدهند و فایل EXE را اجرا کنند اگر ERROR نداد پس درسته ولی اگه ERRORداد باید یه راه دیگه ای پیدا کرد
    بچه ها لطف کنید بهم کمک کنید و جوابش را بهم بگید چند ساعت دیگه بیشتر وقت ندارم
    با تشکر
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار Touska
    محل زندگی
    ایران زمین

یک سئوال شما در کامپیوتر مقصد BDE را نصب کرده اید؟

برنامه تان را دانلود کردم و مشکل داشت. اینکه گفته اید /Project صحیح نیست. در سیستم شما اجرا میشود چون این Alias به هر نحو وجود دارد. اگر با BDE Administrator اینکار را میکنید هیچ خطایی در ندادن Path به شما نمیدهد. در واقع مهم نصب بودن BDE و درایورهای Dll مربوط به Paradox شما هستند.

موفق باشید...

Question نقل قول: یک سوال فوری و مهم درباره EXE دلفی

چه طور این کار را بکنم یعنی چگونه BDE ,فایلهای DLL را نصب کنم از روی CDخود دلفی یا در شاخه نصب ان بروم میشه کامل راهنمایی ام کنید
    اگه راهنمایم کنید ممنون میشم

همانطور که میدانید بهترین راه ساخت setup با نرم افزارهای مربوطه است که BDE و ODBC مربوط به db شما را بصورت خودکار نصب میکنند. اگر زمان برای تهیه این نرم افزارها ندارید باید دستی این کار را انجام دهید. قبلا مورد ساخت Setup بحث شده.
    این لینک را ببینید. میتوانید به کمک برنامه از پیش ساخته شده BDE را بدون احتیاج به نصب دلفی نصب کنید :
    https://barnamenevis.org/showth...ighlight=setup

این لینک را هم در مورد فایلهایی که باید در سیستم مشتری نصب کنید ببینید :
    https://barnamenevis.org/showth...AE%D8%AA+Setup

موفق باشید...

سلام
    من متوجه نشدم که چی کار باید بکنم لینکها را هم خواندم و فایلها را دانلود کردم ولی نتوانستم باهاش کار کنم یعنی من باید روی هر سیستمی که CD را میبرم فایلهای BDEرا نصب کنم اخه این که نمی شه اگر یه سایت بهم معرفی کنید که بتونم از طریق اون نرمافزاری دانلود کنم که EXEدلفی را باهاش بسازم ممنون میشم

نقل قول نوشته شده توسط Touska مشاهده تاپیک
    یک سئوال شما در کامپیوتر مقصد BDE را نصب کرده اید؟
    نه نصب نکردم ولی من نمی خواهم هر جا برنامه ام را میبرم دلفی و یا BDE را نصب کنم آخه توی پروژه ام یه قسمتش یک دفترچه تلفن ساده استت وارزش این کارها را نداره از این جهت برام مهمه که کل پروژه ام اجرا نم ده البته نمی خواهم حذفش کنم.

برای اتصال و دسترسی به دیتابیس خود روشهای مختلفی مثل SQL Connection، ADO, InterBase است. یکی از این روشها استفاده از همین BDE است. برنامه هایی که از BDE جهت اتصال به بانک اطلاعاتی خود کمک میگیرند بایستی این موتور را همراه با برنامه به سیستم مقصد ارسال کنند (Distribute).برای اینکار میتوانید از برنامه های ساخت Setup ای که Redistributable بوده و قادر به ایجاد آن هستند استفاده کنید. این برنامه ها علاوه بر اینکه فایلهای مورد نیاز برای نصب BDE را در مسیرهای مناسب خود کپی میکنند، Version فایلهایی که احیانا قبلا نصب شده اند را با فایلهای جدید چک کرده و آنها را به روز میکنند و بعلاوه Alias های مربوطه را نیز می سازند. اگر تمایل به کپی فایلها توسط خود هستید فایل BDEDeploy.txt را در مسیر Borland Shared> BDE بخوانید. لیست فایلهای مورد نیاز در این فایل ذکر شده است.

موفق باشید...

کاربر دائمی آواتار Touska
    محل زندگی
    ایران زمین

نقل قول نوشته شده توسط **MR** مشاهده تاپیک
    نه نصب نکردم ولی من نمی خواهم هر جا برنامه ام را میبرم دلفی و یا BDE را نصب کنم آخه توی پروژه ام یه قسمتش یک دفترچه تلفن ساده استت وارزش این کارها را نداره از این جهت برام مهمه که کل پروژه ام اجرا نم ده البته نمی خواهم حذفش کنم.
    یک راه اینکه شما از دیتابیس های Stand Alone استفاده نمایید که خیلی هم سوئیچ کردن

بهشون کار سختی نیست، مثل EasyTable یا DbIsam

موفق باشید :)

Question نقل قول: یک سوال فوری و مهم درباره EXE دلفی

نقل قول نوشته شده توسط Touska مشاهده تاپیک
    یک راه اینکه شما از دیتابیس های Stand Alone استفاده نمایید که خیلی هم سوئیچ کردن

بهشون کار سختی نیست، مثل EasyTable یا DbIsam

موفق باشید :)
    میشه بیشتر توضیح بدید من نمی دانم کجا دنبال اینا بگردم تا بتونم بکار ببرمش.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •