نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: مشکل در اتصال با IP به سرور ...

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    ایران - تبریز

مشکل در اتصال با IP به سرور ...

سلام دوستان
    خسته نباشید
    من از داخل برنامه که به زبان #C نوشتم با SqlServer ارتباط برقرار میکنم مشکل در اینجاست که من هر وقت اسم سرور را در ConnectionString ذکر میکنم بدون مشکل به سرور اتصال میشم اما وقتی به جای اسم سرور Ip کامپیوتر سرور را میدم خطا پیش میاد و میگه سرور وجود ندارد .
    لطفا مرا راهنمایی فرمائید .
    ممنون. :o

دوست عزیزم،
    یکبار در Query Analyzer سعی کنین با این IP به SQL Server متصل بشین. اگر موفقیت آمیز بود میشه نتیجه گرفت که ConnectionString مشکلی داره. اون موقع لطفا ConnectionString رو اینجا post کنین.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    ایران - تبریز
    سلام
    خسته نباشید

دوست گرامی برای اینکه من مطمئن شوم که ConnectionString درست است به یک سرور دیگه با همان ConnectionString (بانک اطلاعاتی و دسترسی مورد لزوم در آن سرور تعریف شده بود) متصل شدم . من فکر میکنم مشکل از سرور اولی باشه که نام سرور قبول میکنه ولی IP سرور رو قبول نمیکنه .

با تشکر از حسن توجه شما :o

دوست عزیزم،
    تست Connection String قرار بود در مرحله دوم انجام بشه! لطفا اول تست Connect شدن توسط Query Analyzer رو بفرمایید.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    ایران - تبریز
    سلام
    دوست عزیز من با Query Analayzer هم با همین مسئله مشکل دارم . یعنی با نام سرور کانکت شدم ولی با IP نتونستم با سرور ارتباط برقرار کنم .

لطفا راهنمایی کنید . :o

بسیار خوب! حالا چند احتمال حذف شدن. قدم بعدی اینه:
    در گروه Iconهایی که به همراه SQL Server نصب شده، Client Network Utility رو باز کنین. در لیست سمت راست، TCP/IP باید وجود داشته باشه(اگر نیست، اضافه کنید). از اون Properties بگیرین و Port رو کنترل کنین. پیش فرض 1433 هستش ولی اگر از پورت دیگه ای استفاده میکنین تصحیحش کنین. درصورتی که به SQL Server دسترسی دارین، یکبار سرویسش رو Stop-Start کنین. از طریق Query Analyzer در حالت SQL Server Authentication مجددا Username و Password بدین و امتحان کنین.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    ایران - تبریز
    سلام
    دوست عزیز خسته نباشی
    مشکل از خود Sql Server DeskTop بود Sql Server DeskTop را عوض کردم درست شد

ممنون از راهنمایت . موفق باشی

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید