نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: Execution Plan یک sp تا کی در Ram مربوط به SQL باقی می ماند

Execution Plan یک sp تا کی در Ram مربوط به SQL باقی می ماند

سلام

می دانیم که Sp به دلیل وجود Execution Plan ای که SQL برای آن ایجاد می کند مزیت زیادی دارد. اما سوال من این است که این Execution Plan تا کی در Ram باقی می ماند و بعد از چه مدتی SQL Server مجبور است تا دوباره برای آن SP ، Execution Plan اش را دوباره بسازد.

چون من یک روتین برای Search نوشته ام که از یه SP استفاده می کند. اما این Search وقتی برای دفعه اول توسط کاربر اجرا میشود کند است و دفعه های بعدی خیلی بهتر می شود. دوباره بعد از مثلا 5 دقیقه که کاربر سراغ Search می رود باز کند است و بهمین ترتیب.

لطفا راهنمایی نمایید. با تشکر

نقل قول: Execution Plan یک sp تا کی در Ram مربوط به SQL باقی می ماند

سلام دوست عزیزم،
    من احتمال میدم شما کمبود RAM برای سرور دارین و مشکل از Exec Plan نیست:
    وقتی جستجو انجام میشه، Pageهای مورد نیاز به RAM فراخوانی میشن، لذا در دفعات بعدی اجرا، به سرعت از حافظه شما جواب میگیرید. اما پس از گذشت زمان، چون Pageهای جدید توسط سایر Requestها به حافظه باید بیان، Pageهای قدیمی ناچارا به خاطر کمبود حافظه به Disk برگردونده میشن. طبیعتا فراخوانی مجددشون از Disk زمان قابل توجهی صرف میکنه

سلام آقای ثباتی،
    ممنون بابت توضیحاتتون. حالا با این اوصاف چطور میشه گفته شما رو روی سیستم خودم امتحان کنم؟ آیا اصلا راهی هستش؟ آیا میشه با ابزاری توی سرور اینو امتحان کرد؟

سلام،
    از Administrative Tools ابزار Performance رو باز کنین. روی صفحه ای که گراف رو رسم میکنه right click کنین و add counter بزنین. از Performance Object آیتم Buffer Manager که متعلق به SQL Server هست انتخاب کنید. در قسمت select counter آیتم Page Life رو انتخاب و add کنین. الان به لیست پایین اضافه شده. مقدارش رو برای یک ساعت هر چند دقیقه یکبار بخونین (Last). این کار باید در زمان Peak کاری انجام بشه. حدودا مقدارش در یک ساعت چقدره؟

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •